дома Жолта Штампа Веќе не можеше да молчи: братот на принцезата Дијана зборуваше за четвртата...

Веќе не можеше да молчи: братот на принцезата Дијана зборуваше за четвртата сезона на „The Crown“: Постојат многу шпекулации и измислици

Кралската драма на Netflix во четвртата сезона нè запознава поблиску со животот на принцезата Дајана, или барем така требаше да биде. Братот на принцезата Дајана се грижи дека гледачите „може да заборават дека серијата е „фикција“.

Во интервју за Алан Тичмарш во емисијата „Сакај го својот викенд“, Чарлс Спенсер јавно го изрази своето незадоволство откако ја гледаше првата епизода од новата сезона, велејќи дека серијата е полна со „претпоставки и измислици“.

  • Можеби се држат до фактите, но деловите меѓу нив не се факти, рече Спенсер, историчар и автор на „The White Ship / Белиот брод“ за потонувањето на брод во Ла Манш, крај брегот на Нормандија.

На прашањето дали му е тешко повторно да ја гледа својата сестра преку улогата на младата Ема Корин на малите екрани, Спенсер одговори: „Малку е“.

  • Продуцентите ме прашаа дали можам да снимам во Алторп (семејната куќа на Спенсерс), а јас, сосема логично, не одобрив. Мене ме погоди што луѓето што ја гледаат серијата ќе заборават дека таа е всушност измислена. Многумина, особено странците, ја доживуваат серијата како лекција од историјата, што не е, се пожали братот на покојната лејди Ди.

Тој исто така рече дека е многу страствен во својата желба да го почитува споменот на неговата сестра.

  • Чувствувам дека моја должност е да застанам зад неа секогаш кога ќе имам шанса. Ми даде задача да се грижам за нејзините синови, па чувствувам дека има доверба во мене. Ние пораснавме заедно. Кога ќе пораснеш со некого, таа личност секогаш ќе биде иста во твоите очи, без оглед што ќе се случи подоцна, прокоментира Спенсер, кој смета дека е негова должност да поправи сè што е погрешно претставено во серијата.

Ема Корин го игра ликот на принцезата Дајана која штотуку влегува во Британското кралство. Талентираните дизајнери и костимографи на серијата брилијантно ја трансформираа 24-годишната Британка во никогаш не прежалената почината принцеза Дајана која се бореше цел живот за да биде прифатена од кралското семејство и сакана од принцот Чарлс, што резултираше со булимија.

1351882
1351883
1351885
1351888

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

Слични вести

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и...