дома Жолта Штампа „ДВОРОТ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА ПОДНЕСЕ УБАВАТА МЕГАН“, професорката од Кембриџ вели...

„ДВОРОТ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА ПОДНЕСЕ УБАВАТА МЕГАН“, професорката од Кембриџ вели дека војвотката била протерана од семејството заради ОВА и не штеди на зборови

Професорката од Кембриџ, Пријамвада Гопал, го прокоментира раздорот во британскиот двор, нагласувајќи дека кралското семејство не можело да ја издржи убавата Меган Маркл.

Пријамвада Гопал ја критикуваше врската помеѓу круната со ропството, истакнувајќи дека британската монархија е бела институција која профитира од британската империја, пишува „Mirror“.

Професорката по постколонијални студии во Кембриџ му рече на водителот на Talk Radio, Ник де Бојс, дека монархијата е „бела супермистичка организација“, пренесува „Daily Star“.

  • Монархијата е длабоко вклучена во проектот на империјата, многу од тоа што го поседува произлезе од империјалниот проект, рече професорката, истакнувајќи дека дворот никогаш не го коментирал тоа.
  • Монархијата не можеше да се справи ниту со убавината на светлата кожа. Таа беше сопруга на принц и медиумите ја протераа од земјата, рече таа.

Професорката од Кембриџ одби да се извини за твитот во кој напиша дека принцот Филип е личноста која се грижи за кожата на синот на Меган Маркл и принцот Хари, Арчи Харисон.

За потсетување, Меган пред еден месец во разговорот со Опра Винфри рече дека имало загриженост во дворот за кожата на нејзиниот син, но ниту таа, ниту Хари не сакаа да кажат кого го мачеле вакви сомнежи. По емитувањето на емисијата, американската водителка рече дека принцот ѝ спомнал зад камерите дека тоа не е ниту принцот Филип ниту кралицата Елизабета Втора.

Професорката потсети дека сопругот на британската кралица честопати давал расистички коментари со текот на годините.

Британскиот „Mirror“ денес пишува дека принцот Хари бара од кралскиот двор извинување до сопругата за сите непријатности што ѝ ги предизвикал.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

Слични вести

УЕФА ГИ МЕНУВА ПРАВИЛАТА! Промена во вредноста на ГОЛ ВО ГОСТИ!

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе размисли за промена на правилата за голови во гости, објавија денес италијанските медиуми. Како што се наведува, веќе имало официјални...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

СЕВЕРИНА ПО 17 ГОДИНИ ПРОГОВОРИ ЗА ИНТИМЕНО ВИДЕО КОЕ ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Не излегував од дома 6 месеци, тоа беше ШОК! МЕ ОСУДИЈА!

Пејачката Северина Којиќ се најде среде медиумско внимание во 2004 година, кога се појави нејзиното интимно видео. Никогаш не барав да се појави мојата...