дома Жолта Штампа ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и бојата на косата.

Овој пат таа реши да ги изненади сите на социјалните мрежи – се фотографираше со изветвени веѓи! Таа објави две фотографии на својот Твитер профил, кои добија 34.300 лајкови и многу коментари за рекордно време.

Таа прво позира со црна коса и плетенки и изветвени веѓи, а подоцна објави фотографија со руса коса и исто така изветвени веѓи и силна шминка.

  • Изветвени веѓи за специјално снимање – стои во описот.

Многумина не можеа да поверуваат во она што го видоа и коментарите беа разновидни, од тоа дека не ја препознаа и чувствуваа дека станува збор за некоја друга личност, до критикување дека таа не треба да го стори тоа.

Некои дури се пошегуваа дека тој изгледа како Џефри Стар, кој е познат и по тоа што воопшто нема веѓи.

Некои решија да го следат патот на Ким и го сторија истото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anjola Ajao (@anjieluvsyou)

Меѓутоа, ако одлучите да го следите овој тренд, не треба да го правите тоа дома.

И токму кога сите помислија дека ова е промена што Ким Кардашијан ќе ја држи подолго време, истиот ден се јави и рече дека сепак преферира потемни тонови.

  • И одеднаш, повторно сум темна, напиша таа на Twitter.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ПО ВЕРИДБАТА СО ЧАРЛС, ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА НАПРАВИ НЕШТО ВО ТАЈНОСТ: Има причина за тоа!

Пред да замине на официјална турнеја низ Австралија со нејзиниот сопруг Чарлс, трагично починатата британска принцеза Дајана ја посети таа земја во февруари 1981...

СТРАШНИ СЦЕНИ ОД СОЛУН, СИЛНО НЕВРЕМЕ го уништи ГРАДОТ: Маж е погина во поројот, улиците претворени во реки! (ВИДЕО)

Делови од Грција беа погодени од силно невреме вчера, а еден човек погина во Солун кога поројот му го однел автомобилот. Според грчката противпожарна служба,...

БИБИ ЧАО! Израелците излегоа на улиците да го прослават заминувањето на Нетанјаху од власта (ВИДЕО)

Пеејќи ја „Биби чао“, во согласност со италијанската револуционерна песна „Бела чао“, околу 2.000 Израелци излегоа на улиците вчера вечер да ја прослават „победата“...

108 ДОЛАРИ ЗА НЕНОСЕЊЕ НА МАСКА: Бразилскиот претседател казнет за непочитување на епидемиолошките мерки на моторџиски настан

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска е казнет со 108 американски долари за учество без маска и без почитување на други санитарни мерки, на настан...

Слични вести

Хороскоп за 13 јуни: На Близнаците нема да им е лесно да ги покажат емоциите, Лавот го очекуваат проблеми со стомакот, Овенот ќе има...

ОВЕН РАБОТА: Можно е резултатот од вашата работа да биде различен од оној што го очекувавте. Сепак, нема да бидете незадоволни. Иако е недела, ќе...

СТРАШНИ СЦЕНИ ОД СОЛУН, СИЛНО НЕВРЕМЕ го уништи ГРАДОТ: Маж е погина во поројот, улиците претворени во реки! (ВИДЕО)

Делови од Грција беа погодени од силно невреме вчера, а еден човек погина во Солун кога поројот му го однел автомобилот. Според грчката противпожарна служба,...

БИБИ ЧАО! Израелците излегоа на улиците да го прослават заминувањето на Нетанјаху од власта (ВИДЕО)

Пеејќи ја „Биби чао“, во согласност со италијанската револуционерна песна „Бела чао“, околу 2.000 Израелци излегоа на улиците вчера вечер да ја прослават „победата“...

108 ДОЛАРИ ЗА НЕНОСЕЊЕ НА МАСКА: Бразилскиот претседател казнет за непочитување на епидемиолошките мерки на моторџиски настан

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска е казнет со 108 американски долари за учество без маска и без почитување на други санитарни мерки, на настан...

ОТКРИЕНО! Еве низ каква ДРАМА помина Кристијан Ериксен додека лежеше на земја! ОВОЈ потег на лекарот бил ПРЕСУДЕН!

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Данска, Питер Мелер изјави дека лекарскиот тим на теренот извршил масажа на срцето кај репрезентативецот Кристијан Ериксен, кога тој...