дома Жолта Штампа ОСТАРЕЛА ЗА ЕДЕН ДЕН!? ХОЛИВУДСКАТА ПОП ДИВА ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС, ВОЗНЕМИРУВАЧКА...

ОСТАРЕЛА ЗА ЕДЕН ДЕН!? ХОЛИВУДСКАТА ПОП ДИВА ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС, ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЛИКА КРУЖИ НА ИНТЕРНЕТ: Америка шокирана!

Иако во последните години ретко се појавуваше во јавноста, особено откако ослабе и изгледа подобро од кога било, британската пејачка Адел ре

Од крајот на јануари, кога ја одбележа десетгодишнината од нејзиниот албум со фотографијата на насловната страница на нејзиниот албум „21“, Адел не објави ништо на својот Instagram профил. До денес, кога реши да сподели дури три нови фотографии со своите обожаватели, сите за да го одбележат нејзиниот 33-ти роденден. Таа исто така напиша: „Thirty FREE“.

На првата, црно-бела фотографија, пејачката со пуштена коса гледа насмеано некого, а тетоважата на Сатурн, направена во чест на нејзиниот син Ангел, го привлекува вниманието. На друга, таа е во морето и ги шири рацете во воздухот, облечена во шарен костим за капење со долги ракави, додека ги крие очите зад очилата за сонце и широко се смее.

Но, за многумина најпозитивна и најомилена е третата фотографија на која таа била фатена додека играла. Станува збор за црно-бел фустан со потпис на Altuzarra, а чија цена е повеќе од две илјади евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

Три фотографии собраа повеќе од 4 милиони лајкови за само четири часа од објавувањето, а честитките стануваат сè пониски. Нејзините честитки, со низа фотографии од минатото, ги оставија на нејзиниот профил на Instagram нејзиниот пријател, шминкерот Мајкл Ештон, како и нејзиниот најдобар пријател Пол Дрејтон.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

БИБИ ЧАО! Израелците излегоа на улиците да го прослават заминувањето на Нетанјаху од власта (ВИДЕО)

Пеејќи ја „Биби чао“, во согласност со италијанската револуционерна песна „Бела чао“, околу 2.000 Израелци излегоа на улиците вчера вечер да ја прослават „победата“...

Ненајавена посета: Го ставиле детето пред врата и ништо не им кажале (ВИДЕО)

Мајка и тиктокерка Кае Нова решија да ги изненадат своите родители со ненајавена посета. Таа го стави своето новороденче во транспортерот за бебиња и...

ХАОС ВО ТУНИС: Полицијата претепа младо момче, започнаа протести па и општа тепачка меѓу демонстрантите и полицијата (ВИДЕО)

Насилни протести избувнаа повторно на улиците на главниот град на Тунис во саботата вечерта, зголемувајќи го притисокот врз владата на премиерот Хишам Машиши за...

ПОРАДИ ГРДИТЕ КОМЕНТАРИ ЗА НЕЈЗИНИОТ ИЗГЛЕД, САКАЛА ДА СЕ УБИЕ: Денес таа е најплатениот модел на светот!

Манекенката Вини Харлоу (26) беше фотографирана како пристигнува на роденденска забава во Лос Анџелес во заносно издание. Имено, папараците ја следат убавата манекенка каде и...

Слични вести

Составувањето на Рубикова коцка го претвори во уметност

22-годишниот Алекс Инанчак, ги претвори своите вештини и талент за составување рубикова коцка во вистинска уметност. Рубиковата коцка е една од најпопуларните механички играчки, која...

Ненајавена посета: Го ставиле детето пред врата и ништо не им кажале (ВИДЕО)

Мајка и тиктокерка Кае Нова решија да ги изненадат своите родители со ненајавена посета. Таа го стави своето новороденче во транспортерот за бебиња и...

ХАОС ВО ТУНИС: Полицијата претепа младо момче, започнаа протести па и општа тепачка меѓу демонстрантите и полицијата (ВИДЕО)

Насилни протести избувнаа повторно на улиците на главниот град на Тунис во саботата вечерта, зголемувајќи го притисокот врз владата на премиерот Хишам Машиши за...

ПОРАДИ ГРДИТЕ КОМЕНТАРИ ЗА НЕЈЗИНИОТ ИЗГЛЕД, САКАЛА ДА СЕ УБИЕ: Денес таа е најплатениот модел на светот!

Манекенката Вини Харлоу (26) беше фотографирана како пристигнува на роденденска забава во Лос Анџелес во заносно издание. Имено, папараците ја следат убавата манекенка каде и...

РАСТЕ БРОЈОТ НА COVID ПАЦИЕНТИ: За 7 дена 34% повеќе!

Бројот на случаи на COVID-19 во Велика Британија се зголеми за една третина во споредба со минатата недела, така што денес се регистрирани 7.738...