дома Жолта Штампа Најдобрата пријателка на Иванка Трамп открива каква е навистина ќерката на американскиот...

Најдобрата пријателка на Иванка Трамп открива каква е навистина ќерката на американскиот претседател

Лисандра Орстром беше најдобрата пријателка на Иванка Трамп кога одеа на училиште, а сега реши да сподели со сите каква е навистина Иванка.

Ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка (39), според мислењето на многумина, е најмногу слична на нејзиниот татко, па можеби не е изненадувачки што и недостасува емпатија, што ја покажува низ животот. Во текстот објавен од „Venity Fair“, новинарката Лисандра Орстром, која беше кума на венчавката на Иванка и своевремено нејзина најдобра пријателка, опиша како ќерката на Трамп отсекогаш била опседната со сопствениот статус, и по правило ја наоѓала вината кај другите.

  • Таа го имаше радарот за статус, пари и моќ на нејзиниот татко, како и инстинктот на Доналд да ги фрли другите под автобусот, ако тоа ја спаси“, рече Лисандра Орстром.

Таа потсети и на анегдоти кога таа и Иванка беа дваесетина години, а еден новинар и пријател и препорача на Иванка да ја прочита книгата на Ричард Русо „Царски водопади“, која ја доби наградата Пулицер. Станува збор за прославено литературно дело, за ликови од работничката класа во градот Мејн, а Иванка беше бесна на нејзината пријателка.

  • Зошто ми го препорачавте? Не сакам да читам за сиромашните. Што точно мислиш, кој дел би ми бил интересен овде?, прашала Иванка, а новинарот кој ја напиша сторијата за растењето со Иванка објасни дека решила да го стори тоа. да го покаже своето вистинско лице, свесни дека многумина ќе ја прогласат за лицемерно.

Лисандра и Иванка беа пријатели на училиште, но во последните десет години односите меѓу нив се заладија и тие не се во контакт. За Доналд напишала дека тој никогаш не се сеќавал на нејзиното име за време на посетата, но тој секогаш забележувал дали таа се здебелила или ослабнал, дали се нашминкала. Таа исто така рекла дека Доналд бил опседнат со Иванка и давал значење дека таа е најубавата и најпопуларната девојка на училиште.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Стравуваат за својот живот! Сведоците на монструозните злосторства на Тачи и терористите од „ОВК“ бараат заштита од Србија?

Кој ќе ги заштити сведоците кои треба да се појават во Хаг на судењето против Тачи и другите обвинети? Соговорниците наведуваат дека, поради претходните искуства,...

Најдобрата пријателка на Иванка Трамп открива каква е навистина ќерката на американскиот претседател

Лисандра Орстром беше најдобрата пријателка на Иванка Трамп кога одеа на училиште, а сега реши да сподели со сите каква е навистина Иванка. Ќерката на...

НАЈНОВИТЕ ИСТРАЖУВАЊА НА ИМУНОЛОЗИТЕ ОХРАБРУВААТ: Имунитетот од короната може да трае со години, затоа луѓето нема да треба да се вакцинираат секоја година!

Имунитетот на вирусот корона може да трае со години, можеби дури и со децении. Ова го покажува новото истражување на еминентни научници од лабораторијата,...

Актерката за Вил Смит: „Ми одзеде сè, кариерата ми беше уништена“ (ВИДЕО)

Вил Смит конечно се смири со Џенет Хуберт, која глумеше со него во првите три сезони во „Принцот од Бел Ер“. Актерот го прегрна...

Слични вести

Ова се најзабавните хороскопски знаци

Живеат за „забава“ и даваат се од себе да уживаат, но и сите околу нив. Ова се петте најсмешни хороскопски знаци, тврдат астролозите. Овен Тие имаат позитивен...

Најдобрата пријателка на Иванка Трамп открива каква е навистина ќерката на американскиот претседател

Лисандра Орстром беше најдобрата пријателка на Иванка Трамп кога одеа на училиште, а сега реши да сподели со сите каква е навистина Иванка. Ќерката на...

НАЈНОВИТЕ ИСТРАЖУВАЊА НА ИМУНОЛОЗИТЕ ОХРАБРУВААТ: Имунитетот од короната може да трае со години, затоа луѓето нема да треба да се вакцинираат секоја година!

Имунитетот на вирусот корона може да трае со години, можеби дури и со децении. Ова го покажува новото истражување на еминентни научници од лабораторијата,...

Актерката за Вил Смит: „Ми одзеде сè, кариерата ми беше уништена“ (ВИДЕО)

Вил Смит конечно се смири со Џенет Хуберт, која глумеше со него во првите три сезони во „Принцот од Бел Ер“. Актерот го прегрна...

Бил Гејтс, ДОСЕГА СЕКОЕ „ПРОРОШТВО“ МУ СЕ ИСПОЛНИ: Светот веќе многу се менува, по пандемијата многумина нема да можат да се снајдат

Многу работи ќе се променат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои, тој...