дома Свет ОДОБРЕНА: Вакцината „Johnson & Johnson“ за помлади под 60 години!

ОДОБРЕНА: Вакцината „Johnson & Johnson“ за помлади под 60 години!

Шпанија денеска одобри употреба на вакцини од страна на американската фармацевтска компанија „Johnson & Johnson“ за луѓе под 60 години.

Мадридскиот дневен весник „El Pais“ наведува дека граѓаните на возраст меѓу 50 и 59 години први ќе ги примат овие вакцини, а потоа следуваат другите пациенти на возраст над 18 години кои припаѓаат на особено ранливи групи, пренесува Ројтерс.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Се врати “Мис ЕУРО”: Сите Руси вртеле глава по неа – таа е најпознатата навивачка на полската репрезентација

Марта Барцок е добро позната ширум фудбалскиот свет, а повторно дошла да навива за својата Полска. Репрезентацијата на Полска во моментов го игра својот прв...

ОВИЕ ХОЛИВУДСКИ ФАЦИ ЈА ПРОМЕНИЛЕ РЕЛИГИЈАТА! Тие сега се православни и се крстат со три прста

Некои од најпознатите холивудски sвезди се од православна вероисповед. Додека некои се родени во православни семејства, други се преобратија во православие поради нивните партнери. Том...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се извинува за метежот и нервозите, но блокадите се со цел да се заштити македонскиот идентитет

Според Мисајловски, се соочуваме со криминогени и несериозни политичари кои што не ја чувствуваат државата за своја. Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не...

Мицкоски: Остануваме тука да се спротиставиме на погубните политики и да спречиме нов македонски национален срам

ВМРО ДПМНЕ ќе продолжи да протестира со цел да се спречи нов македонски национален срам што ќе биде погубен за македонската историја. Денеска ВМРО...

Слични вести

Мицкоски: Кој може подобро да ги брани интересите, јас кој пенкало немам позајмено, или Заев кој украде цела држава?

Кога станува збор за бранењето на стратешките интереси, кој може подобро да ги брани или застапува, јас кој едно пенкало во својот живот не...

ОВИЕ ХОЛИВУДСКИ ФАЦИ ЈА ПРОМЕНИЛЕ РЕЛИГИЈАТА! Тие сега се православни и се крстат со три прста

Некои од најпознатите холивудски sвезди се од православна вероисповед. Додека некои се родени во православни семејства, други се преобратија во православие поради нивните партнери. Том...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се извинува за метежот и нервозите, но блокадите се со цел да се заштити македонскиот идентитет

Според Мисајловски, се соочуваме со криминогени и несериозни политичари кои што не ја чувствуваат државата за своја. Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не...

Мицкоски: Остануваме тука да се спротиставиме на погубните политики и да спречиме нов македонски национален срам

ВМРО ДПМНЕ ќе продолжи да протестира со цел да се спречи нов македонски национален срам што ќе биде погубен за македонската историја. Денеска ВМРО...

Грција во напад на коментаторот на МТВ Тони Стојановски

Државната новинска агенција на Грција (АНА-МПА) објави реакција во која остро протестира на начинот на кој новинарите на МТВ, Тони Стојановски и Горан Милковски,...