дома Жолта Штампа ОПРА ЗАРАБОТИ ВИСТИНСКО БОГАТСТВООД ИНТЕРВЈУТО СО МЕГАН И ХАРИ! МИЛИОНИ се прелеваат...

ОПРА ЗАРАБОТИ ВИСТИНСКО БОГАТСТВООД ИНТЕРВЈУТО СО МЕГАН И ХАРИ! МИЛИОНИ се прелеваат на сметката на водителката, од бројката за да ви се врти главата!

За интервјуто на Опра Винфри со Меган Маркл и принцот Хари се уште се зборува, а сега се зборува за тоа колку профитирала од разговорот со нив.

Имено, според странските медиуми, Опра заработила дури 7 милиони долари за емитувањето на шоуто.

Опра ги продала правата за емитување на ексклузивно интервју со британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл на СВЅ за седум милиони долари, но според странските медиуми, водителката сепак сеуште „собира плодови“ и дека нејзината сметка ќе биде побогата за барем дополнителни 10 милиони.

Во двочасовно интервју, кое беше емитувано на телевизијата СВЅ, парот зборуваше за наводниот расизам и дисфункција на кралското семејство. Комплетното интервју, според проценките на компанијата „Nilsen“, го следеле во живо 17 милиони гледачи. Иако интервјуто беше емитувано во ударно време, овој број на гледачи се смета за исклучително голем.

Во интервјуто, Меган рече дека размислувала за самоубиство, додека Хари рече дека тој и неговото семејство се чувствувале „заробени“ додека биле членови на кралското семејство.

Сепак, подоцна се покажа дека Меган лажела или барем „извртела“ разни работи за време на интервјуто. Додека таа не се сомнева дека имала проблеми со депресија и целиот свет ја нагласува важноста на менталното здравје, нејзиниот сертификат за брак покажа дека таа и Хари не се венчале два дена пред нивната прескапа венчавка, како што тврди таа.

Другите негодуваат за тоа што нејасно изјави дека нејзиниот син не ја добил титулата поради бојата на кожата, кога Арчи, кој сега е правнук на сегашниот монарх, автоматски ќе стане принц кога неговиот дедо ќе го заземе престолот.

Нејзиното изненадување било што морала да се однесува кон кралицата на Англија како кралица, а не како кон слатка баба, и тврди дека не ѝ понудиле обука како да се однесува како дел од кралското семејство, беше оценети како неточно, бидејќи таа самата рече дека таа ангажирале две агенции да ѝ ги дале тие упатства. Беше направена и споредба со Малата сирена, која се вљуби во принцот и го загуби гласот, кога Меган изјави дека ѝ го одзеле пасошот, а во тие две години помина десетина пати во странство, претставувајќи се како маченик додека живееше во палати и вили вредна неколку милиони долари, што налути еден дел од јавноста.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

FACEBOOK и INSTAGRAM ГИ УКИНУВААТ ЛАЈКОВИТЕ? Инфлуенсерите во паника!

Најавата за отстранување или укинување на популарни лајкови од Facebook и Instagram е во центарот на медиумското внимание последните денови. Американскиот интернет гигант, сопственик...

Што му треба на Рашковски за да сфати каде му е местото – ќотек или гушкање? (ВИДЕО)

Бившиот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, кој сега е во домашен притвор за корупција, има теорија за тоа кои се најдобрите методи народот...

Емили Ратајковски објави фотографија како го дои синот

Емили Ратајковски сподели фотографии на Instagram на кои го дои својот син Силвестер. Излегува дека секогаш дојам затоа што е така, напиша таа во...

Павле Трајанов удри и по својот потпретседател (ВИДЕО)

Во своето последно интервју лидерот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов меѓу другите партии и институции упати обвинување и кон својот партиски потпретседател Зоран Петров...

Слични вести

FACEBOOK и INSTAGRAM ГИ УКИНУВААТ ЛАЈКОВИТЕ? Инфлуенсерите во паника!

Најавата за отстранување или укинување на популарни лајкови од Facebook и Instagram е во центарот на медиумското внимание последните денови. Американскиот интернет гигант, сопственик...

Што му треба на Рашковски за да сфати каде му е местото – ќотек или гушкање? (ВИДЕО)

Бившиот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, кој сега е во домашен притвор за корупција, има теорија за тоа кои се најдобрите методи народот...

Емили Ратајковски објави фотографија како го дои синот

Емили Ратајковски сподели фотографии на Instagram на кои го дои својот син Силвестер. Излегува дека секогаш дојам затоа што е така, напиша таа во...

Павле Трајанов удри и по својот потпретседател (ВИДЕО)

Во своето последно интервју лидерот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов меѓу другите партии и институции упати обвинување и кон својот партиски потпретседател Зоран Петров...

Светот надмина 3 милиони мртви од Ковид-19, Македонија осма по број на починати на милион жители

Во средината на 16. месец од првиот случај на коронавирус светот ја помина границата од 3 милиони починати, покрај над 141 милиони заболени и...