дома Свет ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата за отповикување на претседателот Доналд Трамп.

Имено, водачот на демократското мнозинство, Стени Хојер, конгресмен од Мериленд, беше снимен како минува припадници на Националната гарда додека влегуваат во Конгресот, како одмара и лежи во ходниците на законодавниот дом на САД

Nacionalna garda, Vašington, Kongres, Kapitol hil

Фотографиите ја илустрираат атмосферата во која се одвива обидот за разрешување на Трамп. Исто така, тие се доказ за поделбата, како и за нестабилноста што владее поради невидената напнатост по претседателските избори и во пресрет на инаугурацијата на Џозеф Бајден.

Nacionalna garda, Vašington, Kongres, Kapitol hil

Националната гарда на областа Колумбија доби дозвола за вооружување на трупите што ќе бидат распоредени на безбедносните должности во американскиот Капитол. Се очекува во наредните денови од областа да дежураат најмногу 15.000 членови на гардата, кои ќе ги поддржат припадниците на безбедносните сили во врска со инаугурацијата на Бајден на 20 јануари. Властите се загрижени за заканите со насилство по нападот во Капитол минатата недела.

Nacionalna garda, Vašington, Kongres, Kapitol hil

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

За време на полицискиот час, го шетала својот партнер на поводник: Јас само го шетам моето куче

Една Канаѓанка се сети на неконвенционален начин да се заобиколи мерката полициски час, за што ќе треба да плати висока парична казна. Откако започна полицискиот...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата...

Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци. Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои...

Слични вести

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата...

Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци. Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои...

КАКО ДА ГИ ИСЧИСТЕТЕ ЦРЕВАТА ПРИРОДНО И ДА СЕ ОПОРАВИТЕ ОД ИНФЕКЦИИ: Лененото семе ќе ви помогне полесно да се ослободите од токсините, еве...

Познато е дека е доволно да се исчистат цревата од слуз, фекални наслаги и други паразити за да се ослободите од многу болести. Истражувањата на...