дома Жолта Штампа ПЛАЧЕШЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ПА ОСТАНА БЕЗ ДЕВОЈКА! Најпознатата тениска љубовна двојка...

ПЛАЧЕШЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ПА ОСТАНА БЕЗ ДЕВОЈКА! Најпознатата тениска љубовна двојка се разведе!

Гаел Монфис и Елена Свитолина ја завршија својата романса.

Крај, нема повеќе …

  • Одлуката беше неверојатно тешка, бидејќи сè уште чувствуваме љубов еден кон друг. Но, ние сме и двајца најдобри пријатели кои сфатија дека треба да си одвоиме малку простор и да си помогнеме едни на други да живееме што е можно повеќе здодевно и исполнето – изненади тенисерот од Украина.

Таа стигна до четвртфиналето на Австралија опен, додека нејзиното сега поранешно момче беше елиминирано во првото коло, по што тој заплака на прес-конференција.

Не е целосно јасно што тргна наопаку, но се чини дека оваа изјава остава простор за помирување.