дома Свет ШТО СЕ СЛУЧУВА: Бајден го рестартираше проектот на Трамп за изградба на...

ШТО СЕ СЛУЧУВА: Бајден го рестартираше проектот на Трамп за изградба на ѕид кон Мексико?

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, размислува за повторно започнување на изградбата на ѕидот на југот на земјата, откако ја запре идејата на неговиот претходник Доналд Трамп, откако ја презеде власта, пренесуваат светските медиуми .

Според „Washington Post“, бројот на мигранти кон САД е зголемен, а министерот за домашна безбедност Алехандро Мајоркас минатата недела ги информирал вработените дека можеби ќе треба да се работи на „пополнување на празнините“ на сегашната граница меѓу Мексико и Соединетите држави.

  • Нема едноставен одговор на ова прашање. Постојат и други проекти што ми ги претстави граничната контрола – рече Мајоркас.

Според светските медиуми, Контролата наводно претставила план кој се однесува на ѕидот.

  • Претседателот зборуваше јасно за неговата одлука да се стави крај на граничното предупредување. Сепак, тоа остава простор администрацијата да започне реновирање на некои делови од ѕидот, кои се неопходни – рече Мајоркас.
- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

БЕШЕ НАЈГОЛЕМИОТ ИЗМАМНИК ВО ИСТОРИЈАТА! Еве како креаторот на шемата на Понзи шемата успеа да натера над 35 илјади луѓе да му дадат пари!...

Измамник, бизнисмен и банкар Берни Медоф, творец на најголемата Понзи шема во историјата, почина вчера на 82-годишна возраст. Тој издржуваше казна во федералниот затвор во...

Ибрахимовиќ во центарот на скандал – дали му се заканува повеќегодишна суспензија?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е во центарот на фудбалскиот скандал поради обвинувањата дека тој поседува акции во обложувалница на Малта. Секако, тоа е строго забрането...

Солун гори – студентите ја опсипаа полицијата со молотови коктели (ВИДЕО / ФОТО)

Студентскиот протест во Солун заврши со конфликт меѓу демонстрантите и полицијата. Најмалку две лица, полицаец и демонстрант, беа повредени откако беа зафатени од пожар. https://twitter.com/velocity2121/status/1382680658364010496?s=20 Судирите меѓу...

СТРАВОТ ГИ СОЗДАВА БРОЈКИТЕ! ШОК ПРИЗНАНИЕ НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА СNN: Зголемување на бројот на мртви од COVID-19 за соборување на ТРАМП (ВИДЕО)

Претставник на CNN се пофали со „Project Veritas“ дека мрежата ширела анти-Трамп „пропаганда“. Вработен во CNN, кој беше скриено снимен, признал дека мрежата користела „пропаганда“...

Слични вести

Ужас! Му забраниле да ја тепа својата девојка, па од бес ја претепал убава сосетка до смрт (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Бразилецот Вашингтон Андраде де Хесус (36) беше уапсен откако до смрт ја претепал својата сосетка Алина дос Сантос Виана (32). Мајка на тригодишно и 7...

Ибрахимовиќ во центарот на скандал – дали му се заканува повеќегодишна суспензија?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е во центарот на фудбалскиот скандал поради обвинувањата дека тој поседува акции во обложувалница на Малта. Секако, тоа е строго забрането...

Солун гори – студентите ја опсипаа полицијата со молотови коктели (ВИДЕО / ФОТО)

Студентскиот протест во Солун заврши со конфликт меѓу демонстрантите и полицијата. Најмалку две лица, полицаец и демонстрант, беа повредени откако беа зафатени од пожар. https://twitter.com/velocity2121/status/1382680658364010496?s=20 Судирите меѓу...

СТРАВОТ ГИ СОЗДАВА БРОЈКИТЕ! ШОК ПРИЗНАНИЕ НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ НА СNN: Зголемување на бројот на мртви од COVID-19 за соборување на ТРАМП (ВИДЕО)

Претставник на CNN се пофали со „Project Veritas“ дека мрежата ширела анти-Трамп „пропаганда“. Вработен во CNN, кој беше скриено снимен, признал дека мрежата користела „пропаганда“...

НЕБОТО НА ПЕКИНГ ОБОЕНО ЖОЛТО: Песочна бура повторно го зафати градот, не се гледа прст пред око! (ВИДЕО)

Небото над Пекинг е обоено во жолто, а нивото на загадување на воздухот е многу високо, бидејќи во градот влезе огромен облак од песок...