дома Жолта Штампа Принцот Хари пишува мемоари: „Се надевам дека ќе ви помогнам и ќе...

Принцот Хари пишува мемоари: „Се надевам дека ќе ви помогнам и ќе покажам дека имаме повеќе заедничко“.

Хари рече дека ги пишува своите мемоари, не како принц кој се родил со таа титула, туку како човек каков што станал.

Британскиот принц Хари пишува мемоари за неговиот живот кои ќе бидат објавени на крајот на 2022 година, објави денес издавачот „Pingvin rendom haus“.

Книгата ќе даде конечен преглед на искуства, авантури, загуби и животни лекции кои му помогнале да се оформи, изјавил издавачот, објави Ројтерс, пишува Танјуг.

Хари рече дека ги пишува своите мемоари, не како принц како што се родил, туку како човек како што станал.

– Со текот на годините носев многу капи и буквално и фигуративно и се надевам дека со раскажување на мојата приказна – подеми и падови, грешки, научени лекции – ќе успеам да им помогнам на луѓето и да покажам дека од каде и да доаѓаме, имаме повеќе заедничко отколку што мислиме – рече принцот Хари во изјавата.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Дарија (15) и Иван (11) добија ДЕТЕ , па ја открија измамата: Девојчето сега подготви уште поголем ШОК

Русинката Дарија Суднишникова (15), која минатата година објави дека е бремена од нејзиниот тогаш 10-годишен пријател Иван, подготви нов шок за нејзините родители, роднини,...

Застрашувачки звуци на сирени по земјотресот од 8,2 степени кај Алјаска (ВИДЕО)

Звукот на сирени одекна во градот Кодиак на Алјаска каде утрово се случи силен земјотрес со јачина од 8,2 степени според Рихтеровата скала. Сирените го...

ГЕНИЈАЛНО ИЛИ НЕЕТИЧКИ?! Како шпански лекар од 19 век ги користел децата како фрижидер за вакцини

Франциско Хавиер де Балмис користел деца за да ја зачува вакцината против големи сипаници за време на неговите патувања во шпанските колонии. Кога Франциско Хавиер...

Слични вести

Џиџи Хадид се прошета со својата ќерка: Сите беа изненадени од позлатената детска количка

Американската манекенка Џиџи Хадид (26) беше фотографирана додека одеше на ручек во Њујорк со својата ќерка Каи, која беше сместена многу скапа количка. Имено, убавата...

Дарија (15) и Иван (11) добија ДЕТЕ , па ја открија измамата: Девојчето сега подготви уште поголем ШОК

Русинката Дарија Суднишникова (15), која минатата година објави дека е бремена од нејзиниот тогаш 10-годишен пријател Иван, подготви нов шок за нејзините родители, роднини,...

Застрашувачки звуци на сирени по земјотресот од 8,2 степени кај Алјаска (ВИДЕО)

Звукот на сирени одекна во градот Кодиак на Алјаска каде утрово се случи силен земјотрес со јачина од 8,2 степени според Рихтеровата скала. Сирените го...

ГЕНИЈАЛНО ИЛИ НЕЕТИЧКИ?! Како шпански лекар од 19 век ги користел децата како фрижидер за вакцини

Франциско Хавиер де Балмис користел деца за да ја зачува вакцината против големи сипаници за време на неговите патувања во шпанските колонии. Кога Франциско Хавиер...

До 6 август продолжува периодот на многу топло време

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ до 6 август продолжува периодот на стабилно и исклучително многу топло време со натпросечни температури...