дома Жолта Штампа Актерката за Вил Смит: „Ми одзеде сè, кариерата ми беше уништена“ (ВИДЕО)

Актерката за Вил Смит: „Ми одзеде сè, кариерата ми беше уништена“ (ВИДЕО)

Вил Смит конечно се смири со Џенет Хуберт, која глумеше со него во првите три сезони во „Принцот од Бел Ер“. Актерот го прегрна својот колега по една емисија, во која тие зборуваа за нивната врска.

Џенет ја играше тетка Вив во првите три сезони од серијата, но го напушти проектот во 1993 година.

Таа и Вил со години јавно расчистуваа сметки, а Џенет го нарече егоманијак и тврдеше дека е виновен за напуштањето на серијата, додека Вил тврди дека таа сакала серијата да биде „Тетка Вив од Бел Ер“.

Тие ги решија споровите на посебен собир по повод 30-годишнината од првата епизода.

Смит им се обрати на своите колеги од серијата и им рече дека никогаш не разговараат за енет во јавност, но дека не може да замисли повторна средба без неа. Таа се согласи да седнеме и да разговараме. Се видовме првпат по 27 години, рече тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

Џенет Хуберт објасни како забременила во третата сезона, и дека многу се случувало во нејзиниот живот. Таа исто така зборуваше за тоа дека била во „многу насилен брак“, а се разведе во 1994 година.

  • Работите дома не беа добри. Не се смеев ниту се шегував повеќе затоа што се случуваа работи за кои никој не знаеше ништо. Екипата од серијата немаше идеја што се случува, додаде таа.
  • Кога беше бремена, јас бев чувствителен. Сега кога имам три деца, научив некои работи што тогаш не ги знаев. Ќе направев многу работи поинаку, гледам како и ја отежнував работата, објасни Смит.

Џенет тогаш рече дека не добила отказ, туку „многу лоша понуда“, односно многу помала плата.

  • Имав бебе и сопруг без работа, па реков – не. Не се согласив на таа понуда. Не ме отпуштија, но многу се зборуваше за тоа. Бев заробена – што можев да направам? Тие само ми рекоа дека ќе ме заменат. Бев длабоко повредена, ја опиша актерката тогашната ситуација.

Како што вели, се чувствувала отфрлена од Холивуд, ѝ тие ѝ рекле дека Вил Смит е тој што ја „избркал“.

  • Ми одзема сè со зборови. Зборовите можат да убијат. Јас изгубив сè. Репутација, сè, сè …, му рече таа на актерот и додаде дека се чувствува како да сонува затоа што дошла да го реши проблемот.

Тој и се заблагодари за овој разговор, бидејќи сите овие минати години сметал дека го мрази, но тој не знаеше колку и е тешко. Тој спомена дека сака да биде некој што ќе ја штити во иднина, а потоа размениле емотивни прегратки.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Актерката за Вил Смит: „Ми одзеде сè, кариерата ми беше уништена“ (ВИДЕО)

Вил Смит конечно се смири со Џенет Хуберт, која глумеше со него во првите три сезони во „Принцот од Бел Ер“. Актерот го прегрна...

Актерката за Вил Смит: „Ми одзеде сè, кариерата ми беше уништена“ (ВИДЕО)

Вил Смит конечно се смири со Џенет Хуберт, која глумеше со него во првите три сезони во „Принцот од Бел Ер“. Актерот го прегрна...

Бил Гејтс, ДОСЕГА СЕКОЕ „ПРОРОШТВО“ МУ СЕ ИСПОЛНИ: Светот веќе многу се менува, по пандемијата многумина нема да можат да се снајдат

Многу работи ќе се променат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои, тој...

ШТО НОСИ КРАЈОТ НА ГОДИНАТА ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Лавовите ќе завршат во плус, Рибите во конфузија и хаос

Овен Луѓето родени во овој знак чекаат прилично добар крај на годината, помирен период. Ќе им стане појасно кои се нивните цели, па конечно ќе...

Слични вести

НАЈНОВИТЕ ИСТРАЖУВАЊА НА ИМУНОЛОЗИТЕ ОХРАБРУВААТ: Имунитетот од короната може да трае со години, затоа луѓето нема да треба да се вакцинираат секоја година!

Имунитетот на вирусот корона може да трае со години, можеби дури и со децении. Ова го покажува новото истражување на еминентни научници од лабораторијата,...

Актерката за Вил Смит: „Ми одзеде сè, кариерата ми беше уништена“ (ВИДЕО)

Вил Смит конечно се смири со Џенет Хуберт, која глумеше со него во првите три сезони во „Принцот од Бел Ер“. Актерот го прегрна...

Бил Гејтс, ДОСЕГА СЕКОЕ „ПРОРОШТВО“ МУ СЕ ИСПОЛНИ: Светот веќе многу се менува, по пандемијата многумина нема да можат да се снајдат

Многу работи ќе се променат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои, тој...

ШТО НОСИ КРАЈОТ НА ГОДИНАТА ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Лавовите ќе завршат во плус, Рибите во конфузија и хаос

Овен Луѓето родени во овој знак чекаат прилично добар крај на годината, помирен период. Ќе им стане појасно кои се нивните цели, па конечно ќе...

Мајли Сајрус не престанува да шокира: Сними диво видео со ѕвездата од Косово

Новиот албум сè уште не е објавен, но песната ‘Midnight Sky’ доби многу добри критики. Пејачката Мајли Сајрус изненади со дует со Дуа Липа...