дома Жолта Штампа Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

Им здодеа! Хари и Меган бегаат со Арчи од САД

И додека Британците со нетрпение го чекаат принцот Хари, неговата сопруга Меган и нивниот едно и пол годишен син Арчи, кои пристигнуваат во Велика Британија за Божиќните празници, кои ги оставија во март оваа година, се чини дека кралскиот пар има сосема различни планови, пренесува списанието ОК! Иако кралицата ги покани лично да дојдат на дворот каде што ќе се собере целото кралско семејство, Хари и Меган имаат намера да одат во потоплите региони – на одмор на еден од егзотичните карипски острови. Тие, наводно, акумулирале сè и итно им треба „издувен вентил“, откри извор близок на поранешните војводи од Сасекс.

„Сè што им се случило откако почнаа самостојно да живеат во Америка, остави свој белег врз нив. Затоа, тие со нетрпение очекуваат излети под палми и прошетки по песочни плажи.

Меган и Хари навистина треба да се тргнат од сето тоа

Парот се надева на поинаков живот во Америка. Наместо нов почеток под помалата лупа на медиумите, што не им даде мир во Велика Британија, тие повторно живеат живот што привлекува голем интерес во јавноста, но овој пат не само британски, туку и американски. „Меган и Хари навистина треба да се извлечат од сето тоа“, нагласи изворот.

Кралскиот историчар Роберт Лејси во својата нова книга „Royals At War“ откри дека Хари не сака нов живот во САД и дека жали што и дозволи на Меган да го убеди да ги напушти кралските должности и татковината. Наводно му „паднало на памет“ како неговиот татко принцот Чарлс и кралицата Елизабета се стари и како тие нема да живеат долго, а тој бил илјадници милји далеку од нив. „Отпрвин беше возбуден за својот нов живот, но сега се чувствува исцрпен“, рече изворот.

Вреди да се напомене, сепак, дека ниту Хари, ниту Меган не беа премногу во центарот на вниманието откако трајно се населија во областа Лос Анџелес. Во настапи и видео настапи, и двајцата ги повикаа Американците да учествуваат на претседателските избори, а исто така привлекоа големо внимание потпишувајќи договор со Нетфликс, што ќе ги направи побогати за неверојатни 200 милиони долари. Тие основаа продукциска куќа која ќе произведува документарни филмови за Нетфликс и со овој потег јасно ставија до знаење дека немаат намера да живеат живот со целосна приватност во Америка.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ДАЛИ Е МОЖНО? Оваа привлечна актерка ќе ја замени Саманта во новото продолжение на серијата „Сексот и градот“ (ВИДЕО)

И официјално е потврдено дека ќе гледаме нови епизоди од култната серија, како и дека Ким Катрал дефинитивно не се враќа во ликот на...

150 НАУЧНИЦИ ЖИВЕАТ СО СЕМЕЈСТВАТА ВО БЛИЗИНА НА МОСКВА: Погледнете како се прави и чува руската вакцина „Sputnik V“ (ВИДЕО)

Би била сосема обична населба во близина на Москва ако 150 научници со своите семејства не живеат во неа. Тие не патуваат на работа,...

Познатиот актер ја продава куќа за голем износ! Мет Дејмон го напушта Лос Анџелес и ја напушта ВИЛАТА ОД СОНИШТАТА! (ФОТО)

Познатиот американски актер Мет Дејмон (50) реши да ја продаде својата вила во Лос Анџелес за неверојатни 21 милион долари. Филмската sвезда продава имот во...

МАЖ СЕ САМОЗАПАЛИЛ ПРЕД ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА ВО МИНСК: Минувачите и полицијата му притрчаа на помош и го изгаснале пламенот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Маж (35) се самозапалил денес пред зградата на белоруската влада во центарот на Минск, во близина на споменикот на водачот на болшевичката октомвриска револуција,...

Слични вести

ХАОС ВО ОВАЛНИОТ КАБИНЕТ; РАСФРЛАНА ХАРИЈА, ИШАРАНО БИРО: Хаосот што го чека Бајден по Трамп (ФОТО)

Откако славеа на улиците два дена долго во ноќта, САД полека ја забораваат ерата на Доналд Трамп и влегуваат во ново поглавје предводено од...

150 НАУЧНИЦИ ЖИВЕАТ СО СЕМЕЈСТВАТА ВО БЛИЗИНА НА МОСКВА: Погледнете како се прави и чува руската вакцина „Sputnik V“ (ВИДЕО)

Би била сосема обична населба во близина на Москва ако 150 научници со своите семејства не живеат во неа. Тие не патуваат на работа,...

Познатиот актер ја продава куќа за голем износ! Мет Дејмон го напушта Лос Анџелес и ја напушта ВИЛАТА ОД СОНИШТАТА! (ФОТО)

Познатиот американски актер Мет Дејмон (50) реши да ја продаде својата вила во Лос Анџелес за неверојатни 21 милион долари. Филмската sвезда продава имот во...

МАЖ СЕ САМОЗАПАЛИЛ ПРЕД ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА ВО МИНСК: Минувачите и полицијата му притрчаа на помош и го изгаснале пламенот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Маж (35) се самозапалил денес пред зградата на белоруската влада во центарот на Минск, во близина на споменикот на водачот на болшевичката октомвриска револуција,...

Анкета: Македонските граѓани поделени околу вакцинацијата против Ковид-19

Само 12 отсто од испитаниците немаат конкретен став за ова прашање. Граѓаните на земјава се поделени околу прашањата дали би се вакцинирале против Ковид-19 и...