дома Свет Принцот Хари е голем пријател на американската прва дама, деталите излегоа на...

Принцот Хари е голем пријател на американската прва дама, деталите излегоа на виделина, а за нивната врска зборуваше и Џо Бајден.

Џил Бајден и принцот Хари се запознаа пред седум години, а сега во јавноста протекоа детали од нивното пријателство, кое загрижува многу Британци.

Принцот Хари започна да се меша во американската политика во неколку наврати во последните неколку месеци, што предизвика огорчување кај многу Британци, а некои веќе коментираа дека тоа не е добро. Деталите за пријателството на Хари со новата прва дама на Америка Џил Бајден сега излегоа на виделина.

 

Нивното пријателство започнало уште пред седум години, додека Хари извршувал кралски должности како британски принц. Тие се состанаа во Вашингтон и иако имаше 33-годишен јаз меѓу нив, тие веднаш се поврзаа заради нивните интереси во војската. Тогаш Џил беше и на „Инвиктус“ во Лондон, по што тие одржуваа контакт.

Џо Бајден дури во неколку наврати се пошегувал дека принцот поминал премногу време со неговата сопруга, а дуото очигледно пронашло многу заеднички интереси за кои разговарале со часови. Тие останаа во добри односи, а Британците сега се загрижени дека Хари ќе се вклучи во американската политика многу повеќе отколку што се очекуваше.

Пријателството на принцот Хари со идната прва дама на Америка Џил Бајден  мета на критики: Премолчено политичко поддржување - Слободен печат

Сè започна откако тој и Меган Маркл ги повикаа американските граѓани да излезат на гласање, а нивното видео подразбира напад врз Доналд Трамп. Трамп одговори дека не е голем обожавател на Меган и му посака среќа на Хари со неа бидејќи, како што рече, ќе му требаше.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Новите анкети нема да ѝ се допаднат на Ангела Меркел: Се распаѓаат!

Популарноста на германската владејачка коалиција на демохристијаните (CDU и CSU) и социјалдемократите (SPD), исто така наречена Голема коалиција, се намалува, а Зелените стануваат сè...

НЕВЕРОЈАТНА ПРОМЕНА НА АМЕРИКАНСКАТА ЅВЕЗДА! Ријана се појави и го остави ЦЕЛ СВЕТ во ХАОС!!! (ФОТО)

Новиот месец донесе нови промени и има драстично поинаков изглед - барем за Ријана. Пејачката синоќа го покажа својот новв пикси-кат имиџ, додека одеше...

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ВО ФРАНЦИСКИТЕ АЛПИ: Лавина однесе седум животи!

Седум лица загинаа денес во две лавини на француските Алпи, соопштија властите, кои претходно предупредуваа на нестабилност на снежната покривка поради промените на температурата. Првата...

БЕА ПРЕДМЕТ НА ПОТСМЕВ СО ДЕНОВИ НА ИНТЕРНЕТ ПОРАДИ БИЗАРНАТА ФОТОГРАФИЈА: Истата таа слика се продаде за СУЛУДНА сума од која ќе паднете во...

Оваа фотографија е направена на 6 јули 2019 година за време на „изкачање“. Момците од Бирмингем, четворицата: Конор, Кевин, Џејми и Алекс беа фотографирани, а...

Слични вести

Дали постојат вонземјани? Америка ќе ги отвори тајните досиеја – има нешто необјасниво на небото!!!

За помалку од 50 дена, можеме да откриеме сè што е познато за постоењето на вонземски живот и средби со Земјаните. Донесуваме одлична анализа...

НЕВЕРОЈАТНА ПРОМЕНА НА АМЕРИКАНСКАТА ЅВЕЗДА! Ријана се појави и го остави ЦЕЛ СВЕТ во ХАОС!!! (ФОТО)

Новиот месец донесе нови промени и има драстично поинаков изглед - барем за Ријана. Пејачката синоќа го покажа својот новв пикси-кат имиџ, додека одеше...

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ВО ФРАНЦИСКИТЕ АЛПИ: Лавина однесе седум животи!

Седум лица загинаа денес во две лавини на француските Алпи, соопштија властите, кои претходно предупредуваа на нестабилност на снежната покривка поради промените на температурата. Првата...

БЕА ПРЕДМЕТ НА ПОТСМЕВ СО ДЕНОВИ НА ИНТЕРНЕТ ПОРАДИ БИЗАРНАТА ФОТОГРАФИЈА: Истата таа слика се продаде за СУЛУДНА сума од која ќе паднете во...

Оваа фотографија е направена на 6 јули 2019 година за време на „изкачање“. Момците од Бирмингем, четворицата: Конор, Кевин, Џејми и Алекс беа фотографирани, а...

ОВОЈ ЧОВЕК Е РОДЕН СО ГЛАВАТА НАОПАКУ: Секој момент во неговиот живот е голема БОРБА! (ВИДЕО)

Клаудиј Виера Далавера, роден е со редок деформитет, има 37 години и живее со невротичен хендикеп. Никој не можеше да објасни зошто е роден...