дома Жолта Штампа ВИЛАТА ЗА КОЈА ДИКАПРИО ДАДЕ 7.100.000 ДОЛАРИ ИЗГЛЕДА ТОЛКУ ДОБРО ШТО ЌЕ...

ВИЛАТА ЗА КОЈА ДИКАПРИО ДАДЕ 7.100.000 ДОЛАРИ ИЗГЛЕДА ТОЛКУ ДОБРО ШТО ЌЕ ВИ СЕ ПЛАЧЕ: Актерот го купи овој рај на земјата за МАЈКА МУ! (ФОТО)

Леонардо ди Каприо можеби не планира да се смири наскоро, иако веќе четири години е во врска со врвниот модел Камил Мороне, но затоа тој се грижи неговото семејство да ужива во луксуз.

Имено, славниот актер уште еднаш покажа колку е приврзан за неговата мајка Ирмелин, со која најчесто се појавува на црвениот тепих, држејќи се за раце, па ја почасти со скап имот.

Новиот имот Лео го купи во Лос Анџелес за 7.100.000 долари од актерот на „Модерно семејство“, Џеси Тајлер Фергусон и неговиот сопруг Џастин Микита. Сега, шпанскиот колонијален дом во Лос Фелиз ќе биде новата адреса на неговата мајка Ирмелин, а Ди Каприо, кој има уште неколку други имоти во Лос Анџелес, ќе може многу почесто да ја посетува.

2605115_profimedia0611849263_ff
2605119_profimedia0611849269_ff

Вилата е изградена во 1928 година, и се простира на речиси 5.000 квадратни метри и содржи четири спални соби и пет бањи.

Целиот имот од половина хектар се наоѓа на рид, со што се пружа прекрасен поглед, а претходно им припаѓаше на поп sвездата Гвен Стефани и нејзиниот тогашен сопруг, музичарот Гевин Росдејл. Тие го купија во 1998 година за 1,4 милиони долари. Според странските медиуми, имотот е опишан како „неверојатно необичен“ и гарантира целосна приватност и безбедност, бидејќи се наоѓа над нивото на улицата, далеку од љубопитните погледи. Долгата патека е опкружена со бујна глетка и води до гаража со три автомобили со директен пристап до куќата.

2605123_profimedia0611849285_ff
2605113_profimedia0611849252_ff

 

На влезот во двокатната вила има двоспратно фоаје со витраж. Домашните карактеристики вклучуваат пространа библиотека со високи тавани, балкони на горниот кат со поглед кон библиотеката и дневна соба со камен камин што може да се пофали со тавани од 25 стапки. Кујната доаѓа со агол за појадок и вградени апарати.

2605095_profimedia0611849203_ff
2605097_profimedia0611849205_ff
2605099_profimedia0611849207_ff
2605101_profimedia0611849209_ff
2605103_profimedia0611849228_ff
2605105_profimedia0611849214_ff
2605107_profimedia0611849223_ff
2605109_profimedia0611849233_ff
2605111_profimedia0611849240_ff

Семејната соба е претворена во просторија за медиуми и е опремена со проектор за филмски вечери. Скоро секоја соба во домот има отворен пристап, што води кон дворот на долниот кат.

Удобностите на отворено вклучуваат базен, спа центар, посебна Зен медитација и јога соба, целосно одвоена бања во базенот и ново реновирана опсерваторија со поглед на градот, вклучувајќи ја опсерваторијата Griffin Park.

2605117_profimedia0611849267_ff
2605121_profimedia0611849271_ff

Пространиот отворен простор е опкружен со дворови, отворени камини и негувани тревници, што овозможува и ручек на отворено.

Ди Каприо, кој има многу забележителни улоги зад себе, но и исто толку турбулентни врски со разни убавици, останува на својот имот на Sunset Strip, на околу 30 минути возење до новата куќа, во која неговата мајка наскоро ќе се пресели.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Судот на ЕУ му го одзеде европратеничкиот имунитет на Пучдемонт

Европскиот суд на правдата му го одзеде имунитетот на поранешниот каталонски премиер Карлес Пучдемонт како европратеник, објави весникот „Ла Вангуардија“. Во март годинава, Европскиот парламент...

НОВ СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД! Познатата актерка го тужи Дизни, тврди дека ѝ ги украле парите и сака правда, со огласи и продуцентска куќа!

Најпопуларната компанија тврди дека тужбата нема основа. Скарлет Јохансон ја тужеше компанијата „Волт Дизни“ за филмот „Црна вдовица“, тврдејќи дека договорот е прекршен, што ѝ...

Повредени се 19 лица: Погледнете како изгледа тешката несреќа, се преврте германски автобус кој стигнал од Србија

Автобус кој патувал од Белград до Стокхолм, се превртел во Германија во сојузната држава Банденбург, јавуваат српските медиуми. Во автобусот имало 34 патници, од кои...

Слични вести

Ако се случи АПОКАЛИПСА еве кои земји имаат најголеми шанси да ОПСТАНАТ

Истражувачите од Универзитетот во Англија Раскин направија листа од 20 земји кои се најдобро подготвени за климатските промени и каде животот, во случај на...

Судот на ЕУ му го одзеде европратеничкиот имунитет на Пучдемонт

Европскиот суд на правдата му го одзеде имунитетот на поранешниот каталонски премиер Карлес Пучдемонт како европратеник, објави весникот „Ла Вангуардија“. Во март годинава, Европскиот парламент...

НОВ СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД! Познатата актерка го тужи Дизни, тврди дека ѝ ги украле парите и сака правда, со огласи и продуцентска куќа!

Најпопуларната компанија тврди дека тужбата нема основа. Скарлет Јохансон ја тужеше компанијата „Волт Дизни“ за филмот „Црна вдовица“, тврдејќи дека договорот е прекршен, што ѝ...

Повредени се 19 лица: Погледнете како изгледа тешката несреќа, се преврте германски автобус кој стигнал од Србија

Автобус кој патувал од Белград до Стокхолм, се превртел во Германија во сојузната држава Банденбург, јавуваат српските медиуми. Во автобусот имало 34 патници, од кои...

Страшна судбина: девојче погребано по 66 години, Католичката црква со децении го забранувала погребот (ВИДЕО)

Селото Монтедоро во централна Сицилија не се сеќава на толкава гужва на погребот. Селаните, 1.500 од нив, го чекаа овој момент повеќе од половина век...