дома Жолта Штампа На асистентката на Клои Кардашијан ѝ се заканува тужба, по грешка објавила...

На асистентката на Клои Кардашијан ѝ се заканува тужба, по грешка објавила нејзина фотографија без фотошоп

Познатата американска старлета и помлада сестра на популарната Ким Кардашијан, остана во шок кога се појави нејзината фотографија без шминка и во природно издание. Затоа нејзиниот PR тим работи нон-стоп.

На сликата, таа носи минијатурно бикини со леопард принт, косата е врзана во опашка, нема шминка на лицето, додека половината и изгледа малку пошироко, а градите не се ни малку бујни како на другите фотографии.

Споменатата фотографија е објавена по грешка од нејзината асистентка, поради што ПР тимот на старлетата ги отстранува сите траги. Тие ги пријавуваат сите публикации поради повреда на авторските права, пренесува „Daily Mail“.

„Фотографија изменета во боја е направена за време на приватен семеен собир, а асистентот по грешка ја објавил на социјалните мрежи. Клои изгледа прекрасно, но таа е сопственик на авторски права и едноставно не сака да кружи фотографијата на Интернет, што не требаше ни да се објави, изјави Трејси Ромулус, главен директор за маркетинг на брендот KKW.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Замокот на Барби од реалниот живот: Напуштена зграда од арт Нову стил

Сопственикот на луксузниот имот и палата бил хирург и уживал во овој луксуз само 13 години Летната куќа од почетокот на 20 век на имотот...

ЕЛИЗАБЕТА НАРЕДИ ПРЕКРШУВАЊЕ НА ТРАДИЦИЈАТА НА ПОГРЕБОТ НА СВОЈОТ СОПРУГ: Таа се реши на ОВА заради внукот во бегство и посрамотениот син!

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, на поинаков начин отколку што е вообичаено во кралското семејство. Традицијата според која членовите на кралското семејство носат...

Ужас! Му забраниле да ја тепа својата девојка, па од бес ја претепал убава сосетка до смрт (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Бразилецот Вашингтон Андраде де Хесус (36) беше уапсен откако до смрт ја претепал својата сосетка Алина дос Сантос Виана (32). Мајка на тригодишно и 7...

Ибрахимовиќ во центарот на скандал – дали му се заканува повеќегодишна суспензија?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е во центарот на фудбалскиот скандал поради обвинувањата дека тој поседува акции во обложувалница на Малта. Секако, тоа е строго забрането...

Слични вести

„Тие се глобална закана“ – дозволи ширење на вирусот, обвинети за хуманитарна катастрофа (ФОТО)

„Лекари без граници“ ја критикуваа бразилската влада за нејзиниот невнимателен пристап во борбата против коронавирусот. Организацијата ја обвини владата дека ја ставила земјата во хуманитарна...

ЕЛИЗАБЕТА НАРЕДИ ПРЕКРШУВАЊЕ НА ТРАДИЦИЈАТА НА ПОГРЕБОТ НА СВОЈОТ СОПРУГ: Таа се реши на ОВА заради внукот во бегство и посрамотениот син!

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, на поинаков начин отколку што е вообичаено во кралското семејство. Традицијата според која членовите на кралското семејство носат...

Ужас! Му забраниле да ја тепа својата девојка, па од бес ја претепал убава сосетка до смрт (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Бразилецот Вашингтон Андраде де Хесус (36) беше уапсен откако до смрт ја претепал својата сосетка Алина дос Сантос Виана (32). Мајка на тригодишно и 7...

Ибрахимовиќ во центарот на скандал – дали му се заканува повеќегодишна суспензија?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ е во центарот на фудбалскиот скандал поради обвинувањата дека тој поседува акции во обложувалница на Малта. Секако, тоа е строго забрането...

Солун гори – студентите ја опсипаа полицијата со молотови коктели (ВИДЕО / ФОТО)

Студентскиот протест во Солун заврши со конфликт меѓу демонстрантите и полицијата. Најмалку две лица, полицаец и демонстрант, беа повредени откако беа зафатени од пожар. https://twitter.com/velocity2121/status/1382680658364010496?s=20 Судирите меѓу...