дома Жолта Штампа ЕЛИКСИР ЗА ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА! Тајната на принцезата Кејт Мидлтон лежи во...

ЕЛИКСИР ЗА ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА! Тајната на принцезата Кејт Мидлтон лежи во овој волшебен напиток

Еликсирот за убавина и здравје е, според американските медиуми, домашен сок од кељ што Кејт Мидлтон го пие секое утро.

Многу луѓе ја бара нејзината тајна, особено што таа ги воодушеви сите со својот беспрекорен изглед веднаш по раѓањето на нејзината ќерка Шарлот.

Имено, Кејт го најде својот еликсир за убавина и енергија во сокот од кељ, зеленчук што го меша во блендер и добива супер здрав зелен пијалок.

Војвотката го пие овој моќен сок секое утро, а го испила и утрото кога отишла во болница да го роди своето второ дете, принцезата Шарлот.

Мајката на Кејт подготвува свои еликсири во Анмер Хол, новиот дом на младото кралско семејство, а во тајната за подготовка на сок ѝ помага нејзината сестра Пипа, која студира нутриционизам.

Во оваа скриена мирна Велика Британија (селото Анмер има само 63 жители!) на Кејт ѝ е многу лесно самата да се справи со здравата исхрана на своето семејство!

  • Купува свежи локални производи – тврди американски извор.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

Слични вести

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и...