дома Свет Девојче имало откажување на бубрезите и црниот дроб затоа што била на...

Девојче имало откажување на бубрезите и црниот дроб затоа што била на строга диета

Седумнаесетгодишната Медисон Фолкнер од Белфаст минатата година тежеше само 40 килограми по една година строга диета за која сама изготви план за исхрана.

Се состоеше од една бонбона и половина бисквит на ден. Таа тврди дека не знаела ништо за нарушувања во исхраната, само сакала да ослабе откако нејзините пријатели и рекле дека е дебела.

„Имаше неколку коментари од луѓе дека сум дебелА и дека навистина треба да ослабам. Верував во тоа бидејќи мислев дека тие се мои пријатели “.

Нејзината мајка Кимберли рече дека прво ја забележала Медисон како го носи ручекот што го носела на училиште дома, а за време на вечерата се криела во својата соба и фрлала храна во ѓубре. Почнало да и се врти во главата на училиште, а тоа ја принудило нејзината мајка да ја однесе на лекар кој не забележал нарушување во исхраната, но ја испратил на КТ скен на мозокот, пренесува Јутарњи лист.

Девојчето не сторило ништо сè додека не се онесвестила на училиште затоа што почнале да и откажуваат црниот дроб и бубрезите. Таа беше ставена на строга диета. Таа мораше да јаде на секои два часа и да лежи во кревет за да ја врати својата тежина.

Мајката тврди дека домашното лекување не и помогнало затоа што Медсон се чувствувала беспомошна и се обидела да си го одземе животот трипати.

Таа конечно реши да се пријави на клиника за нарушувања во исхраната откако беше целосно без храна цели две недели. Сега, кога Медсон е на колеџ, ја врати својата тежина и вели дека чувствува страв од нарушувања во исхраната.

Собрала пари и ги донирала на клиниката каде што се лекувала и што и помогнала да остане жива. Таа сака да стане медицинска сестра за ментални болести.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Баба (70) уапсена под сомнение дека дистрибуирала дрога со банда: „Само разменувавме рецепти“

Римската полиција ја уапси 70-годишната Бјанка Зарфати, позната под прекарот „тетка Бјанка“, која како шеф на бандата беше обвинета за дистрибуција на дрога во...

СВАДБА ОД ПЕКОЛОТ: Младоженецот се онесвестил, а она што невестата и нејзината мајка го доживеале од кумот е скандал над скандалите!

Свадбените приказни се често убави, трогателни ... Но, има и други. Најлошите работи што можат да се случат на свадба често потекнуваат од алкохолот, и...

ЗАХАРОВА ГО ОТКРИ ПЛАНОТ НА АМЕРИКА: Дали подготвуваат нешто во Пацификот? (ВИДЕО)

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, во денешното обраќање рече дека неодамнешните ракетни тестирања во САД докажуваат дека лажните тврдења дека...

НОВИОТ МУТИРАН КОРОНА ВИД УСПЕШНО УНИШТЕН: Данците успеаа да ја избришат опасната инфекција

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...

Слични вести

СВАДБА ОД ПЕКОЛОТ: Младоженецот се онесвестил, а она што невестата и нејзината мајка го доживеале од кумот е скандал над скандалите!

Свадбените приказни се често убави, трогателни ... Но, има и други. Најлошите работи што можат да се случат на свадба често потекнуваат од алкохолот, и...

ЗАХАРОВА ГО ОТКРИ ПЛАНОТ НА АМЕРИКА: Дали подготвуваат нешто во Пацификот? (ВИДЕО)

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, во денешното обраќање рече дека неодамнешните ракетни тестирања во САД докажуваат дека лажните тврдења дека...

НОВИОТ МУТИРАН КОРОНА ВИД УСПЕШНО УНИШТЕН: Данците успеаа да ја избришат опасната инфекција

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...

Таа не е од оваа планета! Ангелот на Викторија хипнотизира со нејзиното тело, нема шанси некој да и најде маана!

Сланиот модел роден во Јужна Африка и ангел на „Victoria Secret“ Кендис Свонпул (32) го покажа своето неверојатно секси тело на плажа во Мајами...