дома Жолта Штампа СО ГОДИНИ СЕ ОБИДУВА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА Е СИН НА ПРИНЦОТ ЧАРЛС...

СО ГОДИНИ СЕ ОБИДУВА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА Е СИН НА ПРИНЦОТ ЧАРЛС И КАМИЛА: Дворот не ме сакаше, роден сум во тајност и напуштен! (ФОТО)

Симон Дорант-Деј објасни дека неговата баба, мајка на жената што го посвоила, му рекла дека неговите вистински родители се принцот Чарлс и Камила. Таа работеше во Бакингемската палата и сметаше дека нејзиниот внук ја заслужува вистината.

Симон Дорант-Деј (55) со години тврди дека принцот Чарлс (72) и Камила Паркер-Боулс (73) се негови родители, а пред неколку дена објави фотографија која убеди многумина дека е вистина, пишува „Mirror“.

Имено, Симон сподели слика на неговиот син Лиам и кралицата Елизабета Втора во нивните 20-ти години.

Многумина се согласија дека синот на Симон и Елизабета изгледаат многу слично.

– Да, гледам сличност. И со семејството на принцот Филип и остатокот од кралското семејство.
– Мислам дека личиш на Филип. Би било убаво кога луѓето би го виделе ова, тие би биле на ваша страна.
– Премногу сличности помеѓу вас, вашите деца и другите за да бидат само случајност или теорија на заговор.
– Ова е луда сличност – ја прокоментираа следбениците фотографијата.

Инаку, Симон живее со своето семејство во Квинсленд, а е роден во април 1966 година во Портсмут. Тој беше посвоен од семејство од околината на тој град, кое е во роднинска врска со кралицата Елизабета.

Ако Чарлс и Камила му се вистински родители, тогаш тие го добиле како тинејџери. Двојката никогаш не ги коментираше неговите тврдења, ниту остатокот од кралското семејство, но Дорант-Деј не се откажува од докажување на вистината.

Тој тврди дека луѓето честопати го запирале на улица и му рекле дека личи на принцот Филип и дека му било тешко што неодамна починал. Симон истакнува дека Камила исчезнала од јавноста девет месеци пред неговото раѓање и тајно се грижела за него сè до неговиот осми месец.

И покрај неговите тврдења, Дорант-Деј не се огорчува на наводните родители и повремено ја брани Камила, која често е нападната од јавноста бидејќи се дозна дека таа е љубовница на Чарлс додека тој сè уште беше оженет со покојната принцеза Дајана. Тој вели дека неговата мајка претрпела сè во животот и ја нарекува земен ангел.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Ковид ги раздвојува, мостот ги поврзува: Близнаци се среќаваат на границата на Норвешка и Шведска

Ола и Понтус Берглунд носат столици што се преклопуваат, сендвичи, термоси и многу добро расположение и се сместуваат секој на својата сстрана на тенките,...

Елен Деџенерис по 19 сезони објави збогување со публиката

Познатата водителка Елен Дегенерис одлучи претстојната 19-та сезона на нејзиното ток-шоу „The Ellen Degeneres Show“ да биде последна. Презентерката ја разгледуваше оваа одлука неколку...

АРАП ПРЕТЕПАН ВО СВОЈАТА ЗГРАДА: Израелската полиција бега од зградата, а потоа започнува ВРИСОК на станарите! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На YouTube-каналот „News Arab“ е направено застрашувачко видео. Човекот лежи на скалите на подот, најверојатно израелски арап (палестинец). Израелските полицајци во униформа и со...

ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Овенот го чека промена на партнер, Близнаците мора да се грижат за нивното здравје, а од Лав се очекува голема...

ОВЕН РАБОТА: Можно е да имате некои ситни проблеми и сопирачки во текот на целиот ден, но нема да има сериозни последици за вашата работа....

Слични вести

ПОРАКА ВО ШИШЕ ОД ТИТАНИК! После 105 години, пронајдено е писмо од девојче (12), истражувачите во шок (ВИДЕО)

Пораката во шишето што беше фрлена во морето од палубата на британскиот патнички брод Титаник неколку часа пред потонувањето на овој брод, ги остави...

Елен Деџенерис по 19 сезони објави збогување со публиката

Познатата водителка Елен Дегенерис одлучи претстојната 19-та сезона на нејзиното ток-шоу „The Ellen Degeneres Show“ да биде последна. Презентерката ја разгледуваше оваа одлука неколку...

АРАП ПРЕТЕПАН ВО СВОЈАТА ЗГРАДА: Израелската полиција бега од зградата, а потоа започнува ВРИСОК на станарите! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На YouTube-каналот „News Arab“ е направено застрашувачко видео. Човекот лежи на скалите на подот, најверојатно израелски арап (палестинец). Израелските полицајци во униформа и со...

ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Овенот го чека промена на партнер, Близнаците мора да се грижат за нивното здравје, а од Лав се очекува голема...

ОВЕН РАБОТА: Можно е да имате некои ситни проблеми и сопирачки во текот на целиот ден, но нема да има сериозни последици за вашата работа....

Шефот на Goldman Sachs собрал цело богатство на dodgecoin, па се пензионирал од фирмата?

Генералниот директор на американскиот банкарски гигант „Goldman Sachs“ ја напушти инвестициската банка откако наводно заработил милиони инвестирајќи во криптовалутата dodgecoin. Портпарол на „Goldman Sachs“ потврди...