дома Жолта Штампа СЕВЕРИНА ПО 17 ГОДИНИ ПРОГОВОРИ ЗА ИНТИМЕНО ВИДЕО КОЕ ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ:...

СЕВЕРИНА ПО 17 ГОДИНИ ПРОГОВОРИ ЗА ИНТИМЕНО ВИДЕО КОЕ ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Не излегував од дома 6 месеци, тоа беше ШОК! МЕ ОСУДИЈА!

Пејачката Северина Којиќ се најде среде медиумско внимание во 2004 година, кога се појави нејзиното интимно видео.

  • Никогаш не барав да се појави мојата интима. Тоа беше голем шок. Потоа дадов две интервјуа за тоа, и тоа беше тоа. Беше тешко, но преживеав. Во служба на професијата или, како што би рекле во Сплит, темпото. Но, тоа беше забава, за некои дури и денес е. Значи, кога немаат што да ми кажат, тогаш го споменуваат тоа несреќно видео од бродот, вели Северина, која понатаму изјавува како порано нејзините пријатели и мајка ѝ обезбедиле поддршка:
  • Но, тогаш ми се јави мојата Лепа Смоје и ми рече: „Бебе, кои се тие пуњетари (сплитски поим за малолетни млади мажи)? Кога онаа работа имала врска со моралот? Кој го измислил тоа? “ Потоа Пеки ме повика да ме насмее и ми рече: “Па, не можеш да снимаш сè во еден кадар. Требаше да го исецкаш“. Мајката беше најпрецизна, рече: „Ајде ќерко, ќе се смееме на тоа еден ден.“ И се смееме денес.
    Сепак, овој настан не и бил секогаш смешен.
  • Но, тогаш не ја напуштав куќата шест месеци. Прво се жалев, а потоа и осудата што и самата си ја дадов заради популарноста, рече пејачката.

Северина Којиќ истакна дека српските актерки кои излегле во јавноста со своите приказни започнале лавина во целиот регион.

  • Изненаден сум колку е потешко за нас во однос на она што мислевме дека ќе биде. Мислев дека сум можела да летам ако сакам. Секој живот е богат со луѓе, идеи … и тогаш некој го уништува тој ваш свет, живот, достоинство и повеќе не знаете дали сте жртва или учесник затоа што се плашите дека вашата тишина ќе предизвика сомнеж, а вие само се плашат. Затоа што не се зборува за тоа. Не јавно – вели Северина.
  • Милена Радуловиќ, Данијела Штајнфелд и Мерима Исаковиќ се исто така многу храбри. Тоа е големо олеснување за сите жени. Во Хрватска, тоа предизвика лавина на коментари, особено на Академијата за драмски уметности. Нешто што е ужасно, но отвори јавен простор да се зборува за тоа. И во тој случај се прелеа од една земја во друга во регионот. Бидејќи принципот е ист, сè друго е нијансирано.
  • Тоа е голема, голема работа. На почетокот, Милена веројатно не беше ни свесна што започнала. Секако како жена треба да реагирам, ѝ пишав приватно. Содржината не е важна, прекрасно е колку луѓето сè уште се грижат и колку некои работи се менуваат. Барем за нив се зборува. Во овие случаи, тишината не е злато. Само што ја читам книгата на Томас Ериксон „Опкружена со психопати“ што ја добив од еден пријател за Божиќ. Таа е моја добра пријателка и добро ја познава мојата ситуација. Јас ја препорачувам – заклучи пејачката.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Мајка изградила мостови до училиштето за нејзиниот син (ВИДЕО)

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154 000 американски долари за да изгради два метални моста за...

ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Овенот го чека промена на партнер, Близнаците мора да се грижат за нивното здравје, а од Лав се очекува голема...

ОВЕН РАБОТА: Можно е да имате некои ситни проблеми и сопирачки во текот на целиот ден, но нема да има сериозни последици за вашата работа....

Шефот на Goldman Sachs собрал цело богатство на dodgecoin, па се пензионирал од фирмата?

Генералниот директор на американскиот банкарски гигант „Goldman Sachs“ ја напушти инвестициската банка откако наводно заработил милиони инвестирајќи во криптовалутата dodgecoin. Портпарол на „Goldman Sachs“ потврди...

Не можам да се скријат: Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно фатени заедно (ФОТО)

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за фактот дека пејачката Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек се повторно заедно. И тоа по скоро 17...

Слични вести

АРАП ПРЕТЕПАН ВО СВОЈАТА ЗГРАДА: Израелската полиција бега од зградата, а потоа започнува ВРИСОК на станарите! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На YouTube-каналот „News Arab“ е направено застрашувачко видео. Човекот лежи на скалите на подот, најверојатно израелски арап (палестинец). Израелските полицајци во униформа и со...

ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Овенот го чека промена на партнер, Близнаците мора да се грижат за нивното здравје, а од Лав се очекува голема...

ОВЕН РАБОТА: Можно е да имате некои ситни проблеми и сопирачки во текот на целиот ден, но нема да има сериозни последици за вашата работа....

Шефот на Goldman Sachs собрал цело богатство на dodgecoin, па се пензионирал од фирмата?

Генералниот директор на американскиот банкарски гигант „Goldman Sachs“ ја напушти инвестициската банка откако наводно заработил милиони инвестирајќи во криптовалутата dodgecoin. Портпарол на „Goldman Sachs“ потврди...

Не можам да се скријат: Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно фатени заедно (ФОТО)

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за фактот дека пејачката Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек се повторно заедно. И тоа по скоро 17...

Реакција на Британците: Нема докази дека алкохолот влијае на ефектот на вакцините

Тие тврдат дека во информациите на производителите на вакцини или во упатствата на британската здравствена служба, нема ништо што доведува до тој заклучок. Нема докази...