дома Свет Тесла ја лансираше својата текила: Едно шише Теслакила е навистина скапо, и...

Тесла ја лансираше својата текила: Едно шише Теслакила е навистина скапо, и се распродаде со молскавична брзина!

Тесла во моментов е една од водечките светски технолошки корпорации. Сепак, неговиот шеф Елон Маск може да излезе со многу полуди идеи покрај електричните автомобили и вселенските сателити. Во 2019 година, тој објави своја рап песна, подоцна Тесла започна да продава брендирана долна облека. Овој пат, компанијата излезе на пазарот со уште една новина што нормално не би ја поврзале со оваа марка. Тесла претстави своја текила.

Популарниот алкохолен пијалок е соодветно наречен Теслакила и се базира на смешен твит што Маск го објави на социјалната мрежа во 2018 година. Во него јужноафриканскиот бизнисмен напиша дека Тесла банкротирал потпрен на електричен автомобил Тесла Модел 3, опкружен со шишиња Теслакила. Иако тоа беше шега од страната на Маск, луѓето беа особено заинтересирани да ја споменат Теслакила и каде можат да ја купат. Сепак, бидејќи не постоеше, невозможно беше да се најде. До сега.

По повеќе од две години, тоа стана реалност. Според порталот Интересинг инженеринг, компанијата ја опишува Теслакила како „ексклузивна премиум 100% зрела акива текила“. Се продава во шишиња со стилски дизајн во форма на гром. Веројатно заради брендот не е едно од ефтините парчиња. Едно шише Теслакила чини 250 долари (212 евра). Алкохолниот пијалок за Тесла го направи Носотрос Текила, чија редовна текила се продава од 40 до 45 долари за шише на американскиот пазар. Сепак, според официјалната веб-страница, единственоста на Теслакила лежи главно во тоа што тој созревал во француски дабови буриња 15 месеци и ги истурил во рачно изработени шишиња. Официјалната веб-страница на Теслакила исто така го опишува неговиот вкус, истакнувајќи ги својствата на сувото овошје, нежната ванила и циметот.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Видео од куќа стана хит поради оптичката илузија, луѓето пишуваат: Ова е застрашувачко место!

На прв поглед, куќата лоцирана во близина на аеродромот Банкстаун во Австралија изгледа прилично обична. Сепак, како што поминувате покрај куќата, се чини дека таа...

Тесла ја лансираше својата текила: Едно шише Теслакила е навистина скапо, и се распродаде со молскавична брзина!

Тесла во моментов е една од водечките светски технолошки корпорации. Сепак, неговиот шеф Елон Маск може да излезе со многу полуди идеи покрај електричните...

ВИСТИНСКИ КОШМАР! Екипажот живееше на бродот четири години во ужасни услови, и не им беше дозволено да го напуштат (ВИДЕО)

Затворање против нечија волја е кошмар за многу луѓе. Такво искуство го опишаа пет морнари кои беа принудени да живеат на цистерна со нафта...

Скандал во Мексико: Судија одбрани гол – ваква сцена досега не е видена! (ВИДЕО)

Уште едно лудо видео од фудбалските терени ни доаѓа од Мексико! На натпреварот помеѓу Круз Азул и Толука, како дел од шампионатот на таа земја,...

Слични вести

Зошто никогаш не дојде до ослободување во логорот на смртта?

Повеќе од шест месеци по ослободувањето на Белград, на 2 мај 1945 година, партизанските единици влегоа во Јасеновац и дури откако усташите мирно го...

Тесла ја лансираше својата текила: Едно шише Теслакила е навистина скапо, и се распродаде со молскавична брзина!

Тесла во моментов е една од водечките светски технолошки корпорации. Сепак, неговиот шеф Елон Маск може да излезе со многу полуди идеи покрај електричните...

ВИСТИНСКИ КОШМАР! Екипажот живееше на бродот четири години во ужасни услови, и не им беше дозволено да го напуштат (ВИДЕО)

Затворање против нечија волја е кошмар за многу луѓе. Такво искуство го опишаа пет морнари кои беа принудени да живеат на цистерна со нафта...

Скандал во Мексико: Судија одбрани гол – ваква сцена досега не е видена! (ВИДЕО)

Уште едно лудо видео од фудбалските терени ни доаѓа од Мексико! На натпреварот помеѓу Круз Азул и Толука, како дел од шампионатот на таа земја,...

Снежна уметност во Финска: Неверојатни шари на ливадите покриени со снег (ВИДЕО)

Користејќи јажиња и чевли за снег, уметникот-аматер Јане Пико создава цртежи на снегот. Падна снег, но живеете во рамнина и не можете да се санкате....