дома Жолта Штампа НОЛЕ СО ПЕХАРОТ СЕ ПРОШЕТА ПО ПЛАЖА! Фотографии што ја обиколија планетата

НОЛЕ СО ПЕХАРОТ СЕ ПРОШЕТА ПО ПЛАЖА! Фотографии што ја обиколија планетата

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ го прошета својот омилен трофеј на прекрасната плажа Брајтон во Мелбурн.

По деветти пат во својата кариера, Новак ја почитуваше традиционалната фотографија и прошетка со познатиот куп „Norman Brooks Challenge Cup“ во Мелбурн.

2470527_profimedia0592537916_ff
2470533_profimedia0592541971_ff

По огромниот притисок што го донесоа финалето, големата прослава и обврските кон медиумите, следи денот закажан за фотографирање.

Минатата година Ноле позираше во зеленилото на познатата ботаничка градина, а сега шета на плажа со својот сакан пехар.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Заев за бегството на Мијалков: Разочаран сум, но од МВР е постапено

Премиерот Зоран Заев очекува да биде пронајден поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој е во бегство по одлуката на судот да му се...

Запознајте ја Елизабет Ен, клонирано бебе од загрозен вид на твор: Идентична генетска копија на животно што умрело пред 30 години! (ВИДЕО)

Научниците во Соединетите Држави успешно клонирале животно кое починало пред 30 години, американски твор, црноножен глодар од семејството на ласици. Животното, родено на 10 декември,...

НОЛЕ СО ПЕХАРОТ СЕ ПРОШЕТА ПО ПЛАЖА! Фотографии што ја обиколија планетата

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ го прошета својот омилен трофеј на прекрасната плажа Брајтон во Мелбурн. По деветти пат во својата кариера, Новак ја...

Заев за бегството на Мијалков: Разочаран сум, но од МВР е постапено

Премиерот Зоран Заев очекува да биде пронајден поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој е во бегство по одлуката на судот да му се...

Слични вести

Заев: Потегот на ЛДП да напушти коалиција е удар за СДСМ

„Ваквиот исчекор на ЛДП е повредување на коалицискиот или заедничкиот настап. Не е потребно сега, можело да се почека 15 дена или месец дена,...

Запознајте ја Елизабет Ен, клонирано бебе од загрозен вид на твор: Идентична генетска копија на животно што умрело пред 30 години! (ВИДЕО)

Научниците во Соединетите Држави успешно клонирале животно кое починало пред 30 години, американски твор, црноножен глодар од семејството на ласици. Животното, родено на 10 декември,...

НОЛЕ СО ПЕХАРОТ СЕ ПРОШЕТА ПО ПЛАЖА! Фотографии што ја обиколија планетата

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ го прошета својот омилен трофеј на прекрасната плажа Брајтон во Мелбурн. По деветти пат во својата кариера, Новак ја...

Заев за бегството на Мијалков: Разочаран сум, но од МВР е постапено

Премиерот Зоран Заев очекува да биде пронајден поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој е во бегство по одлуката на судот да му се...

ШЕФОТ НА ОН: Светот се соочува со пандемија на кршење на човековите права! Се зголемуваат поделбите, сиромаштијата, дискриминацијата!

Генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш изјави дека една година по избувнувањето на пандемијата на вирусот корона, се покажа дека светот се соочува со...