дома Свет Лекарите: Тестовите на крвта покажуваат дека може да умре за неколку дена;...

Лекарите: Тестовите на крвта покажуваат дека може да умре за неколку дена; ЕУ: За тоа ќе ја сметаме Русија одговорна

Лекарите задолжени за здравјето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални велат дека „тој може да умре за неколку дена“ доколку не му се помогне.

Според ВВС, најновите откритија во крвта на Навални покажуваат дека тој може да умре од срцев удар или бубрежна слабост во секој момент. Доколку тоа се случи, Европската унија ќе ја смета Русија за одговорна, изјави денеска министерот за надворешни работи на ЕУ, Јосеп Бореj.

Навални штрајкува со глад веќе 19 дена, со цел да добие соодветни лекови за акутна болка во грбот и вкочанетост на нозете.

Рускиот амбасадор во Велика Британија неодамна изјави дека „нема да дозволи Навални да умре во затвор, ниту да се однесува како хулиган“.

Најжестокиот критичар на Путин заврши во затвор во февруари, а четворица лекари, вклучувајќи ја и неговата лична докторка Анастасија Василиева, ѝ пишаа на управата во затворот, барајќи дозвола итно да го посети Навални. Во тоа писмо тие исто така посочуваат дека анализите на неговата крв покажале дека неговата состојба е критична.

Според последните податоци од затворот во кој се наоѓа Навални, тој наводно се согласил да зема витамински препарати.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Хороскопот на Маите предвидува лоши вести: 2021 ќе биде најлоша за 4 знаци, еве како да ги избегнете проблемите

Хороскопот на Маите се смета за еден од најточните, и според него, лошите вести ги очекуваат овие четири знаци во 2021 година. Откријте дали сте...

Погледот од највисокиот базен во светот е за Гинис

Импресивен базен за гости е отворен во новоотвореното луксузно одморалиште во Дубаи, лоциран на 77-миот кат, на висина од скоро 300 метри, што е...

ПЛАНИРАЛЕ НАПАДИ ВРЗ МАСОНСКАТА ЛОЖА!

Француските власти уапсија три лица, кои тврдат дека се неонацисти, откако истражителите го открија нивниот план за напад на најмалку една масонска ложа, објавија...

ASTRAZENEСA ПОВТОРНО НА УДАР: ЕМА истражува случаи на ретко НАРУШУВАЊЕ по вакцинацијата!

Европскиот медицински регулатор во петокот објави дека испитува ретки случаи на нарушувања на нервниот систем кај луѓе кои примиле „AstraZeneca“, додека властите ширум светот...

Слични вести

Доктор започна вирална дебата: Делењето кревет прави повеќе штета отколку добро?!

Британскиот лекар Каран Рај на TikTok често споделува корисни медицински совети. Тој неодамна им порача на паровите дека споделувањето кревет со партнерот може да...

Погледот од највисокиот базен во светот е за Гинис

Импресивен базен за гости е отворен во новоотвореното луксузно одморалиште во Дубаи, лоциран на 77-миот кат, на висина од скоро 300 метри, што е...

ПЛАНИРАЛЕ НАПАДИ ВРЗ МАСОНСКАТА ЛОЖА!

Француските власти уапсија три лица, кои тврдат дека се неонацисти, откако истражителите го открија нивниот план за напад на најмалку една масонска ложа, објавија...

ASTRAZENEСA ПОВТОРНО НА УДАР: ЕМА истражува случаи на ретко НАРУШУВАЊЕ по вакцинацијата!

Европскиот медицински регулатор во петокот објави дека испитува ретки случаи на нарушувања на нервниот систем кај луѓе кои примиле „AstraZeneca“, додека властите ширум светот...

ЕРУКЦИЈА НА ВУЛКАН НА СУМАТРА, ИСФРЛА ВРЕЛ ПЕПЕЛ НА СИТЕ СТРАНИ: Во тек е итна евакуација на населението! (ФОТО / ВИДЕО)

Вулканот Синабунг на островот Суматра во Индонезија повторно избувна и од него изби жешка пепел. Вулканот ослободува големи количини пепел кои достигнаа до три километри...