дома Жолта Штампа СЕ ОГЛАСИ ЌЕРКАТА НА БИЛ И МЕЛИНДА ГЕЈТС: Мора да го ПРОЧИТАТЕ...

СЕ ОГЛАСИ ЌЕРКАТА НА БИЛ И МЕЛИНДА ГЕЈТС: Мора да го ПРОЧИТАТЕ ова! (ФОТО)

Мелинда Гејтс сподели со јавноста дека поднела барање за развод од Бил Гејтс, по 27 години брак.

Бидејќи во 1994 година, кога донесоа одлука да се венчаат на Хаваите на новогодишната ноќ, тие не потпишаа предбрачен договор, дури не ни помислувајќи дека ќе заработат толку многу пари заедно, ниту дека нивната љубов некогаш ќе заврши, сега судски ќе мора да ја направат поделбата на семејниот имот. Во барањето за развод, Мелинда истакна дека не и е потребна финансиската поддршка на нејзиниот сопруг.

Не е познато кога нивниот брак се распадна, но во објава објавена на Instagram од самата Мелинда, пишува дека нивниот брак бил неповратно раскинат. Бракоразводната парница е закажана за следната година, поточно за април 2022 година, а судот уште еднаш ќе разгледа сè во септември оваа година.

Нивната најстара ќерка, 25-годишната Џенифер Гејтс, набрзо потоа се изјасни за развод на нејзините родители.

  • Сега повеќето од вас ја слушнавте веста за разводот на моите родители. Ова беше предизвик за целото наше семејство и јас сè уште учам како најдобро да ги обработувам своите чувства, но и да ги поддржувам членовите на семејството и благодарна сум што ми оставаат доволно простор. Јас лично нема да коментирам повеќе за нивниот развод, но знајте дека вашите љубезни зборови и поддршка ми значат многу. Ви благодариме што ја разбравте нашата желба за приватност – се наведува во соопштението.

Двојката има три деца – Џенифер (25), Рори (21) и Фиби (18).

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Нешто „зуе“ надвор од Сончевиот систем

Ветеранот меѓу вселенските летала и вештачки објект што е најдалеку оддалечен од нас, познатиот „Voyager 1“ забележал и снимал звуци во вселената надвор од...

Чудо по 40 години: Исплива црква во Мексико

Древната црква „Virgen de los Dolores“ во Мексико се појави над површината на водата откако сушата го намали нивото на езерото во кое беше...

Поради совет на TikTok, си го изобличи лицето, и останаа лузни: „Иглите ги бутнав длабоко во кожата“ (ФОТО)

Тили Витфелд, учесничка на австралискиот „Big Brother“, го покри лицето со рани и лузни, а последица од тоа е советот од доменот на убавицата...

Корона вирус и туризам со вакцини: „Немав шанса да се вакцинирам дома“

И додека многумина во својата земја се соочуваат со премногу бавна програма за вакцинирање, оние што можат да си го дозволат тоа бараат дестинации...

Слични вести

Нешто „зуе“ надвор од Сончевиот систем

Ветеранот меѓу вселенските летала и вештачки објект што е најдалеку оддалечен од нас, познатиот „Voyager 1“ забележал и снимал звуци во вселената надвор од...

Чудо по 40 години: Исплива црква во Мексико

Древната црква „Virgen de los Dolores“ во Мексико се појави над површината на водата откако сушата го намали нивото на езерото во кое беше...

Поради совет на TikTok, си го изобличи лицето, и останаа лузни: „Иглите ги бутнав длабоко во кожата“ (ФОТО)

Тили Витфелд, учесничка на австралискиот „Big Brother“, го покри лицето со рани и лузни, а последица од тоа е советот од доменот на убавицата...

Корона вирус и туризам со вакцини: „Немав шанса да се вакцинирам дома“

И додека многумина во својата земја се соочуваат со премногу бавна програма за вакцинирање, оние што можат да си го дозволат тоа бараат дестинации...

ПОРАКА ВО ШИШЕ ОД ТИТАНИК! После 105 години, пронајдено е писмо од девојче (12), истражувачите во шок (ВИДЕО)

Пораката во шишето што беше фрлена во морето од палубата на британскиот патнички брод Титаник неколку часа пред потонувањето на овој брод, ги остави...