дома Жолта Штампа Колку помало, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да...

Колку помало, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да влијае на висината на платата

Истражувањата дадоа неочекувани резултати.

За сите оние кои тврдат дека големината е важна, имаме добри вести, но само ако имаат помала „гордост“. Имено, најновото истражување даде крајно неочекувани резултати. Се покажа дека оние кои се помалку надарени имаат поголеми шанси да заработат повеќе и да бидат поуспешни во животот. Во просек, момците со мал пенис заработуваат дури 64.700 евра годишно.

Студијата покажа дека финансиите и банкарството се една од нивните најпопуларни професии, што веројатно ќе ја објасни импресивната просечна плата. И тоа не е сè – помалку надарените мажи исто така имаат големи шанси за унапредување. Истражувачите откриле дека мажите со пенис од 7 сантиметри и помалку биле промовирани во просек 2,6 пати во последните пет години.

Од друга страна, луѓето со поголема „гордост“ имаат помала веројатност да ја заработат оваа плата. Студијата покажа дека учесниците со пениси долги 18 и повеќе сантиметри, заработувале просечно 30 илјади евра годишно. Дури и мажите со просечна големина на пенисот не заработуваат толку пари како помалку надарените. Истражувањата покажуваат дека мажите чија целосна големина на органи е околу 10 сантиметри, заработуваат просечно 54 000 евра годишно, додека оние со 12 сантиметри, дома си одат во просек со по 40 000 евра.

Мажите со пенис од 15 до 17 сантиметри исто така не заработуваат ништо подобро (од 35.000 евра до 42.000). Значи, сè уште има добра страна на микро пенисот – дебел паричник!

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Франција ги заострува законите за инцест

Франција ќе ги заостри законите за инцест, рече претседателот Емануел Макрон во серија твитови денес. Макрон проговори по објавувањето на книгата, во која познати француски...

МИСТЕРИОЗНАТА „ЦРНА РЕКА“ ПОД ГРЕНЛАНД: Дали навистина постои и која е нејзината улога? Научниците имаат свои теории, но и дилеми

Научниците од Универзитетот во Хокаидо во Јапонија теоретизираа дека под Гренланд во вечна темнина се наоѓа огромна подземна река која се исполнува со топењето...

ХАОС ВО ХОЛАНДИЈА: Протести на првата ноќ на полициски час, демонстрантите го запалија објектот за тестирање на корона вирусот (ВИДЕО)

За време на протест младите на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите запалија објект за тестирање коронавирус во холандското рибарско село Урк и фрлале...

Девојка (20) отишла на забава: Никогаш не стигнала таму, а што ѝ се случило го ШОКИРА СВЕТОТ – ЖИВЕЕЛА ВО КОВЧЕГ 7 ГОДИНИ

Колин Стен беше киднапирана во 1977 година додека автостопирала пред нејзината куќа во Калифорнија. Таа немаше идеја дека наместо на забавата на која тргнала,...

Слични вести

МИСТЕРИЈАТА НА СОВЕТСКОТО СЕЛО РАСТЕС: Жителите исчезнаа за еден ден, гробиштата беа ископани, кружеа гласини дека е проколнато

Мистеријата за советското село Растес, чии жители исчезнаа за еден ден во 1976 година и чии гробишта беа ископани, се истражуваше долго време, но...

МИСТЕРИОЗНАТА „ЦРНА РЕКА“ ПОД ГРЕНЛАНД: Дали навистина постои и која е нејзината улога? Научниците имаат свои теории, но и дилеми

Научниците од Универзитетот во Хокаидо во Јапонија теоретизираа дека под Гренланд во вечна темнина се наоѓа огромна подземна река која се исполнува со топењето...

ХАОС ВО ХОЛАНДИЈА: Протести на првата ноќ на полициски час, демонстрантите го запалија објектот за тестирање на корона вирусот (ВИДЕО)

За време на протест младите на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите запалија објект за тестирање коронавирус во холандското рибарско село Урк и фрлале...

Девојка (20) отишла на забава: Никогаш не стигнала таму, а што ѝ се случило го ШОКИРА СВЕТОТ – ЖИВЕЕЛА ВО КОВЧЕГ 7 ГОДИНИ

Колин Стен беше киднапирана во 1977 година додека автостопирала пред нејзината куќа во Калифорнија. Таа немаше идеја дека наместо на забавата на која тргнала,...

МОЖЕ ЛИ ДА ПОГОДИТЕ ШТО Е ОВА? НЕ она што помисливте, туку нешто целосно НЕОЧЕКУВАНО! (ВИДЕО)

Слаткиот компир е брзо растечки јадлив и лековит ползавец, кој цвета цела година и носи многу плодови - кртоли. Во случај на сладкиот компир за...