дома Жолта Штампа Принцот Хари и Меган ја најавија својата прва ТВ серија

Принцот Хари и Меган ја најавија својата прва ТВ серија

Хари и Меган работат на заеднички ТВ проект кој го најавуваат пред камерите како спортски игри, а кој ќе има за цел да ја претстави рехабилитеацијата на повредени и болни воени лица.

Компанијата на војводата и војвотката од Сасекс, „Archewell Productions“, ја објави првата документарна серија прикажана на платформата Netflix, наречена „Heart Of Invictus“.

Војводата и војвотката од Сасекс минатата година потпишаа договор со Netflix, за кој се смета дека вреди милиони фунти, пишува порталот news.sky.com.

Продукцијата најавува дека серијата ќе следи група луѓе од целиот свет, кои како припадници на вооружените сили „претрпеле повреди или болести што им го смениле животот“, на патот кон Игрите Инвиктус.

Целта на серијата е да им обезбеди психолошка и физичка рехабилитација.
Игрите, кои беа закажани во Хаг, Холандија, во 2020 година, беа откажани поради пандемијата на коронавирусите.

Принцот Хари е извршен продуцент на серијата.

  • Секој натпреварувач ќе придонесе на свој единствен начин во приказната за издржливост и одлучност. Оваа серија ќе биде како прозорец кон трогателните и возбудливи приказни на овие натпреварувачи на пат кон Холандија. Јас сум многу возбуден за целиот проект и горд сум на „Invictus“ заедницата, рече принцот Хари.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Дали е таа најопасната жена на кралското семејство?! Ќерка е на најмоќната жена на светот, а овие се нејзините тајни! ГО ШОКИРА СВЕТОТ СО...

Ана е родена на 15 август 1950 година, како второ дете и единствена ќерка на кралицата Елизабета и принцот Филип. Со нејзиниот прв сопруг Марк...

Младоженец ја погрешил црквата, за малку ќе се оженел со погрешна невеста (ВИДЕО)

Младоженец од Индонезија дошол во погрешна црква и скоро се оженил со туѓа невеста, а сето тоа поради навигација преку GPS. Имено, парот користел апликација...

ЛИЦЕТО Ѝ СЕ РАСПАЃА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ КРИЕ ПОВЕЌЕ: Нема нешто што не оперираше, сè за да го избегне лицето во огледало!

Многу луѓе се згрозени од изгледот на лицето на Ла Тоја Џексон (64) бидејќи сметаат дека по толку многу пластични операции, таа изгледа како...

Неверојатно што преживеа: Го заби своето Maserati во надвозникот, бегајќи од полицијата (ФОТО)

Полицијата во Окланд објави фотографии од необична сообраќајна несреќа што се случи во Калифорнија. Според локалните медиуми, полициска патрола се обидела да го запре „Maserati...

Слични вести

Соборен е рекордот на OnlyFans – но има голем проблем

Bad Baby, ријалити sвезда и раперка, го исполни ветувањето и на денот на нејзиниот 18-ти роденден, го отвори својот профил на страницата за возрасни...

Младоженец ја погрешил црквата, за малку ќе се оженел со погрешна невеста (ВИДЕО)

Младоженец од Индонезија дошол во погрешна црква и скоро се оженил со туѓа невеста, а сето тоа поради навигација преку GPS. Имено, парот користел апликација...

ЛИЦЕТО Ѝ СЕ РАСПАЃА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ КРИЕ ПОВЕЌЕ: Нема нешто што не оперираше, сè за да го избегне лицето во огледало!

Многу луѓе се згрозени од изгледот на лицето на Ла Тоја Џексон (64) бидејќи сметаат дека по толку многу пластични операции, таа изгледа како...

Неверојатно што преживеа: Го заби своето Maserati во надвозникот, бегајќи од полицијата (ФОТО)

Полицијата во Окланд објави фотографии од необична сообраќајна несреќа што се случи во Калифорнија. Според локалните медиуми, полициска патрола се обидела да го запре „Maserati...

Дали е таа најопасната жена на кралското семејство?! Ќерка е на најмоќната жена на светот, а овие се нејзините тајни! ГО ШОКИРА СВЕТОТ СО...

Ана е родена на 15 август 1950 година, како второ дете и единствена ќерка на кралицата Елизабета и принцот Филип. Со нејзиниот прв сопруг Марк...