дома Жолта Штампа АНЏЕЛИНА МУ СЕ ВРАЌА НА ПРВИОТ СОПРУГ? Фатена како влегува во неговата...

АНЏЕЛИНА МУ СЕ ВРАЌА НА ПРВИОТ СОПРУГ? Фатена како влегува во неговата куќа, таа толку многу го сакала што носела маица напишана со КРВ!!

Анџелина Џоли (46) излегла од автомобилот пред куќата на Џони Ли Милер (48) во Бруклин.

Во едната рака имала скапа чанта, а во другата шише со скапо вино, велат сведоците кои ја виделе познатата актерка во петокот вечерта. Затоа веќе се шпекулира дека Анџелина ја обновила врската со нејзиниот прв сопруг, британскиот актер Милер.

Со него се омажила во 1996 година кога имала 21 година. Актерот кој глумеше во филмот Trainspotting ја запозна Анџелина на снимањето на филмот Hackers во 1995 година, а шест месеци подоцна тие се венчаа. Многумина се сеќаваат дека во тоа време таа носеше маица на која го имала напишано неговото име во сопствената крв.

  • Тој е човек со кој ќе се омажам наскоро, па затоа треба да се жртвувате малку за да ја направите врската посебна – рече тогаш Анџелина.

Таа во тоа време им призна на новинарите дека малку размислувале за можноста да не стапат во брак веднаш, туку да бидат свршени некое време, бидејќи таа морала да остане во Лос Анџелес поради работа, а тој морал да се врати во Велика Британија .

  • Ние сепак одлучивме пред матичарот.

Брачната идила не траеше премногу долго. Тие се разведоа 18 месеци подоцна, а бракот заврши во 1999 година.

  • Не жалам, бракот не успеа, но ние останавме добри пријатели, рече Џоли, а Милер дури глумеше и во нејзиното режисерско деби „Во земјата на крвта и медот“. По разводот, Џоли се омажи за Били Боб Торнтон, а потоа и за Бред Пит.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ПОЛОВИНА ВОЗАЧИ НЕМААТ ПОЈМА, ВИЕ ДАЛИ ЗНАЕТЕ? Кој има приоритет на раскрсница? (ВИДЕО)

Постојат голем број тестови на Интернет, но некои од најинтересните (и најкорисните) се само тестови за возачите Порталот Мондо објави текст за предноста на раскрсници,...

ПОЛОВИНА ВОЗАЧИ НЕМААТ ПОЈМА, ВИЕ ДАЛИ ЗНАЕТЕ? Кој има приоритет на раскрсница? (ВИДЕО)

Постојат голем број тестови на Интернет, но некои од најинтересните (и најкорисните) се само тестови за возачите Порталот Мондо објави текст за предноста на раскрсници,...

Официјално – најбогатa

Богатството на пејачката Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата пејачка во светот, но музиката не е примарен извор на...

Полицијата осомничи четворица за дел од пожарите во земјава

Полициски службеници го лишиле од слобода лицето Л.А. од Република Албанија поради основано сомнение дека подметнал пожар над гостиварско Пожаране. Како што информираат од МВР,...

Слични вести

На Заев му е полесно да питачи по соседи отколку да ги сервисира авионите кои скапуваат во хангари

Хеликоптери од Србија, пожарникари од Словенија, противпожарни возила од Бугарија.Вака деновиве изгледа состојбата со пожарите во Македонија. Гори во речиси цела држава а власта...

ПОЛОВИНА ВОЗАЧИ НЕМААТ ПОЈМА, ВИЕ ДАЛИ ЗНАЕТЕ? Кој има приоритет на раскрсница? (ВИДЕО)

Постојат голем број тестови на Интернет, но некои од најинтересните (и најкорисните) се само тестови за возачите Порталот Мондо објави текст за предноста на раскрсници,...

Официјално – најбогатa

Богатството на пејачката Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата пејачка во светот, но музиката не е примарен извор на...

Полицијата осомничи четворица за дел од пожарите во земјава

Полициски службеници го лишиле од слобода лицето Л.А. од Република Албанија поради основано сомнение дека подметнал пожар над гостиварско Пожаране. Како што информираат од МВР,...

Алармантна ситуацијата со пожарите, Владата ќе одлучува за прогласување кризна состојба

Пожарите не стивнуваат.  Според последните податоци што ги соопшти вчера директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, во земјава се активни 10 пожари, а најсериозна е...