дома Свет КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА II ВО ОПАСНОСТ! Непознати лица упаднале на нејзиниот имот, обезбедувањето...

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА II ВО ОПАСНОСТ! Непознати лица упаднале на нејзиниот имот, обезбедувањето целосно потфрлило

Обезбедувањето на имотот на Виндзор на кралицата Елизабета Втора (95) била непријатно изненадена кога забележала две непознати лица, маж (31) и жена (29) како шетаат околу имотот.

Двајцата незабележливо се искачиле преку оградата на местото каде кралицата често оди на прошетка со своите кучиња и на јавање.

Конечно беа фатени покрај црквата и домот на синот на кралицата, принцот Ендру (61), кој во тоа време беше дома.

Двојката шеташе по одморалиштето со часови без никој да ги забележи, што е срамно – според извори блиски до кралицата.

Обезбедувањето беше во состојба на готовност уште од порано, бидејќи неколку дена порано, тие по грешка пуштија непозната жена да влезе во одморалиштето.

Иако одморалиштето е многу добро заштитено, на многумина не им е јасно како може да се случи таков инцидент воопшто.

Портпаролот на кралицата не сакаше да коментира ништо јавно за неодамнешните пропусти.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Јанкуловски: Демократската фасада не ѝ личи на власта, имаат празна и патетична реторика во однос на надворешните прашања за Македонија

„Се изгледа празна реторика, посебно сега кога го слушам, а го нарекувам фејсбук министер овој поранешниот за надворешни работи, а сегашен вицепремиер за евроинтеграции....

Пратеник се соблече ГОЛ во парламентот: Сите се смееја иако мотивот беше тажен (ВИДЕО)

Сведоци сме на невообичаени сцени кои се случуваат во парламентите ширум светот во време кога сериозноста треба да биде на максимум. Ова пред неколку години...

„Хероинската врата“ во Македонија се наоѓа во делчевско!?

Хероинот влегува на Западен Балкан од Турција преку Бугарија и во помала мера од Грција. Големопродажната цена за килограм хероин во Турција се проценува...

Новиот шеф на бугарската дипломатија: Нема да го промениме ставот за Македонија

Ниту техничката влада во Бугарија не дава надеж дека проблемите на корелација Софија – Скопје барем делумно ќе се решат. Новиот министер за надворешни работи...

Слични вести

Животот не му е досаден: Тој има 151 дете и 16 жени, спие со четири секоја вечер (ВИДЕО)

Мишек Нјандоро од Зимбабве има 151 дете и секоја вечер спие со четири од неговите 16 сопруги, а тој посакува да има повеќе деца....

Пратеник се соблече ГОЛ во парламентот: Сите се смееја иако мотивот беше тажен (ВИДЕО)

Сведоци сме на невообичаени сцени кои се случуваат во парламентите ширум светот во време кога сериозноста треба да биде на максимум. Ова пред неколку години...

„Хероинската врата“ во Македонија се наоѓа во делчевско!?

Хероинот влегува на Западен Балкан од Турција преку Бугарија и во помала мера од Грција. Големопродажната цена за килограм хероин во Турција се проценува...

Новиот шеф на бугарската дипломатија: Нема да го промениме ставот за Македонија

Ниту техничката влада во Бугарија не дава надеж дека проблемите на корелација Софија – Скопје барем делумно ќе се решат. Новиот министер за надворешни работи...

НАЧИТАНИОТ ХОРОСКОП НА МАИТЕ: Овие 4 знаци ќе имаат зла судбина

Откријте дали сте меѓу ,, несреќните'' на кои ѕвездите не им се наклонети оваа година! Хороскопот на Маите се смета за еден од најточните, и според...