дома Жолта Штампа ПОМИРУВАЊЕ НА ПОВИДОК!? Принцовите Хари и Вилијам заедно ја напуштија погребната церемонија...

ПОМИРУВАЊЕ НА ПОВИДОК!? Принцовите Хари и Вилијам заедно ја напуштија погребната церемонија (ФОТО)

Откако трубите на Кралските маринци го отсвирија последниот поздрав, а ковчегот на војводата од Единбург беше ставен во криптата на капелата Свети Џорџ во Виндзор, медиумите ги снимија принцовите Хари и Вилијам како заедно да ја напуштаат службата.

Принцовите седеа одделно во капелата за време на службата, Вилијам и неговата сопруга Кејт беа од едната страна на капелата, а Хари беше сам од другата.

Браќата, наводно, ги оставиле настрана своите несогласувања за погребот на нивниот дедо, војводата од Единбург. Хари беше „фатен“ по службата, на која не присуствуваше неговата сопруга Меган затоа што е во напредна бременост, како разговара со Вилијам и Кејт Мидлтон.

Погребот на принцот Филип е првата средба на двајцата браќа по шокантното интервју што Хари и Меган и го дадоа на Опра Винфри, во кое тие го обвинија кралското семејство за расизам и недостаток на емпатија.

Врската меѓу двајцата браќа е затегната веќе некое време, откако Хари ја напушти Велика Британија и своите должности во кралското семејство, додека неговата сопруга ја критикуваше Кејт Мидлтон.

Додека ковчегот со телото на Филип беше преместен од замокот во капелата, браќата одеа зад ковчегот одделно, а братучедот Питер Филипс служеше како „тампон зона“, иако тој малку забави за да им дозволи на двајцата браќа да одат во иста линија.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Сабрина Салерно: Еден хит и беше доволен, а денес изгледа подобро од кога било (ФОТО)

Ако сте растеле во осумдесеттите години од минатиот век, па дури и да не сте, сигурно сте го слушнале или виделе култниот спот за...

Мамеа воздишки, сега на работ на колапс

Брендот се дели на две независни компании. Една година откако договорот за продажба на „Victoria's Secret“ пропадна, бидејќи пандемијата ги испразни трговските центри низ целата...

Огласот стана вирален: Кога ќе ја видите платата, ќе ви биде јасно зошто

Тексашката компанија „Sisu Energy“ сериозно го сфати моменталниот недостиг на возачи во САД. Сакајќи да привлече и да ги задржи искусни возачи, компанијата нуди неделна...

МНОГУМИНА СЕ ЗГРОЗЕНИ ОД ОВА: „Го направив тоа пред да одам да спијам и спиев 10 часа!“ Неговото признание предизвика преку 100.000 реакции на...

Еден твит на Алекс Абад-Сантос предизвика над 100.000 лајкови и 5.000 ретвитови, како и неколку коментари. Се избањав минатата ноќ пред спиење за прв...

Слични вести

Сабрина Салерно: Еден хит и беше доволен, а денес изгледа подобро од кога било (ФОТО)

Ако сте растеле во осумдесеттите години од минатиот век, па дури и да не сте, сигурно сте го слушнале или виделе култниот спот за...

Мамеа воздишки, сега на работ на колапс

Брендот се дели на две независни компании. Една година откако договорот за продажба на „Victoria's Secret“ пропадна, бидејќи пандемијата ги испразни трговските центри низ целата...

Огласот стана вирален: Кога ќе ја видите платата, ќе ви биде јасно зошто

Тексашката компанија „Sisu Energy“ сериозно го сфати моменталниот недостиг на возачи во САД. Сакајќи да привлече и да ги задржи искусни возачи, компанијата нуди неделна...

МНОГУМИНА СЕ ЗГРОЗЕНИ ОД ОВА: „Го направив тоа пред да одам да спијам и спиев 10 часа!“ Неговото признание предизвика преку 100.000 реакции на...

Еден твит на Алекс Абад-Сантос предизвика над 100.000 лајкови и 5.000 ретвитови, како и неколку коментари. Се избањав минатата ноќ пред спиење за прв...

НИКОГАШ НЕ „ПУШТАШЕ ЖМИГАВЕЦ“ ! Ова се убедливо најбизарните причини за РАСКИНУВАЊЕ што некогаш ќе ги слушнете!

Состаноците и прошетките се неизоставен дел од секоја љубовна врска. Корисник на Reddit ги праша другите корисници зошто ги прекинале врските или одбиле да...