дома Свет НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Свештеник го моли Бога за нов Холокауст и повикува на...

НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Свештеник го моли Бога за нов Холокауст и повикува на масакр над Евреите(ВИДЕО)

Бразилски свештеник му се молел на бога да ги уништи Евреите како штеточини и да се погрижи за втор Холокауст за време на мисата во Рио де Жанеиро.

– Масакрирај ги Евреите, Боже! Погоди ги сво својот мач зашто го напуштиле Бога, ја напуштиле нацијата, викал свештеникот.

Собраните луѓе внимателно ги слушале неговите зборови и истите ги повторувале.

– Боже, тоа што си го направил во Втората Светска Војна мораш да го направиш повторно, тоа е она што го барам од тебе во молитвите: правда, правда, правда!- извикувал свештеникот.

Еврејската заедница во Бразил поднела пријава против свештеникот, а федералната полиција соопштила дека спроведува истрага и дека ќе преземе мерки против сите кои на овој начин навредуваат други луѓе.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Каде беше власта на прославата за пречекот на олимпискиот вицешампион?

Според постовите на социјалните мрежи објавени од страна на државните функционери од СДСМ и ДУИ ниту еден од нив не учествувал на прославата по...

Али Ахмети за прв пат на 2 Август во Крушево

Лидерот на ДУИ Али Ахмети одговорил позитивно на поканата на претседателот Стево Пендаровски и ќе присуствува на годинашнава прослава на Илинеден во Крушево. Пендаровски упати...

Каде исчезна АМАЛ Клуни : Џорџ Клуни повторно ќе стане ТАТКО и тоа во седмата деценија! (ФОТО)

Еден од најголемите холивудски заводници и неговата убава и успешна сопруга, Џорџ и Амал Клуни, повторно очекуваат дете, а се наведува дека и овој...

Пендаровски: Нелогично е и за шеф на држава и за советник во Скопје да требаат 10.000 потписи

Претседателот Стево Пендаровски нема да го потпише Изборниот законик кој предвидува собирање потписи од 2% од избирачите во општината за независни кандидати да можат...

Слични вести

Регионот вознемирен: Објавени тајни документи за Косово

Во таен документ на официјален Лондон се предвидува целосно одвојување на Косово од Србија што може да предизвика силно турбуленции во региинот. Ова според регионалните...

Али Ахмети за прв пат на 2 Август во Крушево

Лидерот на ДУИ Али Ахмети одговорил позитивно на поканата на претседателот Стево Пендаровски и ќе присуствува на годинашнава прослава на Илинеден во Крушево. Пендаровски упати...

Каде исчезна АМАЛ Клуни : Џорџ Клуни повторно ќе стане ТАТКО и тоа во седмата деценија! (ФОТО)

Еден од најголемите холивудски заводници и неговата убава и успешна сопруга, Џорџ и Амал Клуни, повторно очекуваат дете, а се наведува дека и овој...

Пендаровски: Нелогично е и за шеф на држава и за советник во Скопје да требаат 10.000 потписи

Претседателот Стево Пендаровски нема да го потпише Изборниот законик кој предвидува собирање потписи од 2% од избирачите во општината за независни кандидати да можат...

Бугарското МНР разочарано од Резолуцијата за македонските „црвени линии“

Министерството за надворешни работи е разочарано од Резолуцијата на Собранието на Република Македонија усвоена вчера со која се утврдуваат „црвените линии“ за преговорите со...