дома Свет Англиска “битанга” додека се забавувала на кокаин, го оставила детето со булдог.....

Англиска “битанга” додека се забавувала на кокаин, го оставила детето со булдог.. прочитајте што се случило.

Мајката на деветгодишното дете кое почина откако куче го касало до смрт, додека таа се забавувала со сопственикот на кучето и земала кокаин во блиската камп-куќарка осудена е вчера на две години затвор.

Френки Макричи почина во април минатата година откако го нападнало куче мешавина од американски булдог и стафордски бул териер тежок 45 килограми.

Кучето му нанело 54 повреди на детето, од кои најсериозни биле на главата и вратот. Кога Вилис се вратил во караванот во раните утрински часови, еден минувач го слушнал како извикува: „Мое дете! Мое ​​дете!“

Тајни Вилис се изјасни за виновна за занемарување на децата и беше осудена на две години затвор. Судијата Симон Кар го осуди сопственикот на кучето на три години затвор затоа што го остави кучето сам со Френки и покрај тоа што претходно каснал друго дете, пишува Дејли Меил.

Обдукција покажала дека Френки има 54 каснувања, претежно на лицето, вратот и градите. Дел од скалпот му беше откинат, а едното уво обесено надолу. Имаше и огромна рана 15 см х 14 см на главата на момчето.

За време на судењето, се дознало дека Вилис отишол да ја провери Френки околу 4,30 часот и го пронашол мртов и покриен со крв.

„Верувам дека сцената што ја видовте ќе ве прогонува до крајот на животот“, рече судијата на мајката на детето.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

КОНТРАУДАР!!! РУСИЈА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПРОЕКТОТ МЕЃУНАРОДНА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА – ЌЕ СИ НАПРАВИ СВОЈА! (ВИДЕО)

Русија ќе се повлече од проектот за Меѓународна вселенска станица (ISS) за четири години, изјави вицепремиерот Јуриј Борисов за телевизискиот канал „Русија 1“. Одлуката е...

Алармантно: Короната остава повеќе од 50 последици! Дури 80 ПРОЦЕНТИ ОД ПАЦИЕНТИТЕ ИМААТ ЕДЕН ИЛИ ПОВЕЕ СИМПТОМИ што им пречат неколку месеци

Ковид 19 може да остави повеќе од 50 долгорочни последици, а дури 80 проценти од пациентите кои имале коронавирус имаат еден или повеќе симптоми...

УДРИЈА ПО „ОДМЕТНИЦИТЕ“: Гуруа од подземниот свет во пет наутро се обидоа да го уништат сонот и да го уништат европскиот фудбал!

Најбогатите клубови во Европа сакаат да направат своја Супер лига, а потпис на оваа замисла ставија: Реал Мадрид, Тотенхем, Манчестер Јунајтед, Ливерпул, Барселона, Арсенал,...

НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ ВО ОКТАГОНОТ: ММА убавица која ги уништува противниците (ФОТО)

Новата ММА сензација се вика Трејси Кортез.   View this post on Instagram   A post shared by Tracy Cortez (@cortezmma) Таа ја забележа третата победа во УФЦ и...

Слични вести

Германците внимаваат на одобрување на домашната вакцина „CureVac“

Минатата година, тоа беше една од првите „ветувачки вакцини“. Тогаш тие рекоа дека не сакаат најбрза, туку најдобра вакцина. И сега велат дека очекуваат...

Алармантно: Короната остава повеќе од 50 последици! Дури 80 ПРОЦЕНТИ ОД ПАЦИЕНТИТЕ ИМААТ ЕДЕН ИЛИ ПОВЕЕ СИМПТОМИ што им пречат неколку месеци

Ковид 19 може да остави повеќе од 50 долгорочни последици, а дури 80 проценти од пациентите кои имале коронавирус имаат еден или повеќе симптоми...

УДРИЈА ПО „ОДМЕТНИЦИТЕ“: Гуруа од подземниот свет во пет наутро се обидоа да го уништат сонот и да го уништат европскиот фудбал!

Најбогатите клубови во Европа сакаат да направат своја Супер лига, а потпис на оваа замисла ставија: Реал Мадрид, Тотенхем, Манчестер Јунајтед, Ливерпул, Барселона, Арсенал,...

НАЈУБАВОТО ЛИЦЕ ВО ОКТАГОНОТ: ММА убавица која ги уништува противниците (ФОТО)

Новата ММА сензација се вика Трејси Кортез.   View this post on Instagram   A post shared by Tracy Cortez (@cortezmma) Таа ја забележа третата победа во УФЦ и...

Еве што точно направи Кејт за да ги натера Вилијам и Хари да разменат неколку зборови, а британската нација сега ја фали на сите...

Кејт Мидлтон се разбуди во неделата како вистинска хероина откако сите пишуваа токму таа е одговорна за помирувањето на Вилијам и Хари. Ден по погребот...