дома Жолта Штампа ВО ЖЕШКО ИЗДАНИЕ, СО ДЕКОЛТЕ ДО ПУПАК, ПОКАЖА ДЕКА ГО ПРЕБОЛЕЛА БИВШИОТ...

ВО ЖЕШКО ИЗДАНИЕ, СО ДЕКОЛТЕ ДО ПУПАК, ПОКАЖА ДЕКА ГО ПРЕБОЛЕЛА БИВШИОТ И ЈА ОБНОВИ СТАРАТА РОМАНСА СО БЕН АФЛЕК?! (ФОТО)

Иако неодамна помина низ тежок распад со четиригодишната врска со бејзбол играчот Алекс Родригез (45), актерката, пејачка и голема sвезда Џенифер Лопез (51) очигледно повеќе не тагува и изгледа одлично. Таа блескаше на концертот „Vax Live“ во Лос Анџелес, кој беше организиран со цел да се подигне свеста за важноста на вакцините.

Латино дивата украде погледи на црвениот тепих покажувајќи деколте во бел комбинезон со деколте до папокот, потпишан од либанската модна дизајнерка Ели Сааб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Во текот на вечерта, таа смени дури четири атрактивни аутфити, па откако излезе на сцената, таа се промени во друга облека. Тоа беше нежно розова светкава креација со длабоко деколте и долги широки ракави, попрскана со пердуви, со безброј бисери, дизајнирана од Зухаир Мурад, исто така Либанец.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zuhair Murad (@zuhairmuradofficial)

Ѕвездата тогаш покажа завидна линија во мини жолт фустан Роберто Кавали со шлиц до горниот дел на бутот и високи чизми, надополнувајќи го изгледот со висока опашка и силна шминка. Таа наскоро го замени минијатурниот фустан облечена во светкаво трико во комбинација на розова, жолта и зелена боја, што го покажа целиот шарм на нејзините облини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Дека Џеј Ло го преболе својот поранешен свршеник, доказ е и нејзината сè поинтензивна асоцијација со актерот и поранешен партнер, со кого исто така беше свршена, Бен Афлек (48). Актерот наводно го дочекал раскинувањето на неговата непрежалена љубов во низок старт, а сега тие се забележани во истиот автомобил. Додуша, не во исто време.

Page Six“ открива како поранешните свршеници поминуваат многу време заедно во Лос Анџелес.

Афлек е забележана неколку пати како оди во нејзиниот дом, а актерот со бел теренец латино дива го однела во вила во Калифорнија, наводно во нејзина сопственост.

Иако поранешната љубовна двојка сè уште не е фатена заедно, неименуван извор изјави за Page Six“ дека обезбедувањето на Афлек го оставило недалеку од нејзината вила, а потоа и го земало по неколку часа поминати таму.

Блиски пријатели тврдат дека нема ништо необично во нивното пријателство, бидејќи иако ја раскинаа свршувачката, тие никогаш не престанаа да бидат пријатели. Во годините по раскинувањето на свршувачката, тие се гледаа едни со други и никогаш немаше лоша крв меѓу нив.

По враќањето од снимањето на „Shotgun Wedding“ во Доминиканската Република, Лопез беше видена и на вечера со Родригез во хотелот „Бел-ер“. На ова место, недалеку од нејзината вила вредна 28 милиони долари, поранешните свршеници излегоа на состанок за прв пат во 2017 година.

Сепак, за Џеј Ло, хотелот се чини дека нема сентиментална врска затоа што еден ден претходно, Афлек беше виден во истиот хотел, довезен од бел теренец, Escalade, истиот оној што ги возеше Џенифер и нејзиниот соработник на деловна средба неколку часа подоцна.

Афлек беше виден како ја напушта својата куќа на Бел Ер, а во четвртокот, неговиот автомобил бил виден во хотелот „Bel-Air“, каде што повторно го зедоа со белиот џип, отидоа во куќата на Џенифер Лопез и се врати по три и пол часа подоцна во хотел.

Обожаваната поранешна двојка, позната и со хибридното име „Бенифер“, се запозна во 2002 година за време на снимањето на филмот „Gigli“. Во тоа време Лопез беше во брак со Крис Џад (51), но тие се разведоа во 2003 година, по што таа и Афлек јавно ја започнаа својата романса.

  • Имав чувство дека тоа е љубовта на мојот живот, рече пејачката за „People“ во 2016 година, потсетувајќи се на врската со Бен Афлек.

Набргу по објавувањето на врската, погледите на јавноста беа вперени во славниот пар. Се изгледаше како идилично, датумот за венчавка беше закажан, но нивната љубов се сруши под притисок на медиумите.

  • Двајцата се сретнаа во погрешно време. Едноставно, имаше многу пречки меѓу нив, но тие никогаш не криеја дека станува збор за вистинска љубов – изјави еден од неименуваните извори кој се појави во странските медиуми, откривајќи како Афлек ја контактирал Лопез за да поправи некои работи од минатото.

Бидејќи и Џеј Ло и Афлек во моментот се слободни, можеби актерот е причината за брзото закрепнување на дивата по раскинувањето.

 

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Поради совет на TikTok, си го изобличи лицето, и останаа лузни: „Иглите ги бутнав длабоко во кожата“ (ФОТО)

Тили Витфелд, учесничка на австралискиот „Big Brother“, го покри лицето со рани и лузни, а последица од тоа е советот од доменот на убавицата...

Корона вирус и туризам со вакцини: „Немав шанса да се вакцинирам дома“

И додека многумина во својата земја се соочуваат со премногу бавна програма за вакцинирање, оние што можат да си го дозволат тоа бараат дестинации...

ПОРАКА ВО ШИШЕ ОД ТИТАНИК! После 105 години, пронајдено е писмо од девојче (12), истражувачите во шок (ВИДЕО)

Пораката во шишето што беше фрлена во морето од палубата на британскиот патнички брод Титаник неколку часа пред потонувањето на овој брод, ги остави...

Елен Деџенерис по 19 сезони објави збогување со публиката

Познатата водителка Елен Дегенерис одлучи претстојната 19-та сезона на нејзиното ток-шоу „The Ellen Degeneres Show“ да биде последна. Презентерката ја разгледуваше оваа одлука неколку...

Слични вести

Поради совет на TikTok, си го изобличи лицето, и останаа лузни: „Иглите ги бутнав длабоко во кожата“ (ФОТО)

Тили Витфелд, учесничка на австралискиот „Big Brother“, го покри лицето со рани и лузни, а последица од тоа е советот од доменот на убавицата...

Корона вирус и туризам со вакцини: „Немав шанса да се вакцинирам дома“

И додека многумина во својата земја се соочуваат со премногу бавна програма за вакцинирање, оние што можат да си го дозволат тоа бараат дестинации...

ПОРАКА ВО ШИШЕ ОД ТИТАНИК! После 105 години, пронајдено е писмо од девојче (12), истражувачите во шок (ВИДЕО)

Пораката во шишето што беше фрлена во морето од палубата на британскиот патнички брод Титаник неколку часа пред потонувањето на овој брод, ги остави...

Елен Деџенерис по 19 сезони објави збогување со публиката

Познатата водителка Елен Дегенерис одлучи претстојната 19-та сезона на нејзиното ток-шоу „The Ellen Degeneres Show“ да биде последна. Презентерката ја разгледуваше оваа одлука неколку...

АРАП ПРЕТЕПАН ВО СВОЈАТА ЗГРАДА: Израелската полиција бега од зградата, а потоа започнува ВРИСОК на станарите! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На YouTube-каналот „News Arab“ е направено застрашувачко видео. Човекот лежи на скалите на подот, најверојатно израелски арап (палестинец). Израелските полицајци во униформа и со...