дома Жолта Штампа Арогантниот Роналдо носи часовник вреден 800.000 евра додека плука по мизерно платените...

Арогантниот Роналдо носи часовник вреден 800.000 евра додека плука по мизерно платените здравствени работници и мртвите!

Светот се чуди на срамните постапки на Кристијано Роналдо.

Кристијано Роналдо беше бесен што не може да игра против Барселона во второто коло од Лигата на шампионите. Натпреварот се одигра синоќа во Торино (Барса победи со 2: 0), а Португалецот не можеше да му помогне на својот тим против Меси и компанијата затоа што е позитивен на корона вирусот. Роналдо направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред неколку дена направи уште еден и повторно го доби истиот резултат. Португалецот беше тестиран 24 часа пред мечот со Барса и тестот повторно беше позитивен, па Роналдо реши да се јави на Инстаграм од изолација. Роналдо објави фотографија и рече дека „се чувствува добро и здраво“ и му ја даде својата поддршка на Јувентус, а потоа по некое време тој напиша во коментар на сопствената објава: ПЦР-тестот е срање!

Италијанскиот лекар Роберто Буриони исто така реагираше на коментарот на Роналдо и се исмејуваше со Португалецот.„Добредојдовте на мојот колега Кристијано Роналдо во нашата група на вирусолози. Ќе ви се најде на следниот натпревар против офталмологот “, рече цинично Буриони. Да потсетиме, му беше откриен позитивен наод пред натпреварот помеѓу Португалија и Шведска, по што најпрво беше префрлен во Торино со специјален авион и заврши во самоизолација од која се исмејуваше на целиот свет за објавување слики од пливање и уживање покрај базен.

Тој избега од хотелот на Јувентус за натпреварот во националниот тим, исто така сметајќи дека е „најпаметен“ и дека короната не може ништо да му направи, поради што започна истрага на италијанските власти, која сè уште трае, затоа што ги прекршил протоколите што важат за фудбалерите. Сепак, се чини дека неговото дрско однесување нема крај. Овој „спортист од милијарда евра“ со фотографии на социјалните профили ја омаловажува целата здравствена професија што се бори против пандемијата на корона вирусите од почетокот на годината. Научниците, лекарите, медицинските сестри и другите здравствени работници ги даваат последните атоми на сила секој ден со цел да се потисне пандемијата и додаваат дека нивните напори да спасат што повеќе животи се екстремно слабо платени.

Досега се разболеле 45.039.277 лица, од кои починале 1.182.573, а ова светско „лудило“ сè уште не се следи. Суштината на проблемот е што Роналдо ги критикуваше тестовите со фотографија на која носи исклучително скап часовник. Станува збор за „Магистрално дело MP-09 Tourbillon Bi-Axis“ од Хаблот со дијаманти што чини 800.000 американски долари, а во својата колекција часовници има поскапи часовници од горенаведените. За време на првиот бран на коронавирус, шпански научник ја коментираше борбата околу пронаоѓањето лек за коронавирус.„Вие им давате милион евра месечно на фудбалерите, и 1.800 евра на биолозите, и сега барате начин да го излекувате корана вирусот. „Одете кај Кристијано Роналдо и Лионел Меси, тие ќе најдат лек за вас“, рече таа.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна да му се слева по лицето

Руди Џулијани, адвокат на Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, зборуваше за претседателските избори во САД, кои ги нарече голема измама. За време на...

Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

И додека Британците со нетрпение го чекаат принцот Хари, неговата сопруга Меган и нивниот едно и пол годишен син Арчи, кои пристигнуваат во Велика...

Хари и Вилијам се сретнаа за прв пат по 298 дена

Средба од која се плаши кралското семејство. Принцот Хари не стапна на британско тло од март кога неговите кралски должности официјално престанаа. Неговиот двегодишен постар...

Трамп крие податоци за вакцините: Демократите ја напаѓаат администрацијата на претседателот во заминување

Портпаролот на Белата куќа, Брајан Моргенштерн не можеше да каже дали тимот на Бајден ќе биде информиран Членовите на тимот на претседателот Доналд Трамп за...

Слични вести

Адвокатот на Трамп толку многу се испоти што бојата на косата почна да му се слева по лицето

Руди Џулијани, адвокат на Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, зборуваше за претседателските избори во САД, кои ги нарече голема измама. За време на...

Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

И додека Британците со нетрпение го чекаат принцот Хари, неговата сопруга Меган и нивниот едно и пол годишен син Арчи, кои пристигнуваат во Велика...

Хари и Вилијам се сретнаа за прв пат по 298 дена

Средба од која се плаши кралското семејство. Принцот Хари не стапна на британско тло од март кога неговите кралски должности официјално престанаа. Неговиот двегодишен постар...

Трамп крие податоци за вакцините: Демократите ја напаѓаат администрацијата на претседателот во заминување

Портпаролот на Белата куќа, Брајан Моргенштерн не можеше да каже дали тимот на Бајден ќе биде информиран Членовите на тимот на претседателот Доналд Трамп за...

Како луксузен хотел стана затвор за тајкуните: После 3 години беше откриено што се случувало во кобната ноќ

Апсењата ги потресоа темелите на саудиското општество, веднаш ги претворија недопирливите во цели за апсење. Нивните статуси биле одбиени, имотот им бил одземен, а...