дома Жолта Штампа Мажите го открија вкусот на вагината на нивните партнерки! Од шунка до...

Мажите го открија вкусот на вагината на нивните партнерки! Од шунка до плажа – одговорите ќе ве насмеат!

Ако некогаш сте размислувале со што може да се спореди вкусот на вагината за време на орален секс, знајте дека не постои само еден одговор. Имено, вкусот и мирисот на женските гениталии зависат од бројни фактори, вклучително и диетата.

Но, само затоа што не постои само еден одговор, ќе ви биде забавно кога ќе слушнете како некои мажи го опишале вкусот на вагините на нивните партнерки.

Еден човек изјави за 9gag дека интимната зона на неговата девојка може да се опише како „пријатна мешавина од песок, сол и алги, со мала доза на мирис на морски животни. Можеби не звучи убаво, но јас ја сакам плажата“.

  • Вкусот е буквално ист како исечената шунка што ја служиме за Денот на благодарноста. Имам впечаток дека таа зема парче шунка и ја става во себе за да го задржи тој вкус. Повремено чувствувам малку ананас – опиша еден од нив.

Вистина е дека не е секогаш пријатно да им се пружи орален секс на жени бидејќи тие не посветуваат доволно внимание на хигиената, што еден маж го истакна, но тој додаде дека вагината на неговата сегашна девојка има фантастичен вкус – „како некој да земал шише со најслатко црвено вино и ставил сочно суво грозје внатре “.

Изненадувачки, еден од нив рече дека го споредил вкусот на вагината на неговата девојка со „вкусот кога куче те бакнува“, додавајќи дека тоа е најдобриот вкус на светот.

Некои велат дека вкусот на вагината е „ист како кога ја лижете сопствената подлактица“, додека други го опишуваат како „невкусен“.

  • Има чуден мирис на цитрус што никогаш порано не сум го почувствувал кај ниту една девојка, а верувајте ми, имаше многу – рече еден, додека друг го спореди вкусот на интимната зона на неговата девојка со риба.
  • Мирисот на риба е најмалку еротски мирис на светот, освен кога доаѓа од вагината. Можеби има некои тајни феромони што го прават тоа толку вкусно, но оралниот секс со мојата девојка е како бакнеж со највкусната риба на светот. Јас дури и не сакам риба.
- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ПУТИН ВОЗИ ВИСТИНСКИ ЅВЕР: Чини вистинско БОГАТСТВО, забрзува до 100 за 6 секунди, ова е лудило! (ФОТО-ВИДЕО)

По секоја Парада на победата, што се одржува во Москва на 9 мај, сите погледи се свртени кон двата автомобили во кои министерот Сергеј...

ПУТИН ВОЗИ ВИСТИНСКИ ЅВЕР: Чини вистинско БОГАТСТВО, забрзува до 100 за 6 секунди, ова е лудило! (ФОТО-ВИДЕО)

По секоја Парада на победата, што се одржува во Москва на 9 мај, сите погледи се свртени кон двата автомобили во кои министерот Сергеј...

БРОЈОТ НА ЖРТВИ РАПИДНО РАСТЕ: Во конфликтите во Израел, повеќе од 70 жртви, има и мали деца

Најмалку 72 лица се убиени во израелски напади, од кои 17 деца, откако во понеделникот ескалираа судирите меѓу Израел и Палестинците, потврдија претставници на...

ВАЖНА ОДЛУКА: „AstraZeneca“ надвор од употреба, „Johnson & Johnson“ сè уште се разгледува!

Норвешка нема да продолжи да ја користи вакцината „AstraZeneca“, а одлуката дали да се вклучи „Johnson & Johnson“ во системот на масовна имунизација сè...

Слични вести

НОВИ СЛУЧАИ НА ЗГРУТЧУВАЊЕ НА КРВТА: Коагулација по вакцината „Johnson & Johnson“

Центрите за контрола и превенција на болести на САД (CDC) соопштија дека откриени се повеќе потенцијално опасни по живот случаи на тромбови, кај луѓе...

ПУТИН ВОЗИ ВИСТИНСКИ ЅВЕР: Чини вистинско БОГАТСТВО, забрзува до 100 за 6 секунди, ова е лудило! (ФОТО-ВИДЕО)

По секоја Парада на победата, што се одржува во Москва на 9 мај, сите погледи се свртени кон двата автомобили во кои министерот Сергеј...

БРОЈОТ НА ЖРТВИ РАПИДНО РАСТЕ: Во конфликтите во Израел, повеќе од 70 жртви, има и мали деца

Најмалку 72 лица се убиени во израелски напади, од кои 17 деца, откако во понеделникот ескалираа судирите меѓу Израел и Палестинците, потврдија претставници на...

ВАЖНА ОДЛУКА: „AstraZeneca“ надвор од употреба, „Johnson & Johnson“ сè уште се разгледува!

Норвешка нема да продолжи да ја користи вакцината „AstraZeneca“, а одлуката дали да се вклучи „Johnson & Johnson“ во системот на масовна имунизација сè...

Нешто „зуе“ надвор од Сончевиот систем

Ветеранот меѓу вселенските летала и вештачки објект што е најдалеку оддалечен од нас, познатиот „Voyager 1“ забележал и снимал звуци во вселената надвор од...