дома Свет ПОЛСКА ИЗНЕНАДЕНА ОД ТОРНАДО! ЛУЃЕТО ВРИШТАТ И СЕ МОЛАТ НА ИСУС И...

ПОЛСКА ИЗНЕНАДЕНА ОД ТОРНАДО! ЛУЃЕТО ВРИШТАТ И СЕ МОЛАТ НА ИСУС И ДЕВА МАРИЈА.. (видео)

Во Полска, торнадо собори покриви, а локалното население на Канив беше во ужас и страв.

Видеото од хоророт го објави полскиот политичар Мирослав Сухон, пренесува Вечерњи лист.

„Денес, торнадо уништи неколку куќи во Каниво кај Биелско-Бијала. Ваквите екстремни временски настани се случуваат сè почесто. Полска не е подготвена за тоа и владата сè уште го игнорира проблемот и нè турка во катастрофа “, напиша политичарот, наведувајќи дека го добил видеото по електронска пошта.

За време на двоминутното видео, можете да видите како ветерот ги откорнува покривите, а жителите во позадина врескаат и плачеа, извикувајќи „Боже мој“ и „Исус Христос и Марија“.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Жена отишла во зоолошката градина и сакала да направи селфи до нојот: Следела сцена на која не се надевала ниту во најлудите соништа

Ашна Али немаше идеја што ќе доживее кога ќе замине во зоолошката градина. Воодушевена од глетката, таа решила да направи селфи покрај австралиски ној, наречен...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...

Најдобрите свекрви се родени во овие три знаци

  Семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Лошите односи меѓу снаата...

Слични вести

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...

Најдобрите свекрви се родени во овие три знаци

  Семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Лошите односи меѓу снаата...

Од паметни телефони до четири тркала – Huawei го претстави својот прв автомобил (ФОТО)

Кинескиот технолошки гигант ги проширува своите деловни активности во автомобилската индустрија. Првиот модел на Huawei беше претставен на салонот во Шангај под називот SF5. Станува збор...