дома Жолта Штампа Најдобрата пријателка на Иванка Трамп открива каква е навистина ќерката на американскиот...

Најдобрата пријателка на Иванка Трамп открива каква е навистина ќерката на американскиот претседател

Лисандра Орстром беше најдобрата пријателка на Иванка Трамп кога одеа на училиште, а сега реши да сподели со сите каква е навистина Иванка.

Ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка (39), според мислењето на многумина, е најмногу слична на нејзиниот татко, па можеби не е изненадувачки што и недостасува емпатија, што ја покажува низ животот. Во текстот објавен од „Venity Fair“, новинарката Лисандра Орстром, која беше кума на венчавката на Иванка и своевремено нејзина најдобра пријателка, опиша како ќерката на Трамп отсекогаш била опседната со сопствениот статус, и по правило ја наоѓала вината кај другите.

  • Таа го имаше радарот за статус, пари и моќ на нејзиниот татко, како и инстинктот на Доналд да ги фрли другите под автобусот, ако тоа ја спаси“, рече Лисандра Орстром.

Таа потсети и на анегдоти кога таа и Иванка беа дваесетина години, а еден новинар и пријател и препорача на Иванка да ја прочита книгата на Ричард Русо „Царски водопади“, која ја доби наградата Пулицер. Станува збор за прославено литературно дело, за ликови од работничката класа во градот Мејн, а Иванка беше бесна на нејзината пријателка.

  • Зошто ми го препорачавте? Не сакам да читам за сиромашните. Што точно мислиш, кој дел би ми бил интересен овде?, прашала Иванка, а новинарот кој ја напиша сторијата за растењето со Иванка објасни дека решила да го стори тоа. да го покаже своето вистинско лице, свесни дека многумина ќе ја прогласат за лицемерно.

Лисандра и Иванка беа пријатели на училиште, но во последните десет години односите меѓу нив се заладија и тие не се во контакт. За Доналд напишала дека тој никогаш не се сеќавал на нејзиното име за време на посетата, но тој секогаш забележувал дали таа се здебелила или ослабнал, дали се нашминкала. Таа исто така рекла дека Доналд бил опседнат со Иванка и давал значење дека таа е најубавата и најпопуларната девојка на училиште.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

Слични вести

ГО ОДБИ РОНАЛДО БИДЕЈЌИ НЕ Е НЕЈЗИН ТИП! ОД НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТОГРАФИИ СРЦЕТО МОЖЕ ДА ВИ ЗАСТАНЕ: Русинка која го ЗАПАЛИ нетот!

Вики Одинцова, жешка Русинка која своите 5 милиони следбеници ги „почастува“ со провокативни фотографии речиси секој ден, уште еднаш направи вистински хаос на социјалните...

СЛАВНАТА ПЕЈАЧКА ТРГНУВА ВО ЛОВ НА ВОНЗЕМЈАНИ: Гајле ѝ е за туѓите мислења, сигурна е дека има ПЛАН како да ги фати

Познатата американска пејачка Деми Ловато наскоро ќе стане водител, додека емисијата што ќе ја води ќе се занимава со вонземјани. Одам на патување во...

Софија Лорен има ЕВТИНО и ПРИРОДНО решение против ПОДОЧЊАЦИ! Сè што ви треба е ОВОЈ производ (ФОТО)

Многу актерки имаат свои мали трикови за да изгледаат свежо и одморено, а убавата Софија Лорен не е исклучок. Еден од нејзините најголеми проблеми...

Оризовите полиња во Кина се магични

Прекрасните полиња со ориз во Кина зафаќаат илјадници километри планини и долини. Скалестите оризови полиња започнале да се градат пред 1.300 години и преживеале до...

ЗАШТО И ТРЕБАШЕ ОВА: Ким Кардашијан експериментира со новиот изглед и не сите се возбудени! (ФОТО)

Ким Кардашијан (40) ги обожава модата и трендовите. Таа многу пати експериментирала со својот изглед, менувајќи го начинот на облекување, шминка, па дури и...