дома Жолта Штампа ПОРАНЕШЕН ИГРАЧ НА РЕАЛ ОБВИНЕТ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА: Германецот на суд за...

ПОРАНЕШЕН ИГРАЧ НА РЕАЛ ОБВИНЕТ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА: Германецот на суд за поседување и дистрибуција на фотографии со БОЛНА СОДРЖИНА!

Поранешниот германски репрезентативец и поранешен играч на Реал, Кристоф Мецелдер (39) е во големи проблеми.

Имено, тој беше обвинет минатата година за поседување и споделување детска порнографија!

Во неговиот мобилен телефон се пронајдени дури 297 порнографски фотографии на деца.

Ниту тоа не беше доволно за него, па тој ги дистрибуираше фотографиите понатаму, преку популарната апликација „WhatsApp“, а приматели беа три жени.

Мецелдер бил пријавен во полиција од неговата поранешна девојка, која и соопштила на полицијата дека и испратил и повеќе од 15 фотографии и видеа со болна содржина.

Мецелдер најпрво ја призна, а потоа ја негираше вината, пренесуваат медиумите во Германија.

Неговото судење е закажано за 29 април.

Кристоф Мецелдер играше за Борусија Дортмунд, Реал Мадрид и Шалке и со години беше стандарден стопер на германската репрезентација. Мецелдер беше светски вицешампион со Германија во 2002 година, одигра 47 натпревари за „панцирите“, а престана да игра професионален фудбал пред седум години.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Луѓето се жалат за месеци по надминување на ковид: Губење на косата може да биде неповратно, а сетилото за мирис не се враќа лесно

Генерално, 63 проценти од испитаниците доживеале замор или мускулна слабост, 26 проценти имале тешкотии во спиењето, 23 проценти анксиозност или депресија, а 22% доживеале...

Тие сонуваа и се оствари: „Знаев дека ќе живеам, во сон видов дека мојот тумор го нема“

Луѓето отсекогаш барале во соништата индиции за предвидувањата на реалноста, а има и такви кои тврдат дека сонувале за својата иднина. Научниците не се...

Кинески хакери користеле алатка развиена од американската агенција

Кинески хакери користеле шпионски код развиен од Агенцијата за национална безбедност на САД (НСА) за своите „операции“. Како што објаснија експертите од израелскиот филм „Check...

Порше во неволја – недостаток на чипови

Извршниот директор на Порше предупреди дека секојдневниот бизнис на германскиот производител може да биде под влијание на „многу сериозен“ глобален недостиг на полупроводници во...

Слични вести

Луѓето се жалат за месеци по надминување на ковид: Губење на косата може да биде неповратно, а сетилото за мирис не се враќа лесно

Генерално, 63 проценти од испитаниците доживеале замор или мускулна слабост, 26 проценти имале тешкотии во спиењето, 23 проценти анксиозност или депресија, а 22% доживеале...

Тие сонуваа и се оствари: „Знаев дека ќе живеам, во сон видов дека мојот тумор го нема“

Луѓето отсекогаш барале во соништата индиции за предвидувањата на реалноста, а има и такви кои тврдат дека сонувале за својата иднина. Научниците не се...

Кинески хакери користеле алатка развиена од американската агенција

Кинески хакери користеле шпионски код развиен од Агенцијата за национална безбедност на САД (НСА) за своите „операции“. Како што објаснија експертите од израелскиот филм „Check...

Порше во неволја – недостаток на чипови

Извршниот директор на Порше предупреди дека секојдневниот бизнис на германскиот производител може да биде под влијание на „многу сериозен“ глобален недостиг на полупроводници во...

Новак Ѓоковиќ, Рафал Надал, Роџер Федерер: Кој е најдобриот на сите времиња – што велат бројките

Во неделата, Новак Ѓоковиќ не само што играше за титулата во Мелбурн, туку и за влез во трката за титулата најдобар тенисер во историјата....