дома Жолта Штампа ВАНДА ОБЈАВИ ЖЕШКО ВИДЕО ВО ЧИПКАСТА ДОЛНА ОБЛЕКА: Моето тело имало пет...

ВАНДА ОБЈАВИ ЖЕШКО ВИДЕО ВО ЧИПКАСТА ДОЛНА ОБЛЕКА: Моето тело имало пет бремености, но немало липосукција и затегнување на кожата

Ванда Икарди е позната во светот на фудбалот како една од најуспешните жени.

Во исто време, таа е позната како една од најубавите дами. Медиумите често истакнуваат дека таа изгледот го должи благодарение на пластичните операции, но Ванда реши да им ги затвори устите. Таа објави видео во долна облека од тантела, објаснувајќи што прави или што не прави со своето тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

  • Секое женско тело живее поинаква револуција. Моето тело доживеа пет бремености, пет царски реза и иако можев да си го дозволам тоа, немам затегнување на кожата, липосукција … Секое тело е различно, секоја жена избира што да прави со својот изглед. Јас одобрувам сè што правиме за да се чувствуваме подобро – рече Ванда.

Сопругата и менаџерката на аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди, потоа додаде:

  • И критиките никогаш не ме болат, сите сме различни, сите сме посебни и секогаш има некој со поцврсто тело или послабо. Она што ме разликува е мојата личност, мојата безбедност, кои не се менуваат со филтри, хирурзи и ретуши … Многумина гледаат кон надворешноста и не разбираат дека она во што навистина се заљубувате е личноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Ивица Коневски за „Фокус“: Немам информации за Мијалков

Немам  – ова е кусиот одговор што Фокус го доби од поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, во однос на прашањето дали има информации...

МВР имале сознанија дека Мијалков ќе бега, ОЈО бара кој му помогнал

Каде избега Сашо Мијалков? Како поранешниот директор на УБК, исчезна пред очите на полицијата. Обвинителите Ленче Ристовска и Трајче Пеливанов не знаеле дека подготвува...

ВАНДА ОБЈАВИ ЖЕШКО ВИДЕО ВО ЧИПКАСТА ДОЛНА ОБЛЕКА: Моето тело имало пет бремености, но немало липосукција и затегнување на кожата

Ванда Икарди е позната во светот на фудбалот како една од најуспешните жени. Во исто време, таа е позната како една од најубавите дами. Медиумите...

Тасевски пoвтopнo pacпaли: “И Мијалков гo из6eгaa, a глyмaт им избeгaл”

И Мијалков го избегаа, а глумат им избегал! Срамота е циркусов што го правите. Укинете судови, обвинители, пресуди. Ова имитација на закони и држава е бесмислена,...

Слични вести

Видео од куќа стана хит поради оптичката илузија, луѓето пишуваат: Ова е застрашувачко место!

На прв поглед, куќата лоцирана во близина на аеродромот Банкстаун во Австралија изгледа прилично обична. Сепак, како што поминувате покрај куќата, се чини дека таа...

МВР имале сознанија дека Мијалков ќе бега, ОЈО бара кој му помогнал

Каде избега Сашо Мијалков? Како поранешниот директор на УБК, исчезна пред очите на полицијата. Обвинителите Ленче Ристовска и Трајче Пеливанов не знаеле дека подготвува...

ВАНДА ОБЈАВИ ЖЕШКО ВИДЕО ВО ЧИПКАСТА ДОЛНА ОБЛЕКА: Моето тело имало пет бремености, но немало липосукција и затегнување на кожата

Ванда Икарди е позната во светот на фудбалот како една од најуспешните жени. Во исто време, таа е позната како една од најубавите дами. Медиумите...

Тасевски пoвтopнo pacпaли: “И Мијалков гo из6eгaa, a глyмaт им избeгaл”

И Мијалков го избегаа, а глумат им избегал! Срамота е циркусов што го правите. Укинете судови, обвинители, пресуди. Ова имитација на закони и држава е бесмислена,...

APCИМ 3ЕКОЛИ: По „бегањето“ на Мијалkoв неприфатлива е било каква друга изјава на 3aeв, Спacoвски, Mapичиќ која не почнува со „Оваа Влада поднесува…

Според аналитичарот Арсим Зеколи постои само една прифатлива постапка од премиерот и министрите за внатрешни работи и правда по бегството на Сашо Мијалков. Шеги на...