дома Жолта Штампа Педофил брутално убиен од затвореник за да почувствува како им било на...

Педофил брутално убиен од затвореник за да почувствува како им било на децата, па изјавил: Добро се забавував

Ричард Хакл, најозлогласениот педофил во Велика Британија, беше силуван и задавен минатата година од 30-годишниот Пол Фицџералд во затвор во Фул Сатон (Источен Јоркшир), каде и двајцата ја издржаа казната.

Фицџералд „внимателно го испланирал“ нападот, бидејќи тој сакал жртвата „да го почувствува она што го чувствувале сите тие деца“, беше речено на почетокот на судењето на Фицџералд во Кралскиот двор во Кингстон Хол.

Хакл издржувал казна затвор од 22 доживотни затворски казни за сексуално злоставување на 191 дете кога Фицџералд го нападнал, а обвинителот во средата изјави дека Фицџералд го задавил Хакл, му забил молив во носот до мозокот и го силувал со кујнски прибор. Покрај тоа, тој му зарил во вратот оружје направено од завртка и стопена четка за заби. Според обвинителот на Алистер, Нил Мекдоналд, Хакл бил убиен во октомври 2019 година во „долг напад дизајниран да биде понижуван“.

Фицџералд, кој беше осуден на неопределена затворска казна во 2009 година за силување, негира вина за убиство со умисла.

Затвореникот Роналд Маринер го пронашол Фицџералд во моментот кога Хакл го давел. Хакл лежеше со лицето свртено кон подот, а главата му била во локва крв. Кога стражарите дојдоа и го влечеа Фицџералд, тој им рече: „Мислам дека го убив, тој е мртов“. При претресот пронашле електрична цигара, два кондоми, жица од гитара и шише лубрикант. Чуварите се обиделе да го реанимираат Хакл, за потоа да биде прогласен за мртов во 12.30 часот. Аутопсијата покажа дека тој починал како резултат на задушување со обвивка за електрични кабли. Имаше модринки и гребнатини по целото тело и беше силуван со предмет долг десет сантиметри.

Обвинителот Мекдоналд рече дека ден по убиството, Фицџералд му рекол на затворскиот психолог дека тој ден имал намера да убие двајца или тројца, но дека „многу добро се забавувал“ со Хакл и дека посакувал да може да зготви делови од неговото тело, бидејќи тој долго време размислуваше за убиство на луѓе со цел да ги јаде, пренесува „Daily Mail“.

Фицџералд наводно се изјаснил за невин, надевајќи се дека судот ќе го испрати во болница.

Во разговор со психологот д-р Шејн, Фицџералд рече: „Тој човек силувал и злоупотребувал деца за забава. Можел да ги убие. Имам тенденција да верувам дека тој отишол подалеку од силувањето. Додека лежеше со спуштени панталони, знаеше што го чека. Тој сигурно не уживаше во тоа “.

Поротата ќе одлучи дали Фицџералд е виновен за убиство со умисла или убиство од небрежност поради намалена разумност, според одбраната. Обвинетиот наводно страдал од нарушувања на личноста, психопатија и пореметувања во родовиот идентитет.

Ричард Хакл беше осуден на 22 доживотни затворски казни во Централниот суд на Англија и Велс „Олд Бејли“ во 2016 година за силување 200 деца на возраст од шест месеци до 12 години. Фотографот од Ешфорд, Кент, нападнал деца додека волонтирал во сиропиталишта во Малезија и Камбоџа, а бил уапсен откако споделил фотографии и снимки од силување деца со педофили ширум светот. Кога бил уапсен, во неговиот стан бил пронајден прирачник со упатства за педофили, кој започнал да го пишува.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Бајден го направи првиот потег: Тој го повика Путин и му понуди НОВ ДОГОВОР

Новиот претседател на Соединетите Американски Држави, Џозеф Бајден, му предложи на рускиот претседател Владимир Путин продолжување на договорот за намалување на стратешкото оружје, односно...

Бајден го направи првиот потег: Тој го повика Путин и му понуди НОВ ДОГОВОР

Новиот претседател на Соединетите Американски Држави, Џозеф Бајден, му предложи на рускиот претседател Владимир Путин продолжување на договорот за намалување на стратешкото оружје, односно...

СТРАШНО ВИДЕО од Ваљево! Жена и двегодишно дете за малку избегнаа смрт, возач помина на црвено (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од раскрсница на која жена со дете (2) чека да помине во моментот кога еден возач поминува на...

22 ЈАНУАРИ ХОРОСКОП: Водолија заслужено добива унапредување, Скорпијата има љубовна авантура, кај Девицата има голема промена (ВИДЕО)

ОВЕН РАБОТА: Фокусирајте се на она што го работите и обидете се да придонесете за продуктивноста во компанијата каде што работите со вашата креативност и...

Слични вести

ЕУ ги чува своите граници и дали се можни дополнителни ограничувања?

Лидерите на ЕУ на состанокот посветен на пандемијатаCOVID-19 вчера вечер заклучија дека внатрешните и надворешните граници на ЕУ мора да останат отворени, но со...

Бајден го направи првиот потег: Тој го повика Путин и му понуди НОВ ДОГОВОР

Новиот претседател на Соединетите Американски Држави, Џозеф Бајден, му предложи на рускиот претседател Владимир Путин продолжување на договорот за намалување на стратешкото оружје, односно...

СТРАШНО ВИДЕО од Ваљево! Жена и двегодишно дете за малку избегнаа смрт, возач помина на црвено (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео од раскрсница на која жена со дете (2) чека да помине во моментот кога еден возач поминува на...

22 ЈАНУАРИ ХОРОСКОП: Водолија заслужено добива унапредување, Скорпијата има љубовна авантура, кај Девицата има голема промена (ВИДЕО)

ОВЕН РАБОТА: Фокусирајте се на она што го работите и обидете се да придонесете за продуктивноста во компанијата каде што работите со вашата креативност и...

Хаос во Премиер лигата: Конфликт помеѓу Клоп и Дајч, играчите се фатија за гуша! (ВИДЕО)

Крајот на првото полувреме на натпреварот помеѓу Ливерпул и Барнли беше обележан со инцидент кој за малку ќе ескалираше со физички судир помеѓу Јирген...