дома Свет ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија.

Урбаниот развој е виновен за сушењето на браните во градот со 17 милиони жители и многу други метрополи во Турција, објави „Дејли меил“. Нивото на водата во браната Омерли, главниот извор на вода во градот, е најниско во последните 15 години, со полн капацитет од 19,79 проценти поради недостаток на дожд и покрај зимската сезона.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

КАКО ДА ГИ ИСЧИСТЕТЕ ЦРЕВАТА ПРИРОДНО И ДА СЕ ОПОРАВИТЕ ОД ИНФЕКЦИИ: Лененото семе ќе ви помогне полесно да се ослободите од токсините, еве...

Познато е дека е доволно да се исчистат цревата од слуз, фекални наслаги и други паразити за да се ослободите од многу болести. Истражувањата на...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата...

Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци. Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои...

Слични вести

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата...

Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци. Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои...

КАКО ДА ГИ ИСЧИСТЕТЕ ЦРЕВАТА ПРИРОДНО И ДА СЕ ОПОРАВИТЕ ОД ИНФЕКЦИИ: Лененото семе ќе ви помогне полесно да се ослободите од токсините, еве...

Познато е дека е доволно да се исчистат цревата од слуз, фекални наслаги и други паразити за да се ослободите од многу болести. Истражувањата на...