дома Свет ПУТИН И ЛУКАШЕНКО ВО АКЦИЈА: По работниот ден отидоа на скијање (ВИДЕО)

ПУТИН И ЛУКАШЕНКО ВО АКЦИЈА: По работниот ден отидоа на скијање (ВИДЕО)

Претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко, по преговорите во Сочи, заминаа на скијање во Краснаја Полјана.

Лукашенко дојде во Русија пред неколку дена на разговори со рускиот лидер. За време на состанокот во Сочи, Путин го покани својот колега да одат на скијање тој ден – „да се одморат по напорниот работен ден“.

Лидерите на Русија и Белорусија често го поминуваат своето време вака. Заедно скијаа во 2019 година, кога со нив беше и најмалиот син на претседателот на Белорусија, Николај Лукашенко.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НА МИСИЦА Ѝ СЕ ЗАКАНУВААТ 50 ГОДИНИ ЗАТВОР: Зад убавото лице стои страшна приказна! Привлекувала девојки во станот, па ги вовела во проституција

Мексиканската мисица, Лора Мохика Ромеро (25) се најде во центарот на вниманието на јавноста, но овој пат не поради нејзината убавина, туку затоа што...

ПУТИН И ЛУКАШЕНКО ВО АКЦИЈА: По работниот ден отидоа на скијање (ВИДЕО)

Претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко, по преговорите во Сочи, заминаа на скијање во Краснаја Полјана. Лукашенко дојде во Русија пред...

Куновска за бегството на Мијалков: Ги заболе Зоран и Радмила за правдата

Актерката и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска, „распали“ по лидерот и премиер Зоран Заев и по неговата заменичка во владејачката партија и министерка...

Крај за Daft Punk по 28 години (ВИДЕО)

Познатото дуо Daft Punk, едно од највлијателните во историјата на електронската музика, објави дека се разделуваат по 28 години успешна соработка. Daft Punk, еден од...

Слични вести

„Е мој Саша“: Пародија во која „лидершипот“ на СДСМ му пее на Мијалков (ВИДЕО)

Урнебесна пародија во која првенците на владејачкиот СДСМ му го пеат евергринот „Е мој Саша“ на „Нови фосили“ на избеганиот ексшеф на УБК, Сашо...

ПУТИН И ЛУКАШЕНКО ВО АКЦИЈА: По работниот ден отидоа на скијање (ВИДЕО)

Претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко, по преговорите во Сочи, заминаа на скијање во Краснаја Полјана. Лукашенко дојде во Русија пред...

Куновска за бегството на Мијалков: Ги заболе Зоран и Радмила за правдата

Актерката и поранешна пратеничка од СДСМ, Софија Куновска, „распали“ по лидерот и премиер Зоран Заев и по неговата заменичка во владејачката партија и министерка...

Крај за Daft Punk по 28 години (ВИДЕО)

Познатото дуо Daft Punk, едно од највлијателните во историјата на електронската музика, објави дека се разделуваат по 28 години успешна соработка. Daft Punk, еден од...

Еден од главните партнери на Заев бара одговорност од Спасовски

Лидерот на Беса, Биљал Касами во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски треба да објасни како...