дома Свет Се појави видео за криминал: Напаѓачи пукаат во човек и ги крадат...

Се појави видео за криминал: Напаѓачи пукаат во човек и ги крадат кучињата на Лејди Гага

На Интернет кружи видео од безбедносната камера на кое се гледа како напаѓачите пукаат кон Рајан Фишер, човек кој ги шетал кучињата на пејачката Лејди Гага. По тој повод биле украдени две кучиња, а Фишер бил застрелан четири пати.

Видеото снимено од безбедносната камера на соседот покажува дека белиот автомобил дошол до Фишер, и дека двајца мажи излегле од задното седиште. Еден од двајцата извади пиштол, велејќи му на Фишер: „Остави ги на мира“. Тој се спротивстави, започна да вика и да ја повикува Коџија, едно од кучињата. Сепак, напаѓачот пукал во него, а потоа и двајцата разбојници се вратиле во автомобилот, а секој од нив имал по едно куче. Третото куче успеа да им избега.

Да потсетиме, ова злосторство се случи пред куќата на Фишер, а тој ги шеташе кучињата на Лејди Гага затоа што таа моментално е во Италија. Како што изјави неименуван извор за ТМЗ, пејачката била многу потресена од целиот настан и понудила половина милион долари доколку непознатите киднапери ги вратат нејзините кучиња.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

На овој остров во Норвешка е ЗАБРАНЕТО да се УМРЕ?!

Иако Лонгјир на прв поглед изгледа како сосема обичен град во Норвешка, сè друго не е едноставно вообичаено. Од 2.368 жители што ги имаше...

Откриено кој сакал да го убие Лукашенко и неговите синови: Познат е идентитетот на двајца заговорници и нивниот пеколен план

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапси две лица кои планираа да извршат државен удар во Белорусија на 9 мај и по тој повод...

СЕ ЗАСТАНА ПОРАДИ ЅВЕЗДАТА: Роналдо изнајми кран за да внесе брачен кревет во новиот дом вреден 7 милиони евра (ФОТО, ВИДЕО)

Пред две години Кристијано Роналдо купи вила во Лисабон во вредност од околу седум милиони евра. Деновиве изнајми кран за да го внесе големиот двоен...

ПОМИРУВАЊЕ НА ПОВИДОК!? Принцовите Хари и Вилијам заедно ја напуштија погребната церемонија (ФОТО)

Откако трубите на Кралските маринци го отсвирија последниот поздрав, а ковчегот на војводата од Единбург беше ставен во криптата на капелата Свети Џорџ во...

Слични вести

ТОЈ Е ТАТКО НА 253 ДЕЦА: Владиката Лонгин има големо срце, спаси стотици деца од сигурна смрт (ВИДЕО)

Владиката Лонгин Черновички, игумен на манастирот во Банченски (Украина), ги посвојува сите деца отфрлени од нивните родители уште од 90-тите години на минатиот век. https://www.youtube.com/watch?v=KAutS6kYmVg Од...

Откриено кој сакал да го убие Лукашенко и неговите синови: Познат е идентитетот на двајца заговорници и нивниот пеколен план

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапси две лица кои планираа да извршат државен удар во Белорусија на 9 мај и по тој повод...

СЕ ЗАСТАНА ПОРАДИ ЅВЕЗДАТА: Роналдо изнајми кран за да внесе брачен кревет во новиот дом вреден 7 милиони евра (ФОТО, ВИДЕО)

Пред две години Кристијано Роналдо купи вила во Лисабон во вредност од околу седум милиони евра. Деновиве изнајми кран за да го внесе големиот двоен...

ПОМИРУВАЊЕ НА ПОВИДОК!? Принцовите Хари и Вилијам заедно ја напуштија погребната церемонија (ФОТО)

Откако трубите на Кралските маринци го отсвирија последниот поздрав, а ковчегот на војводата од Единбург беше ставен во криптата на капелата Свети Џорџ во...

САЛВИНИ ОБВИНЕТ ЗА КИДНАПИРАЊЕ НА МИГРАНТИ: Се соочува со затворска казна од 15 години доколку биде осуден!

Судијата на претходна постапка денес одлучи да му суди на поранешниот министер за внатрешни работи Матео Салвини, бидејќи во 2019 година тој одби да...