дома Жолта Штампа ГО НАЈАВИ ПОЧЕТОК НА НЕЈЗИНАТА АВТОБИОГРАФСКА СЕРИЈА! Откриени нови детали за здравјето...

ГО НАЈАВИ ПОЧЕТОК НА НЕЈЗИНАТА АВТОБИОГРАФСКА СЕРИЈА! Откриени нови детали за здравјето по земањето на дрогите: „Имам проблеми со видот, не можам да возам автомобил!“

Пејачката Деми Ловато откри дека поради предозирање во 2018 година имала три мозочни удари и еден срцев удар, а зборувајќи за последиците што сега ја следат, раскажа нови детали за нејзината здравствена состојба.

Имено, поранешната ѕвезда на Дизни денес не може да вози автомобил поради оштетување на мозокот што го има, бидејќи има проблеми со видот. За ова, таа ќе зборува и во нејзината серија, која ќе започне да се емитува на YouTube на 23 март, под наслов „Dancing With The Devil / Танцувајќи со ѓаволот“.

Имајќи предвид дека признала дека минути ја делеле од смртта, Деми денес објасни дека е добро што воопшто останала жива и дека сето тоа морало да се случи поради начинот на кој го водела својот живот.

  • Предозирањето ми предизвика „оштетување на мозокот“. И денес се справувам со последиците од тоа. Јас не возам автомобил затоа што имам слепи точки на умот, и долго време ми беше тешко да читам. Беше одлична работа кога успеав да прочитам книга, што беше скоро два месеци подоцна, бидејќи видот ми беше многу заматен – вели Ловато во документарната серија, во која ќе зборуваат Елтон Џон и Кристина Агилера, а ќе бидат прикажани и снимките од болницата.
  • Се соочив со многу последици и се чувствувам како да се сè уште тука за да ме потсетат што може да се случи ако некогаш повторно дојдам на темно место. Благодарна сум за тие потсетници и што не морав да бидам на рехабилитација долго време. Закрепнувањето траеше подолго на емотивната страна – објасни таа.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Неочекувана исповед на Џенифер Лав Хјуит: „Пиевме толку многу што помислив дека го убив националното богатство Бети Вајт!“

Ѕвездата на „Знам што направише минатото лето“ и „Шепот на духовите“ се сети на лудо време со една постара колешка која оваа година наполни...

ГО НАЈАВИ ПОЧЕТОК НА НЕЈЗИНАТА АВТОБИОГРАФСКА СЕРИЈА! Откриени нови детали за здравјето по земањето на дрогите: „Имам проблеми со видот, не можам да возам...

Пејачката Деми Ловато откри дека поради предозирање во 2018 година имала три мозочни удари и еден срцев удар, а зборувајќи за последиците што сега...

Распишана потерница по Мијалков кој е во бегство откако му бил определен куќен притвор

Полицијата трага по поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кому му бил одреден куќен притвор, неофицијално дознава 24Инфо. Според наши сознанија, Мијалков е недостапен за...

Ким сака што побрзо да се разведе од славниот рапер: Дали биполарното пореметување на раперот ќе влијае на старателството

Славната брачна двојка Ким Кардашијан и Кание Вест решија да го прекинат бракот што е можно поскоро, а ријалити sвездата официјално поднесе барање за...

Слични вести

ТАА Е БИКИНИ КРАЛИЦА: Ова се најпредизвикувачките изданија на Селма Хајек! (ФОТО)

Иако е во шестата деценија од животот, актерката успева да ја одржи одличната форма. За неа годините се само бројка. Актерката Селма Хајек (54) со...

ГО НАЈАВИ ПОЧЕТОК НА НЕЈЗИНАТА АВТОБИОГРАФСКА СЕРИЈА! Откриени нови детали за здравјето по земањето на дрогите: „Имам проблеми со видот, не можам да возам...

Пејачката Деми Ловато откри дека поради предозирање во 2018 година имала три мозочни удари и еден срцев удар, а зборувајќи за последиците што сега...

Распишана потерница по Мијалков кој е во бегство откако му бил определен куќен притвор

Полицијата трага по поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кому му бил одреден куќен притвор, неофицијално дознава 24Инфо. Според наши сознанија, Мијалков е недостапен за...

Ким сака што побрзо да се разведе од славниот рапер: Дали биполарното пореметување на раперот ќе влијае на старателството

Славната брачна двојка Ким Кардашијан и Кание Вест решија да го прекинат бракот што е можно поскоро, а ријалити sвездата официјално поднесе барање за...

Неочекувана исповед на Џенифер Лав Хјуит: „Пиевме толку многу што помислив дека го убив националното богатство Бети Вајт!“

Ѕвездата на „Знам што направише минатото лето“ и „Шепот на духовите“ се сети на лудо време со една постара колешка која оваа година наполни...