дома Жолта Штампа НЕ НИ ПРЕТПОСТАВУВАЛ! Славниот актер отишол на лекар на редовно испитување и...

НЕ НИ ПРЕТПОСТАВУВАЛ! Славниот актер отишол на лекар на редовно испитување и открил дека боледува од смртоносна болест!

Џеси Тајлер Фергусон, познат на локалната публика како Мичел од серијата „Модерно семејство“, неодамна за време на редовниот лекарски преглед дозна дека има рак на кожата. За среќа, сè беше откриено и отстрането на време, па затоа на актерот не го мачеа големи тешкотии. Секако, на својот Instagram профил, тој и се обрати на јавноста и посочи колку е важно редовно да одите на лекар и да се грижите за вашето здравје.

По неговата порака, некои обожаватели веднаш закажаа преглед и му пријавија на Џеси, заблагодарувајќи му се за советот и се надеваа на најдоброто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jesse Tyler Ferguson (@jessetyler)

Фергусон ја имаше постапката во понеделникот, па кратко потоа објави:

  • Само за да ве потсетам редовно да одите на лекар. Особено кај дерматологот, ако имате бледа кожа како мене. Кога и да заминам, останувам без нешто. Овој пат, тоа беше рак на кожа … Но, не грижете се, тоа беше откриено навреме, ќе бидам добро. И да, разгалете се со крема за сончање!

Лекарите, како и другите експерти, особено ја советуваат јавноста што го одложува одењето на лекар поради пандемијата „да го стори тоа“ што е можно побрзо. Од друга страна, ракот на кожата влијае на секој петти човек во Америка. Меѓу симптомите, има неправилности на кожата што никогаш не можете да ги отстраните, нови и навидум чуден младежМладежите на стапалата и темни „ленти“ на ноктите, како и проблеми со видот се едни од симптомите може да укажуваат на меланом на окото.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО! Кина издаде итно соопштение, погледнете ги првите селфиња од Марс!

Роверот, кој слета во мај, ја постави безжичната камера на земја и потоа се сврте малку назад за да го овековечи моментот. Десно од Џуџонг...

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

Слични вести

ПРЕСТРЕЛКА ВО АМЕРИКА, 12 ЛУЃЕ РАНЕТИ! Страшни слики од Остин (ВИДЕО)

Официјалните лица во градот Остин во Тексас соопштија дека најмалку девет лица се повредени во пукањето утрово во центарот на градот, а службата за...

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...