дома Свет ПОТВРДАТА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА Е ЛОША ИДЕА: Европски службеник јавно откри што мисли...

ПОТВРДАТА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА Е ЛОША ИДЕА: Европски службеник јавно откри што мисли за нови мерки за преминување на границата со ЕУ

Претседателот на Романија, Клаус Јоханис, изјави дека не смета дека е добра идеја да се користи потврдата за вакцинација против COVID-19 за полесна циркулација на европските граѓани, посочувајќи ја можноста за дискриминација.

Тој додаде дека верува дека треба да има потврда за вакцинација, но дека мора да се користи од медицински причини.

Тој го искажа својот став на прес-конференцијата кога беше запрашан за идејата за Грција да издаде единствен европски сертификат како доказ за вакцинација за граѓаните, за да можат Европејците полесно да циркулираат со овој сертификат.

Тој исто така рече дека масовната вакцинација против COVID-19 е единственото решение што е можно побрзо да се врати во нормала. Јоханес исто така најави дека ќе ја прими вакцината COVID-19 на јавен настан во петок, 15 јануари.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ЕВЕ КОЈ Е ПОСМРТОНОСЕН! Научниците зборуваат за британските и бразилските мутации на КОРОНА ВИРУСОТ, еве ја разликата!

Новите соеви на коронавирус се само потомство на првиот вирус од овој тип откриен во 2019 година, кој се прилагоди и со тоа напредува. Британскиот...

Лекарот работи во тешки услови: Тој спасува животи со помош на делови за автомобили и куки

Д-р Еван Атар Адахар (55) од Јужен Судан е вистински херој затоа што управува со болница во едно од најопасните места на Земјата. Бидејќи...

Огромен проблем со вакцината: Фајзер se огласи, се појавува страв!

Земјите на ЕУ кои ја нарачаа вакцината Пфајзер / Бионтек стравуваат дека испораката на дози може да пристигне со задоцнување од „три до четири...

Ако Меган Маркл останеше бремена со нејзиниот прв сопруг, еве што ќе требаше да и даде

Долго пред да му каже „да“ на принцот Хари во бел фустан со долг шлеп на традиционална церемонија, Меган Маркл се омажи за Тревор...

Слични вести

Со и без Фотошоп: Фотографии на познати дами кои докажуваат дека никој не е совршен

Дали сепак се држиме до овие совршени фотографии на познати убавици чии тела се витки и по празниците и по породувањето? Дали сè уште имаме...

Лекарот работи во тешки услови: Тој спасува животи со помош на делови за автомобили и куки

Д-р Еван Атар Адахар (55) од Јужен Судан е вистински херој затоа што управува со болница во едно од најопасните места на Земјата. Бидејќи...

Огромен проблем со вакцината: Фајзер se огласи, се појавува страв!

Земјите на ЕУ кои ја нарачаа вакцината Пфајзер / Бионтек стравуваат дека испораката на дози може да пристигне со задоцнување од „три до четири...

Ако Меган Маркл останеше бремена со нејзиниот прв сопруг, еве што ќе требаше да и даде

Долго пред да му каже „да“ на принцот Хари во бел фустан со долг шлеп на традиционална церемонија, Меган Маркл се омажи за Тревор...

Методот 2/2/2 на познатиот психолог е докажан рецепт за среќен брак: Еве зошто е добро сите парови да го следат ова правило!

Познатиот психолог Иванов создаде победничка формула која ветува дека брачната среќа ќе трае вечно. По долгогодишна работа со брачни парови, тој го разви методот...