дома Жолта Штампа НА ЦЕЛ НА МАНИЈАК! Познатата пејачка минува низ пекол поради психопат! По...

НА ЦЕЛ НА МАНИЈАК! Познатата пејачка минува низ пекол поради психопат! По малтретирањето го пријавила во полиција!

Пејачката Били Ајлиш се најде во непријатна ситуација, бидејќи веќе некое време ја прогонува непознат маж, изјави Џон Херл.

Американската sвезда беше принудена да го пријави случајот во полиција и да побара забрана за приближување на тој човек, кога тврди дека го следи секој нејзин потег, според TMZ. Тој наводно ја малтретирал, ѝ испраќал заканувачки пораки и имал други „чудни гестови“ во последните шест месеци. Дека работата излезе од контрола, покажува и фактот дека непознатиот маж сè почесто започнал да биде во близина на нејзината куќа во Лос Анџелес, а Били барала заштита најмногу од таа причина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)

Според странските медиуми, тој дури и кампувал во блиското училиште во близина на нејзината куќа, а потоа ѝ испратил бројни заканувачки и вознемирувачки пораки. Пејачката тврди дека човекот наводно ѝ напишал дека ќе ѝ го пресече грлото. Една порака особено беше прилично застрашувачка за Ајлиш.

  • Не можеш да го добиеш она што го сакаш освен ако не е тоа да умреш за мене. Ќе знаеш дека наскоро водата ќе се издигне и ќе умреж. Ќе умреж – е содржината на пораката.

Пејачката тврди дека Џон ја гледал секој пат кога влегувала и излегувала од куќата и се обидувал да ѝ се обрати со чудни движења. Сето ова влијаело на здравствената состојба на пејачката, бидејќи таа истакнала дека станала вознемирена од страв, многу е исплашена секој пат кога ќе мора да се врати дома или да замине, а исто така се плаши и за безбедноста на нејзините најблиски, пренесува TMZ. Освен што побара Џон да не и приоѓа на неа и на нејзиното семејство поблизу од 200 метри, полицијата вели дека целиот случај се испитува, а непознатиот прогонувач Били сè уште не е уапсен.