дома Свет ‘НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ’: Има дури пет жени и 24 деца, а...

‘НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ’: Има дури пет жени и 24 деца, а сега им покажа на сите како изгледа животот во полигамијата

Во нивните домови има строг распоред затоа што тој мора да помине еднаква количина на време со секоја од неговите жени
Животот на овој човек е сè, само не обичен. Брејди Вилијамс стана телевизиска sвезда откако пред камерата покажа како изгледа неговиот брак со дури пет жени, со кои има вкупно 24 деца. Сите живеат во две соседни куќи.

Тој ја напушти својата вера, но ја задржа традицијата на полигамија, рече дека ги гледа своите сродни души во сите пет жени (Поли, Робин, Розмари, Нони и Ронда) и се прогласи за феминист. Сите живеат заедно во мир и среќа и никогаш не им е здодевно.

Иако нивниот животен стил не е нормален за секого, истражувањата покажуваат дека полигамијата во Америка може да биде поприфатена отколку што се мислеше, а така живеат околу 50.000 до 100.000 луѓе.

Таканаречени духовни сојуз

Необичното семејство на Брејди Вилијамс се прослави кога им дозволија на камерите да влезат во нивниот дом во Солт Лејк Сити, Јута. Оттогаш тие продолжуваат да снимаат и со тоа се создаде реалното шоу „Моите пет жени“, кое се емитуваше две сезони.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Дали знаат за вирусот? Во Австралија, 50.000 од нив на трибините без маски!

Рагбито е свето за нив. Некои имаат мајка, некои имаат маќеа. Отсекогаш било така. Додека беа во Австралија, тие размислуваат за организирање на сите тениски турнири...

Како жените и мажите даваат до знаење дека сакаат секс!!!

Како му давате сигнал на партнерот дека сте расположени за секс? Можеби ви се допаѓа директен пристап и кажете дека сакате тоа да ве доведе...

Дојче Веле: Турската историја на Бугарија, иранското потекло на Бугарите и северномакедонскиот кошмар

Германскиот државен медиумски сервис Дојче Веле пред две недели годинава објавил сатиричен текст на Даниел Смилов кој со многу иронија ги опишува настаните меѓу...

По бугарската блокада и од Атина најава за двојно вето

Откако официјална Софија ја покажа својата сила како членка на ЕУ и Грција повторно покажува мускули кон Македонија иако владата на Заев веќе потпиша...

Слични вести

Michael J. Fox: „Ако ова е крајот на мојата актерска кариера, нека биде така“

Познатиот 59-годишен актер Мајкл Џеј Фокс во своите нови мемоари „Нема време како иднината“ наведува дека се повлекува во „втората пензија“ и открива дека...

Како жените и мажите даваат до знаење дека сакаат секс!!!

Како му давате сигнал на партнерот дека сте расположени за секс? Можеби ви се допаѓа директен пристап и кажете дека сакате тоа да ве доведе...

Дојче Веле: Турската историја на Бугарија, иранското потекло на Бугарите и северномакедонскиот кошмар

Германскиот државен медиумски сервис Дојче Веле пред две недели годинава објавил сатиричен текст на Даниел Смилов кој со многу иронија ги опишува настаните меѓу...

По бугарската блокада и од Атина најава за двојно вето

Откако официјална Софија ја покажа својата сила како членка на ЕУ и Грција повторно покажува мускули кон Македонија иако владата на Заев веќе потпиша...

Легендарната порно актерка доби награда за животно дело

Најголемата порно sвезда на сите времиња, Илона Сталер, попозната како Чичолина, ќе добие награда за животно дело. Имено, PornHub ќе ѝ ја додели наградата за...