дома Жолта Штампа ВУЈКО МИ МЕ СИЛУВАШЕ НА ПЕТ ГОДИНИ! Исповед на познатата актерка која...

ВУЈКО МИ МЕ СИЛУВАШЕ НА ПЕТ ГОДИНИ! Исповед на познатата актерка која го остави светот во шок, таа признала сè пред нејзиното семејство, а нивната реакција ќе ве разбесни

Детали кои долго време ги замолкнуваше ледената крв во нејзините вени

Познатата актерка Тери Хачер (41), која стана препознатлива на нашите простори по улогата од хит серијата „Очајни домаќинки“, зборуваше за злоупотребата што ја доживеала како дете.

Во интервју за списанието „Венити фер“, на Меѓународниот ден за борба против насилството врз жените, актерката зборуваше за ужасното искуство. Тери призна дека долго време се борела со траумата на сексуална злоупотреба што ја доживеала од нејзиниот вујко на возраст од пет до девет години.

„Бев убедена дека тоа е моја вина и се обвинував себеси за она што ми се случи, така што не му кажав на никого за тоа и сè чував за себе“- започна Тери.

Хачер, за она што ѝ се случувало криела од нејзините родители, поради стравот што го чувствувала. Сепак, мајката го забележала нејзиното чудно однесување во присуство на нејзиниот вујко, а мајчиниот инстинкт ја принудил да ја држи ќерката што е можно подалеку од него. Тогаш девојчето Тери ѝ рекла на својата мајка да не му се лути на нејзиниот вујко.

– Сите молчевме, така ни беше полесно. Размислував дали сум луда или можеби измислувам? На жртвите им е полесно да веруваат дека тоа е плод на нивната имагинација, отколку да се соочат со вистината – вели актерката, објаснувајќи дека злоупотребата се случила неколку пати и дека траела сѐ до нејзината осма или деветта година.

Кога добила информација дека нејзиниот вујко, Ричард Хејс Стоун е обвинет за злоупотреба на уште две девојчиња, од кои едното извршило самоубиство како тинејџер, Хачер решил да зборува за злосторството.

Имено, скандалот околу силувањето избувна кога девојчето Сара Ван Климпут се самоуби, а пред самоубиството остави порака на која гласеше: Сигурно се прашувате зошто една нормална тинејџерка го сторила ова. Па, прашајте го Дик зошто.

„Целосно ме обзеде болката на таа девојка“- рече Тери Хачер.

– Помислив, човеку, тоа можеше да ми се случи мене. Ја чувствував таа болка секој ден. Не се обидов да се убијам, но сигурно размислував за тоа – додаде таа.

Прекарот „Дик“ ја одведе полицијата до Стоун, кој беше близок пријател на семејството на жртвата. Тогаш актерката конечно зборуваше за своето минато.

Ричард Хајс Стоун почина во затвор додека ја издржуваше казната. Тој беше осуден на 14 години затвор за смртта на девојчето, а почина откако издржа само шест години.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Дарија (15) и Иван (11) добија ДЕТЕ , па ја открија измамата: Девојчето сега подготви уште поголем ШОК

Русинката Дарија Суднишникова (15), која минатата година објави дека е бремена од нејзиниот тогаш 10-годишен пријател Иван, подготви нов шок за нејзините родители, роднини,...

Застрашувачки звуци на сирени по земјотресот од 8,2 степени кај Алјаска (ВИДЕО)

Звукот на сирени одекна во градот Кодиак на Алјаска каде утрово се случи силен земјотрес со јачина од 8,2 степени според Рихтеровата скала. Сирените го...

ГЕНИЈАЛНО ИЛИ НЕЕТИЧКИ?! Како шпански лекар од 19 век ги користел децата како фрижидер за вакцини

Франциско Хавиер де Балмис користел деца за да ја зачува вакцината против големи сипаници за време на неговите патувања во шпанските колонии. Кога Франциско Хавиер...

Слични вести

Џиџи Хадид се прошета со својата ќерка: Сите беа изненадени од позлатената детска количка

Американската манекенка Џиџи Хадид (26) беше фотографирана додека одеше на ручек во Њујорк со својата ќерка Каи, која беше сместена многу скапа количка. Имено, убавата...

Дарија (15) и Иван (11) добија ДЕТЕ , па ја открија измамата: Девојчето сега подготви уште поголем ШОК

Русинката Дарија Суднишникова (15), која минатата година објави дека е бремена од нејзиниот тогаш 10-годишен пријател Иван, подготви нов шок за нејзините родители, роднини,...

Застрашувачки звуци на сирени по земјотресот од 8,2 степени кај Алјаска (ВИДЕО)

Звукот на сирени одекна во градот Кодиак на Алјаска каде утрово се случи силен земјотрес со јачина од 8,2 степени според Рихтеровата скала. Сирените го...

ГЕНИЈАЛНО ИЛИ НЕЕТИЧКИ?! Како шпански лекар од 19 век ги користел децата како фрижидер за вакцини

Франциско Хавиер де Балмис користел деца за да ја зачува вакцината против големи сипаници за време на неговите патувања во шпанските колонии. Кога Франциско Хавиер...

До 6 август продолжува периодот на многу топло време

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ до 6 август продолжува периодот на стабилно и исклучително многу топло време со натпросечни температури...