дома Жолта Штампа Веќе не можеше да молчи: братот на принцезата Дијана зборуваше за четвртата...

Веќе не можеше да молчи: братот на принцезата Дијана зборуваше за четвртата сезона на „The Crown“: Постојат многу шпекулации и измислици

Кралската драма на Netflix во четвртата сезона нè запознава поблиску со животот на принцезата Дајана, или барем така требаше да биде. Братот на принцезата Дајана се грижи дека гледачите „може да заборават дека серијата е „фикција“.

Во интервју за Алан Тичмарш во емисијата „Сакај го својот викенд“, Чарлс Спенсер јавно го изрази своето незадоволство откако ја гледаше првата епизода од новата сезона, велејќи дека серијата е полна со „претпоставки и измислици“.

  • Можеби се држат до фактите, но деловите меѓу нив не се факти, рече Спенсер, историчар и автор на „The White Ship / Белиот брод“ за потонувањето на брод во Ла Манш, крај брегот на Нормандија.

На прашањето дали му е тешко повторно да ја гледа својата сестра преку улогата на младата Ема Корин на малите екрани, Спенсер одговори: „Малку е“.

  • Продуцентите ме прашаа дали можам да снимам во Алторп (семејната куќа на Спенсерс), а јас, сосема логично, не одобрив. Мене ме погоди што луѓето што ја гледаат серијата ќе заборават дека таа е всушност измислена. Многумина, особено странците, ја доживуваат серијата како лекција од историјата, што не е, се пожали братот на покојната лејди Ди.

Тој исто така рече дека е многу страствен во својата желба да го почитува споменот на неговата сестра.

  • Чувствувам дека моја должност е да застанам зад неа секогаш кога ќе имам шанса. Ми даде задача да се грижам за нејзините синови, па чувствувам дека има доверба во мене. Ние пораснавме заедно. Кога ќе пораснеш со некого, таа личност секогаш ќе биде иста во твоите очи, без оглед што ќе се случи подоцна, прокоментира Спенсер, кој смета дека е негова должност да поправи сè што е погрешно претставено во серијата.

Ема Корин го игра ликот на принцезата Дајана која штотуку влегува во Британското кралство. Талентираните дизајнери и костимографи на серијата брилијантно ја трансформираа 24-годишната Британка во никогаш не прежалената почината принцеза Дајана која се бореше цел живот за да биде прифатена од кралското семејство и сакана од принцот Чарлс, што резултираше со булимија.

1351882
1351883
1351885
1351888

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Популарна страница за возрасни на УДАР НА ХАКЕРИ: Ги крадат лозинките на корисниците и банкарските сметки!

Една од најпопуларните страници за возрасни е мета на хакери. Тие шират опасен малициозен софтвер на наивни корисници, со намера да пристапат до нивните...

Не секој магнезиум е ист: Еве кои видови се најкорисни за нашето тело и што е најдобро за него!

Најмногу магнезиум има во храната како зеленчук со зелен лисја, авокадо, банана, диња, но го има и во мешунките, но и во јаткастите плодови...

Геополитика: Зошто Македонците останаа сами против Бугарија

Еден од најсериозните медиуми за геостратегија во југоисточна Европа објаснува зошто Македонците останаа осамени во спорот со Грција? Хрватскиот портал Геополитика тврди дека Борисов е...

8 необични парови кои докажуваат дека љубовта е навистина слепа или што би рекле нашите – за секое тенџерче има капаче! (ФОТО, ВИДЕО)

Љубовта е навистина необична работа што го менува животот. Некои луѓе поминуваат половина од животот во потрага по совршен партнер, додека некои имаат среќа...

Слични вести

Каракачанов: „Македонските влади, од првиот ден на нејзиното постоење, не се нормални“

Скопје нема желба да се решат прашањата, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов за БТВ. Македонците сметаат дека можат да мамат...

Не секој магнезиум е ист: Еве кои видови се најкорисни за нашето тело и што е најдобро за него!

Најмногу магнезиум има во храната како зеленчук со зелен лисја, авокадо, банана, диња, но го има и во мешунките, но и во јаткастите плодови...

Геополитика: Зошто Македонците останаа сами против Бугарија

Еден од најсериозните медиуми за геостратегија во југоисточна Европа објаснува зошто Македонците останаа осамени во спорот со Грција? Хрватскиот портал Геополитика тврди дека Борисов е...

8 необични парови кои докажуваат дека љубовта е навистина слепа или што би рекле нашите – за секое тенџерче има капаче! (ФОТО, ВИДЕО)

Љубовта е навистина необична работа што го менува животот. Некои луѓе поминуваат половина од животот во потрага по совршен партнер, додека некои имаат среќа...

Јованова-Грујовска: Како не постоел македонски јазик, „Бели Мугри“е објавена во 1939-та

Ако е историски факт е дека македонскиот јазик е кодифициран, односно официјално озаконет во 1945 година, дали значи дека во периодот пред таа година...