дома Жолта Штампа КИМ КАРДАШИЈАН ГО ПОГАЗИ СВОЈОТ ЗБОР: По грабежот во кој изгуби 10.000.000...

КИМ КАРДАШИЈАН ГО ПОГАЗИ СВОЈОТ ЗБОР: По грабежот во кој изгуби 10.000.000 долари, старлетата повторно носи СКАП НАКИТ! (ФОТО)

Ким Кардашијан направи хаос кога објави фотографија со накит вреден 150.000 долари, а не 40.000 долари како што првично се проценуваше.

Ѓерданот е направен специјално за Ким, а таа објави селфи фотографија на Instagram.
Сепак, сите беа изненадени што ријалити sвездата го сликаше ова скапоцено парче, со оглед на тоа што вети дека нема да го повтори тоа повеќе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Имено, пред скоро пет години, Ким доживеа голем стрес кога се случи вооружен грабеж во Париз. Таа беше ограбена за време на Модната недела во октомври 2016 година, а потоа го зголеми бројот на телохранители кои ја штитат. По тој повод, Ким остана без накит вреден околу 10 милиони долари и мислеше дека ќе биде силувана и убиена. Тогаш таа рече дека повеќе нема да го покажува накитот со дијаманти на социјалните мрежи.

  • Тој ме фати за нозете и немав ништо под мојата наметка. Ме повлече до крајот на креветот и мислев дека тогаш ќе ме силува. Јас психички се подготвував за тоа. Сепак, тоа не се случи. Тој ми ги врза нозете и го впери пиштолот кон мојата глава. Мислев дека тука е крајот, ѝ рече Ким на нејзината сестра Кортни Кардашијан во една пригода во шоуто.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НИ ТРОШКА СЛИЧНОСТ! Џенифер Лопез објави фотографија со својата ќерка и мајка: Никој не би рекол дека е нејзина!!!

Џенифер Лопез сподели семејна фотографија со нејзината 13-годишна ќерка Emmom и 75-годишната мајка Гвадалупе на својот Instagram профил. Нема сомнение дека членовите на семејството се...

ДРЖАВНИТЕ МЕДИУМИ ГО ПРЕДУПРЕДУВААТ НАСЕЛЕНИЕТО: Балоните од правец на Јужна Кореја може да го содржат вирусот КОРОНА! (ФОТО)

Севернокорејските државни медиуми издадоа предупредување до населението во врска со летоци кои пристигнуваат преку балони од правец на Јужна Кореја, во кои се наведува...

СЗО ја одобри кинеската вакцина: Прва вакцина што не е произведена во западните земји и е поддржана од организацијата

Светската здравствена организација (СЗО) денес објави дека кинеската вакцина „Sinofarm“ против COVID-19 е одобрена за итна употреба, пренесува Ројтерс. Тоа е прва вакцина што не...

12-годишното девојче докажано има повисок коефициент на интелигенција од Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг

Џесика Касеи, која делела броеви на тригодишна возраст и почнала да чита на една година, постигна 162 поени на тестот од Менса, што е...

Слични вести

ЕРУКЦИЈА НА ВУЛКАН НА СУМАТРА, ИСФРЛА ВРЕЛ ПЕПЕЛ НА СИТЕ СТРАНИ: Во тек е итна евакуација на населението! (ФОТО / ВИДЕО)

Вулканот Синабунг на островот Суматра во Индонезија повторно избувна и од него изби жешка пепел. Вулканот ослободува големи количини пепел кои достигнаа до три километри...

ДРЖАВНИТЕ МЕДИУМИ ГО ПРЕДУПРЕДУВААТ НАСЕЛЕНИЕТО: Балоните од правец на Јужна Кореја може да го содржат вирусот КОРОНА! (ФОТО)

Севернокорејските државни медиуми издадоа предупредување до населението во врска со летоци кои пристигнуваат преку балони од правец на Јужна Кореја, во кои се наведува...

СЗО ја одобри кинеската вакцина: Прва вакцина што не е произведена во западните земји и е поддржана од организацијата

Светската здравствена организација (СЗО) денес објави дека кинеската вакцина „Sinofarm“ против COVID-19 е одобрена за итна употреба, пренесува Ројтерс. Тоа е прва вакцина што не...

12-годишното девојче докажано има повисок коефициент на интелигенција од Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг

Џесика Касеи, која делела броеви на тригодишна возраст и почнала да чита на една година, постигна 162 поени на тестот од Менса, што е...

Дали е ОПАСНО ако не сте реагирале на вакцината? Експертите го дадоа одговорот

Милиони луѓе кои ја примиле вакцината против COVID-19 доживеале несакани ефекти и ова е добар показател дека имунитетниот систем се подготвува да одговори во...