дома Свет Ѓоковиќ и Џеј Зи започнуваат заедничка деловна активност

Ѓоковиќ и Џеј Зи започнуваат заедничка деловна активност

Според „Дејли меил“, музичарот од милијарди долари и првиот тенисер во светот, чие богатство изнесува 220 милиони долари, планираат да вложат пари во фитнес програмата ЦЛМБР.

Според TMZ, CLMBR наскоро ќе лансира два водечки производи, пар вертикални машини кои симулираат искачување.

Тие се спротивставуваат на враќањето во канцелариите: „Неморално е да го жртвуваме нашето здравје за профит“
Двајцата не се единствените кои планираат да инвестираат во овој бизнис, туку и долгорочниот фитнес советник на Џеј Зи, Марко Борхес, но и еден од основачите на Јутјуб, Чад Харли.

CLMBR симулира вертикално искачување и ги има првите машини во светот кои имаат екрани на допир, како и часови по инструктори.

CLMBR има сличности со Peloton само по тоа што симулира вертикално искачување наместо велосипедизам.

За време на пандемијата на коронавирус, многумина беа принудени да вежбаат од дома поради затворени спортски сали, така што фитнес-опремата цветаше.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Ако ве привлекува идеата за свое приватно видео, следете ги упатствата.

Ако сакате да ја зачините врската и не знаете како, дали сте размислувале да направите свој секси филм? Снимањето за време на секс може да...

ХРАБАР ИЛИ ЛУД? Не можел да издржи без љубовница па почнал да копа тунел поради неа, стигна до куќата, но ….

Оженет човек од Мексико сигурно имал многу добро објаснување, кога сопругот на љубовницата го фатил во неговата куќа, кога открил дупка во земјата, што...

ХАОС ВО ОВАЛНИОТ КАБИНЕТ; РАСФРЛАНА ХАРИЈА, ИШАРАНО БИРО: Хаосот што го чека Бајден по Трамп (ФОТО)

Откако славеа на улиците два дена долго во ноќта, САД полека ја забораваат ерата на Доналд Трамп и влегуваат во ново поглавје предводено од...

150 НАУЧНИЦИ ЖИВЕАТ СО СЕМЕЈСТВАТА ВО БЛИЗИНА НА МОСКВА: Погледнете како се прави и чува руската вакцина „Sputnik V“ (ВИДЕО)

Би била сосема обична населба во близина на Москва ако 150 научници со своите семејства не живеат во неа. Тие не патуваат на работа,...

Слични вести

ХОРОР СЦЕНА! Скијач падна на глава при 147 км на час! Лежи неподвижен на патеката! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Ужасната сцена ја доживеал Швајцарецот Урс Кринбул во Кицбил. Швајцарецот ја изгуби рамнотежата додека беше во убедлив лет и со максимална брзина од 147 километри...

ХРАБАР ИЛИ ЛУД? Не можел да издржи без љубовница па почнал да копа тунел поради неа, стигна до куќата, но ….

Оженет човек од Мексико сигурно имал многу добро објаснување, кога сопругот на љубовницата го фатил во неговата куќа, кога открил дупка во земјата, што...

ХАОС ВО ОВАЛНИОТ КАБИНЕТ; РАСФРЛАНА ХАРИЈА, ИШАРАНО БИРО: Хаосот што го чека Бајден по Трамп (ФОТО)

Откако славеа на улиците два дена долго во ноќта, САД полека ја забораваат ерата на Доналд Трамп и влегуваат во ново поглавје предводено од...

150 НАУЧНИЦИ ЖИВЕАТ СО СЕМЕЈСТВАТА ВО БЛИЗИНА НА МОСКВА: Погледнете како се прави и чува руската вакцина „Sputnik V“ (ВИДЕО)

Би била сосема обична населба во близина на Москва ако 150 научници со своите семејства не живеат во неа. Тие не патуваат на работа,...

Познатиот актер ја продава куќа за голем износ! Мет Дејмон го напушта Лос Анџелес и ја напушта ВИЛАТА ОД СОНИШТАТА! (ФОТО)

Познатиот американски актер Мет Дејмон (50) реши да ја продаде својата вила во Лос Анџелес за неверојатни 21 милион долари. Филмската sвезда продава имот во...