дома Жолта Штампа ИСПЛИВА БОЛНА ТАЈНА: Џенифер Анистон откри болна семејна приказна за нејзината врска...

ИСПЛИВА БОЛНА ТАЈНА: Џенифер Анистон откри болна семејна приказна за нејзината врска со мајка ѝ

Џенифер Анистон е една од најпрепознатливите актерки во светот. Таа секогаш е на списокот на најубави жени, а нејзините улоги станаа култни. Сепак, зад ѕвездениот успех на оваа актерка стои болна приказна за лошата врска со нејзината мајка.

Мајката на Џенифер, Ненси Доу, беше актерка и модел. Има глумено во неколку ТВ серии. И нејзината професија силно влијаела на начинот на кој ја воспитувала својата ќерка.

Џенифер изјави дека нејзината мајка постојано се жалела дека мора да изгледа поубаво и секогаш да е расположена. Затоа Ненси се обиде да ја направи својата ќерка совршена.

  • Таа беше многу критична кон мене. Бидејќи била манекенка, таа била убава, волшебна. Јас не бев тоа. Никогаш не бев, рече Џенифер.

Откако нејзините родители се разведоа, Џенифер остана со нејзината мајка.
Нивната врска се влошила затоа што Ненси имала тенденција да ги игнорира емоциите на нејзината ќерка.

  • Никогаш не ме научи дека можам да врескам. Јас еднаш го кренав гласот и ѝ се развикав, а таа ме погледна и избувна од смеа. Таа ми се смееше затоа што јас и врескав. И тоа беше како удар во стомакот, призна Џенифер.

Нејзината мајка ги објави своите мемоари во 1999 година, кои толку многу ја повредија Џенифер, што таа не разговараше со Ненси многу години. Таа дури и не ја покани на нејзината венчавка со Бред Пит. Нивната врска беше целосно уништена.

Откако Џенифер се разведе, таа и Ненси почнаа да ја обновуваат врската.

  • Беше навистина убаво. Лудо е каде ве носи животот и како сè се врти. Беше вистинското време за нас и ќе се случи кога требаше да се случи. Тоа беа мали чекори, рече актерката.

Ненси почина во 2016 година. Подоцна, сеќавајќи се на нејзината мајка, Џенифер призна дека и покрај тоа што била строга, таа секогаш го сакала само најдоброто за неа.

Заедничката загуба ја обедини Џенифер со нејзиниот татко, ТВ актерот Џон Анистон. Нивната врска не беше совршена. Џенифер тешко се снајде со разводот на нејзините родители. Таа и нејзиниот татко не се виделе една година по разводот. И тогаш стапи во контакт со неа.

Сега тие се помирија и редовно се разговараат, судејќи според изјавите на Џенифер во медиумите.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Судот на ЕУ му го одзеде европратеничкиот имунитет на Пучдемонт

Европскиот суд на правдата му го одзеде имунитетот на поранешниот каталонски премиер Карлес Пучдемонт како европратеник, објави весникот „Ла Вангуардија“. Во март годинава, Европскиот парламент...

НОВ СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД! Познатата актерка го тужи Дизни, тврди дека ѝ ги украле парите и сака правда, со огласи и продуцентска куќа!

Најпопуларната компанија тврди дека тужбата нема основа. Скарлет Јохансон ја тужеше компанијата „Волт Дизни“ за филмот „Црна вдовица“, тврдејќи дека договорот е прекршен, што ѝ...

Повредени се 19 лица: Погледнете како изгледа тешката несреќа, се преврте германски автобус кој стигнал од Србија

Автобус кој патувал од Белград до Стокхолм, се превртел во Германија во сојузната држава Банденбург, јавуваат српските медиуми. Во автобусот имало 34 патници, од кои...

Слични вести

Ако се случи АПОКАЛИПСА еве кои земји имаат најголеми шанси да ОПСТАНАТ

Истражувачите од Универзитетот во Англија Раскин направија листа од 20 земји кои се најдобро подготвени за климатските промени и каде животот, во случај на...

Судот на ЕУ му го одзеде европратеничкиот имунитет на Пучдемонт

Европскиот суд на правдата му го одзеде имунитетот на поранешниот каталонски премиер Карлес Пучдемонт како европратеник, објави весникот „Ла Вангуардија“. Во март годинава, Европскиот парламент...

НОВ СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД! Познатата актерка го тужи Дизни, тврди дека ѝ ги украле парите и сака правда, со огласи и продуцентска куќа!

Најпопуларната компанија тврди дека тужбата нема основа. Скарлет Јохансон ја тужеше компанијата „Волт Дизни“ за филмот „Црна вдовица“, тврдејќи дека договорот е прекршен, што ѝ...

Повредени се 19 лица: Погледнете како изгледа тешката несреќа, се преврте германски автобус кој стигнал од Србија

Автобус кој патувал од Белград до Стокхолм, се превртел во Германија во сојузната држава Банденбург, јавуваат српските медиуми. Во автобусот имало 34 патници, од кои...

Страшна судбина: девојче погребано по 66 години, Католичката црква со децении го забранувала погребот (ВИДЕО)

Селото Монтедоро во централна Сицилија не се сеќава на толкава гужва на погребот. Селаните, 1.500 од нив, го чекаа овој момент повеќе од половина век...